راهنمای تیم ملی آلمان

گروه : D

استرالیا - ژوئن ۱۳، ۱۹:۳۰ دوربان صربستان - ۱۸ ژوئن ، ۱۲:۳۰ ،پورت الیزابت غنا - ژوئن ۲۳ ، ۱۹:۳۰ ، ژوهانسبورگ

*ساعت آغاز بازی ها به وقت گرینوپچ است

رده بندی در فیفا: ۶

شناسنامه

هر وقت قرار بوده است تا جامی یا افتخاری را به کسانی‌ هدیه کنند آلمان‌ها یا آنجا بوده اند یا جایی آن دور و بر ها و حالا هم باید انتظار داشت که در آفریقای جنوبی آنها را باز به دنبال به دست آوردن افتخاری دیگر باشند.

آلمان در ۱۰ جام اخیر شش بار به فینال راه پیدا کرده و سه بار در سالهای ۱۹۵۴، ۱۹۷۴ و ۱۹۹۰ برنده جام جهانی شده است.

آنها همیشه حتی وقتی‌ کسی‌ از آنها انتظاری نداشته است از موفق‌ترین‌ها بوده اند. علاوه بر سیستم بازی و تجربه، همیشه در رقابت‌های بزرگ حریفان را غافلگیر کرده اند.

راهیابی به جام جهانی‌

آلمان با اقتدار به جام جهانی‌ راه یافت، بدون شکست در ۱۰ بازی به اضافه این که ۲۶ بار دروازه حریفان را باز کرد.

با اینکه در دو بازی با فنلاند به سختی فقط دو امتیاز گرفت، اما مهمترین کار آلمان این بود که نزدیک‌ترین رقیب خود، روسیه را دو بار شکست داد.

پیروزی آلمان در مسکو اولین شکست خانگی روس ها در طول تاریخ بازی‌های انتخابی جام جهانی‌ بود. پس از این شکست، گاس هیدینک، مربی‌ هلندی روسیه، تیم ملی‌ آلمان را یک مدعی برای قهرمانی جام جهانی‌ خواند.

ستاره تیم

فیلیپ لام (۶۴ بازی، ۳ گل)

نمایش این دفاع چپ ۲ سال پیش در قهرمانی اروپا خیره کننده بود.

پس از آن نیز همچنان برای بایرن مونیخ خوش درخشیده است و همیشه موتور محرک تیم بوده است. ممکن است اندام کوچکی داشته باشد و این گاهی‌ او را به دردسر بیندازد، ولی‌ اگر به او فضا داده شود تا حمله کند و بتازد، یک خطر بزرگ برای حریف است.

دیگر مردان کلیدی

همه هوادارن امیدوار بودند تا میشائیل بالاک، ستاره ۳۳ ساله چلسی کسی‌ باشد که جام جهانی‌ را برای آلمان به دست بیاورد و بالای دستانش ببرد. اما او آسیب دید و به آفریقای جنوبی نرسید.

اما حالا آنها به کسانی‌ دیگر می‌‌توانند امید داشته باشند. میروسلاو کلوزه که با زدن ۴۸ گل در ۹۳ بازی ملی‌ سومین گلزن برتر تاریخ فوتبال آلمان است می‌‌تواند مایه دلگرمی‌ باشد.

همچنین باستین شواینشتایگر را نیز باید اضافه کرد. او حتما با آسیب دیدگی بالاک بیش از پیش در میانه میدان نقشی‌ محوری را بازی خواهد کرد.

مربی: یواخیم لو

دستیار یورگن کلینزمن در جام جهانی‌ ۲۰۰۶، مربیگری تیم را پس از آن رقابت‌ها بر عهده گرفت و خیلی زود از زیر سایه ستاره سابق فوتبال آلمان در آمد.

یوآخیم لو آلمان را در یورو ۲۰۰۸ به نایب قهرمانی رساند، البته با ادامه دادن همان فلسفه بازی تهاجمی کلینزمن.

با این که تیمش مانند تیم آلمان حاضر در جام جهانی‌ گذشته سراسر تهاجمی نیست، اما همه برای برترین مهاجم تاریخ فوتبال باشگاه فرایبورگ احترام ویژه‌ای قائلند؛ به خاطر رفتار آرام و برخورد خوبش با بازیکنان، رسانه‌ها و مردم.

پیشینه

۱۹۳۴ (مقام سوم) ، ۱۹۳۸ (دور اول) ، ۱۹۵۴ (قهرمان) ، ۱۹۵۸ (مقام چهارم) ، ۱۹۶۲ (یک چهارم نهایی) ، ۱۹۶۶ (مقام دوم) ، ۱۹۷۰ (مقام سوم) ، ۱۹۷۴ (قهرمان) ، ۱۹۷۸ (دور دوم) ، ۱۹۸۲ (مقام دوم) ، ۱۹۸۶ (مقام دوم) ، ۱۹۹۰ (قهرمان) ، ۱۹۹۴ (یک چهارم نهایی) ، ۱۹۹۸ (یک چهارم نهایی) ، ۲۰۰۲ (مقام دوم) ، ۲۰۰۶ (مقام سوم).

به جز دو دوره در سال‌های ۱۹۳۰ و ۱۹۵۰ همیشه حاضر بوده است و درست مانند برزیل ۷ بار به فینال رقابت‌ها راه یافته است. پس از برزیل و ایتالیا، پر افتخارترین تیم جهان در جام جهانی است.

سئوال بی‌ پاسخ

یواخیم لو چگونه تیمش را آرایش خواهد داد؟

این یک معادله سخت برای حل کردن است. به ویژه پس از آسیب دیدگی بالاک. اما شاید ترجیح بدهد برای رویارویی با رقبای قوی تر سیستم ۱-۳-۲-۴ را برگزیند و در بازی با تیم های ضعیف تر سیستم کلاسیک ۲-۴-۴ را.

همه این‌ها البته به آمادگی‌ مهاجمان تیم بستگی دارد.

بیم ها

نگرانی‌های آلمان‌ها در مرکز خط دفاع است. برای انتخاب زوجی برای پر مرتساکر در میانه این خط هنوز مربی‌ تیم در تردید است.

امیدها

خط حمله آلمان‌ها می‌‌تواند امیدوار کننده باشد. دست یواخیم لو برای چیدن ترکیب‌های متفاوت در جلوی زمین باز است چرا که بازیکنان آماده بسیاری در خط حمله دارد.

او همیشه به میرسلاو کلوزه اعتقاد داشته است. با این حال لوکاس پودولسکی و ماریو گومز با این که فصل درخشانی نداشته اند، همیشه برای آلمان خوش درخشیده اند.

ضمن این که به غیر از این سه نفر، دو نیروی جوان دیگر که در این فصل واقعا عالی‌ ظاهر شده اند از ذخایر تیم هستند، اشتفان کیسلینگ و کاکاو. این دو با این که در تیم ملی‌ کم تجربه اند اما این فصل ۳۴ گل در ۵۸ بازی زده اند.

آیا می دانستید؟

در رقابت‌های جام جهانی‌، بازی‌های تیم ملی‌ آلمان ۴ بار به ضربات پنالتی کشیده شده است که در همه آن‌ها پیروز شده است.

آنها چه می‌‌گویند؟

فیلیپ لام (بازیکن) : "در گذشته خیلی‌ موفق بوده ایم ،و این عاملی تهییج کننده برای نسل‌های آتی است. فقط کافی‌ است که به کارنامه آلمان در بازی‌های بزرگ نگاه کنیم، ما در جام‌های جهانی‌ ۱۹۵۴،۷۴،۹۰ و در جام اروپا در سال‌های ۷۲،۸۰ و ۹۶ قهرمان شده ایم. همیشه تا آنجا که ممکن بوده است به بازی‌های نهایی راه یافته ایم، با این تصور بزرگ شده ایم که آلمان همیشه اینقدر خوب است که به بازی پایانی می‌رسد،حالا جز گروهی هستیم که بخت فتح جام را داریم، ما در جام جهانی‌ سوم شدیم و در یورو ۲۰۰۸ دوم،پس حالا هدف ما به بای پایانی رسیدن و کسب افتخار است."

پیش بینی‌

همه عوامل را که کنار هم بگذاریم با یک استنتاج فوتبالی، حتما به جرات می شود گفت دست کم یکی‌ از ۴ تیم برتر رقابت‌ها خواهند بود.

بخت قهرمانی : یک به ۱۴