۹ روز به جام جهانی: حیله مربی کره شمالی نگرفت

کیم جونگ – هون
Image caption کیم جونگ – هون مربی کره شمالی در فهرست نهایی اعضای تیم، فقط دو دروازه بان را گنجاند

طرح حیله گرانه کره شمالی که قصد داشت از جای دروازه بان سوم برای گنجاندن یک مهاجم در نفرات تیم استفاده کند، برملا و به ضرر این کشور تمام شد.

اکنون فیفا می گوید که کیم میونگ – وون که معمولا در میانه خط حمله بازی می کند به خاطر این حیله گری در طول جام جهانی فقط حق دارد در موقعیت دروازه بان بازی کند.

کیم جونگ – هون مربی کره شمالی در فهرست نهایی اعضای تیم، فقط دو دروازه بان را گنجاند و از پست دروازه بان سوم برای افزودن این مهاجم استفاده کرد.

فیفا در بیانیه ای اعلام کرد: "سه بازیکنی که به عنوان دروازه بان معرفی شده اند فقط در موقعیت دروازه بانی می توانند بازی کنند."

-------------------------------------------

ویلیام گالاس، مدافع فرانسه امیدوار است برای آخرین بازی دوستانه این تیم روز جمعه در برابر چین آماده باشد.

ویلیام گالاس روز چهارشنبه به خاطر معده درد از تمرینات تیم فرانسه غایب بود، اما ریمون دومنک مربی فرانسه می گوید که گالاس به موقع برای بازی در مقابل چین آماده خواهد شد.

گالاس قرار بود برای تمام 90 دقیقه بازی کند، ولی اکنون به تصمیم مربی او فقط در بخشی از مسابقه حاضر خواهد بود. تیم فرانسه همراه با آفریقای جنوبی ، مکزیک و اروگوئه در گروه A قرار دارد.

-----------------------------------------

نیکلا زیگیچ مهاجم صربستانی باشگاه بیرمنگهام سیتی می خواهد خاطرات تلخ سال 2006 را فراموش کرده و خود را در این جام جهانی ثابت کنند.

این مهاجم قد بلند که در جام جهانی آلمان هم حضور داشت، نتوانست در آن رقابت ها بدرخشد. وی در مصاحبه ای با وب سایت فیفا می گوید: "چهار سال پیش من یک بازیکن ناشناخته و کم تجربه بودم . ولی از آن زمان تغییر زیادی کرده ام.

او می افزاید: "از نظر تکنیک و وضعیت جسمی و روانی در موقعیت بهتری هستم. فکر می کنم که من می توانم امسال نشان دهم که بازیکن توانا برای رقابت های بزرگ هستم."

-------------------------------------------

لارس یاکوبسن معتقد است که دانمارک جزو تیم هایی است که می تواند با کسب نتایج فوق العاده همه را در این جام جهانی غافلگیر کند.

این مدافع باشگاه اورتون می گوید: "ما ترجیح می دهیم که کسی در مورد ما صحبت نکند چون به نفع ماست. تیم ما ستاره های بزرگ ندارد اما یک تیم منطم و یکپارچه است و کارگروهی آن بسیار خوب است. ما در رقابت های مقدماتی خیلی خوب صعود کردیم. سوئد را شکست دادیم، با پرتغال یک بار مساوی و یک بار برنده شدیم و تعداد گل هایی که خوردیم بسیار اندک بود. این نتایج خود به حد کافی گویا است."

-----------------------------------------

ژاپن و ساحل عاج تصمیم گرفته اند که مسابقه دوستانه خود را که روز جمعه برگزار می شود طولانی تر کرده و سه نیمه بازی کنند. به این ترتیب مربی های هر دو تیم فرصت کافی خواهند یافت تا تمام بازیکنان را به زمین بفرستند.

تاکشی ارکادا مربی ژاپن گفت که در این مسابقه وی از تمام 23 بازیکن تیم در مقاطع و دقایق مختلف بازی استفاده خواهد کرد. وی افزود: "من می خواهم به تک تک بازیکنان فرصت بازی بدهم . هر دو طرف می توانند بازیکنان ذخیره خود را به میدان بیاورند."

سامورائی های آبی پوش در 4 مسابقه از 5 بازی اخیر خود شکست خورده و مصمم اند که قبل از شروع مسابقات جام جهانی این وضعیت را با یک برد در برابر ساحل عاج تغییر دهند.

مطالب مرتبط