حذف فدرر در یک چهارم نهایی تنیس آزاد فرانسه

فدرر
Image caption فدرر سال گذشته قهرمان جام آزاد فرانسه شد

راجرر فدرر، مرد شماره یک تنیس جهان در مرحله یک چهارم نهایی جام آزاد فرانسه در مقابل رابین سودرلینگ سوئدی شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت.

فدرر که مدافع عنوان قهرمانی بود، در این مسابقه از حریف 25 ساله اش با نتیجه سه بر یک باخت. این دو تنیس باز سال گذشته در مسابقه فینال این مسابقات مقابل هم قرار گرفتند که راجرر فدرر پیروز آن دیدار بود.

با این شکست این احتمال وجود دارد که فدرر عنوان "شماره یک" جهان را بار دیگر به رافائل نادال واگذار کند و تنها با یک هفته کمتر نتواند رکورد پیت سمپراس را که 286 هفته پیاپی این عنوان را در اختیار داشت، بشکند.

رابین سودرلینگ سال گذشته نیز با پیروزی بر رافائل نادال، شگفتی ساز رولان گاروس شده بود.

انتصاب فامیلی در فدراسیون فوتبال ایران

مصطفی طباطبایی، برادر همسر علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال ایران، به عنوان سرپرست جدید تیم ملی فوتبال جوانان ایران منصوب شده است.

آقای طباطبایی در عین حال از ابتدای حضور کفاشیان بر راس فدراسیون فوتبال، مدیر امور مالی و اداری فدراسیون فوتبال فوتبال ایران هم بوده و این دومین مسئولیت او در این فدراسیون محسوب می شود.

بودجه بازی های آسیایی هنوز واریز نشده

خزانه دار کمیته ملی المپیک ایران از عدم واریز بودجه این کمیته و تاخیر در تامین هزینه های فدراسیون های ورزشی خبر داد و گفت این کمیته در حال رایزنی برای اخذ بودجه است.

مهدی کرباسیان به خبرگزاری ایسنا گفت: به فدراسيون‌های اعزامی به بازی‌ های آسيايی حق می دهيم که از عدم تخصيص بودجه گله ‌مند باشند. اميدواريم با مساعدت معاونت راهبردی رياست جمهوری هر چه سريع تر اين مشکل حل شود. ما خواستار تسريع در پرداخت آن هستيم تا شرمنده فدراسيون‌ها و مردمی که چشم به موفقيت کاروان ورزش دوخته اند نشويم.

مهدی کرباسیان تاکید کرد اگر اين بودجه در زمان مناسب در اختيار کميته المپیک و فدراسيون ها قرار نگيرد "نوشدارويی خواهد شد بعد از مرگ سهراب".

دیدارهای دوستانه فوتبال

در آستانه آغاز جام جهانی فوتبال در یکی از بازی های دوستانه که دیروز برگزار شد، شیلی 3 بر 0 اسرائیل را شکست داد.

شیلی در گروه هشتم جام جهانی با اسپانیا، سوئیس و هندوراس همگروه است.

آفریقای جنوبی میزبان جام جهانی 2010 هم با 5 گل، گواتمالا را در هم کوبید.

رئيس جمهور برزيل: از دونگا انتقاد نکنید

Image caption آقای لولا گفت: در این جام جهانی اگر خدا بخواهد ديدار فينال بين برزيل و يک تيم ديگر برگزار خواهد شد

رئیس جمهور برزیل از مردم كشورش خواست در آستانه جام جهانی فوتبال از اظهار نظر درباره فهرست کارلوس دونگا سرمربی تیم ملی فوتبال این کشور پرهيز كنند.

آقای لولا داسيلوا که در یک برنامه‌ راديويی صحبت می کرد، با تاکید به خواست عمومی مردم برزیل در قهرمانی تیم ملی فوتبال این کشور گفت به اعتقاد من دونگا بهترين بازيكنان حال حاضر برزيل را به آفریقای جنوبی خواهد برد.

رئیس جمهور برزیل گفت: در این جام جهانی اگر خدا بخواهد ديدار فينال بين برزيل و يک تيم ديگر برگزار خواهد شد.

تعطیلی "گل" پنج روزه است

هيات نظارت بر مطبوعات ایران، اصلاحیه ای درباره خبر توقيف روزنامه ورزشی "گل" منتشر کرد.

در این اصلاحیه آمده است: پرونده روزنامه گل به دليل انتشار تصاوير و مطالب خلاف عفت عمومی و به علت اصرار بر تخلفات، مطابق قوانین جهت رسيدگی به مرجع قضايی ارسال می ‌شود.

هیات نظارت بر مطبوعات ایران تاکید کرده است که صاحب امتياز اين روزنامه با پذيرش تخلفات مذكور، همراه با عذرخواهی علنی، داوطلبانه به تعطيلی پنج روزه این روزنامه اقدام كرد.

یعقوبیان در جایگاه 23 جهانی

در رقابت‌های جهانی شمشیربازی كلاس A که به میزبانی كانادا برگزار می شود، دو شمشیرباز ایرانی در اسلحه اپه به جمع 50 نفر برتر جهان راه یافتند.

علی يعقوبيان با قرار گرفتن در رده بیست و سوم، بهترین عملکرد را در تیم اعزامی داشت. محمد رضايی هم با شکست در آخرین مسابقه مقابل نماینده فرانسه، در جایگاه 46 قرار گرفت.

این تیم را پیمان فخری قهرمان سابق آسیا هدایت می کند. 99 شمشیرباز از سراسر جهان در رقابت های مونترال حضور داشتند.