۱۱ روز به جام جهانی: ولکات از تیم ملی انگلستان خط خورد

ولکات
Image caption ولکات 21 ساله سابقه 11 بازی ملی دارد

فابیو کاپلو، سرمربی تیم ملی فوتبال انگلستان فهرست نهایی 23 بازیکن منتخبش برای حضور در آفریقای جنوبی را اعلام کرد.

در بین این بازیکنان که از میان 30 نفر انتخاب شدند، نامی از تئو ولکات ستاره جوان آرسنال به چشم نمی خورد.

بجز ولکات که در دو بازی دوستانه اخیر انگلستان حضور داشت، نام دارن بنت، ادام جانسون، اسکات پارکر، مایکل دوسون، لیتون بینز و تام هادلستون از فهرست نهایی خط خورده است.

جو کول، بازیکن تیم چلسی که پس از مصدومیت زانو بازی اش افت کرده بود، جزو کسانی بود که احتمال می رفت جزو انتخاب نهایی کاپلو نباشد، اما ظاهرا نمایش خوب او در نیمه دوم بازی با ژاپن این مربی ایتالیایی را مجاب کرد که جو کول را نیز به آفریقای جنوبی ببرد.

***

پیم وربیک مربی تیم استرالیا مطمئن است که هری کیول برای اولین مسابقه این تیم که سیزدهم ژوئن در برابر آلمان است آماده خواهد بود. هری کول که برای باشگاه گالاتاسرای بازی می کند، در تمام فصل گذشته فقط چند دقیقه در زمین بازی بوده و به همین خاطر تمرین کافی ندارد.

هری کیول قبلا با باشگاه لیورپول و لیدز در انگلستان بازی می کرد اما در فصل گذشته به خاطر آسیب دیدگی در عضلات ناحیه ران در مسابقه آمادگی و دوستانه در برابر تیم دانمارک شرکت نخواهد کرد.

خود او می گوید: "هر کس که روزهای تمرین ما را دیده می داند که هری کیول آماده است."

کریس کیلن مهاجم تیم ملی نیوزیلند برای همراهی تیم این کشور در مسابقات جام جهانی که دومین حضور نیوزیلند در این رقابتهاست ماه عسل خود را به تاخیر انداخته است.

او به خاطر مراسم ازدواج نتوانست در مسابقه دوستانه و تدارکاتی این تیم در برابر صربستان شرکت کند که با نتیجه یک بر صفر به نفع نیوزیلند تمام شد.

پیروزی تیم نیوزیلند بر صربستان که در رده بندی جهانی در مقام پانزدهم قرار دارد امید به موفقیت این تیم را بیشتر کرده است.

تیم نیوزیلند در حضور قبلی خود در جام جهانی 1982 با نتایج پنج بر دو در برابر اسکاتلند، سه بر صفر در برابر روسیه و چهار بر صفر در برابر برزیل شکست خورد.

***

Image caption خانواده کروز و خانواده بکام روابطی صمیمانه دارند

تام کروز، ستاره هالیوود می گوید که دیوید بکام در جام جهانی 2014 برای تیم انگلستان بازی خواهد کرد و این با وجودی است که او آن زمان حدودا 40 ساله خواهد بود.

دیوید بکام به خاطر آسیب دیدگی ساق پای خود از شرکت در جام جهانی امسال محروم شد اما تام کروز با حمایت از بکام می خواهد که او برای :یک ماموریت غیرممکن" یعنی شرکت در جام جهانی 2014 تلاش کند.

این دو ستاره جهان سینما و فوتبال پس از انتقال بکام به باشگاه لس آنجلس گلکسی در سال 2007 به دوستانی صمیمی تبدیل شدند.

***

برایان ترنر کمک مربی تیم نیوزیلند می گوید پیروزی بر صربستان ممکن است پیامدهای منفی هم داشته باشد. وی می افزاید: "با یک چنین عملکردی دیگر نمی شود با چراغ خاموش حرکت کرد و همه مراقب بازی با تیم ما خواهند بود.تیمهای دیگر از نقاط قوت ما مطلع شده و با آمادگی بیشتری وارد زمین خواهند شد."

***

در کره جنوبی سینماهای بزرگ قرار است مسابقات تیم ملی این کشور را به صورت سه بعدی پخش کنند.

حدود 100 سینما در سراسر این کشور که مسابقات جام جهانی 2002 با میزبانی مشترک کره جنوبی و ژاپن را نمایش می دادند مسابقات امسال را به شکل سه بعدی پخش خواهند کرد ولی این بار نمایش مسابقات مجانی نخواهد بود.

***

شونسوکه ناکامورا پس از بهبود آسیب دیدگی مچ پای خود قرار است در مسابقه دوستانه و آمادگی ژاپن در برابر ساحل عاج که روز جمعه برگزار می شود ، شرکت کند.

هافبک سی و یک ساله تیم ژاپن نتوانست در مسابقه روز یکشنبه این کشور در برابر انگلستان که با نتیجه دو بر یک به نفع انگلستان تمام شد ، حاضر شود.

***

جیووانی دوس سانتوس بازیکن خط میانی تیم ملی مکزیک و باشگاه انگلیسی تاتنهام تصمیم گرفته از اردوی تیم ملی این کشور کناره گیری کند.

پدر او می گوید جووانی این تصمیم را پس از آن گرفت که برادر کوچکتر وی به نام جاناتان از تیم ملی کنار گذاشته شد.

به گفته وی : "جیووانی بسیار دلخور است و ترجیح می دهد که همراه خانواده باشد. جاناتان نیز گفته است که برای همیشه از تیم ملی مکزیک کناره گیری خواهد کرد."

***

جورجیو چیلینی مدافع باشگاه یوونتوس روز سه شنبه اولین بخش از تمرینات آمادگی خود را با تیم ملی ایتالیا به پایان رساند.

آسیب دیدگی در ناحیه ران باعث شده که این مدافع ایتالیایی ماهها از بازی دور بماند.

مطالب مرتبط