۱۰ روز به جام جهانی: کاناوارو به دوبی می رود

فابیو کاناوارو
Image caption فابیو کاناوارو چهار سال پیش جام جهانی را روی دست بلند کرد

فابیو کاناوارو، کاپیتان تیم ملی فوتبال ایتالیا که جام جهانی چهار سال پیش را روی دست بلند کرد با باشگاه الاهلی در دوبی یک قرارداد دوساله امضا کرده است.

باشگاه ایتالیایی یوونتوس تصمیم گرفت که قرارداد این مدافع 36 ساله را تمدید نکند. کاناوارو نیز قرار داد بسیار پردرآمدی را با باشگاه الاهلی در دوبی امضا کرد.

کاناوارو که در 132 مسابقه برای تیم ملی ایتالیا بازی کرده است پس از جام جهانی آفریقای جنوبی از تیم ملی این کشور کناره گیری خواهد کرد.

او می گوید: "قرارداد من با باشگاه الاهلی به تحقق پیوستن آرزوی قدیمی من برای زندگی در دوبی و بازی در یکی از باشگاههای آن شهر است."

***

ریمون دومنک، مربی تیم ملی فرانسه می گوید تیم این کشور به خاطر حمایت وسیع مردم حتما در مسابقات جام جهانی موفق خواهد شد.

او در مصاحبه ای با تلویزیون فرانسه گفت: "تاثیر حمایت مردم ممکن است یک نوع فشار برای تیم باشد ولی این فشار مثبتی است از سوی مردم که احساس می کنند تیم ملی ما باید موفق شود."

دومنک در آستانه مسابقه دوستانه فرانسه با تیم ملی چین که قرار است روز جمعه برگزار شود افزود: "من احساس می کنم که بازیکنان تیم همه مصمم هستند و اضافه شدن فشار افکار عمومی مکملی است برای آمادگی روحی تیم. بازیکنان دقیقا می دانند که چه می خواهند و می دانند که مردم از آنها چه می خواهند. این موضوع بسیار مهمی است."

***

در زیمباوه دولت به کارگران و کارمندان خود نصف روز مرخصی داده تا در مسابقه دوستانه این کشور روز چهارشنبه در مقابل برزیل تیم ملی زیمباوه را تشویق کنند.

گزارش می شود که دولت رابرت موگابه حدود 8.1 میلیون دلار پرداخت کرده تا تیم برزیل را برای آمدن به این کشور راضی کند. دولت همچنین اتوبوسهایی را فراهم کرده تا کارکنان دولت را به استادیوم منتقل کند.

هنوز مشخص نیست که دونگه مربی تیم ملی برزیل ستاره های این تیم مثل کاکا، روبینیو و مایکون را برای این مسابقه به حراره خواهد برد یا نه .

تیم برزیل در رقابت های جام جهانی در کنار پرتغال، ساحل عاج و کره شمالی در گروه G قرار دارد که از هم اکنون به گروه مرگ معروف شده است.

***

به گفته پزشک تیم ملی ایتالیاT ماریو کامورانسی مدافع این تیم برای اولین بازی جام جهانی آماده خواهد بود. کامورانسی در جریان تمرینهای روز سه شنبه از ناحیه زانو آسیب دید اما آزمایشهای بعدی نشان داد که این آسیب دیدگی جدی نیست.

پزشک تیم اعلام کرد که این بازیکن ایتالیایی فعلا در حال استراحت است و در مسابقات دوستانه در مقابل مکزیک و سوئیس شرکت نخواهد کرد.

اما او تاکید کرد که ماریو کامورانسی حتما به زودی بهبود خواهد یافت و قبل از اولین مسابقه ایتالیا که در برابر تیم پاراگوئه است به تمرینات تیم بازخواهد گشت.

مطالب مرتبط