بد اقبالی بازیکنان چلسی در جام جهانی

دیدیه دروگبا
Image caption حضور دیدیه دروگبا از ساحل عاج در جام جهانی به دلیل عمل جراحی بر روی دستش هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد

در فاصله 6 روز تا آغاز جام جهانی فوتبال، اخبار مصدومیت های ناگهانی بازیکنان تیم های ملی مختلف، هواداران این تیم ها را به شدت نگران کرده است.

نکته عجیب مصدومیت های اخیر، بد اقبالی بازیکنان چلسی است که یکی پس از دیگری اردوی تیم های ملی شان را ترک می کنند.

مایکل اسین از غنا، میشاییل بالاک از آلمان و بالاخره جان اوبی ميكل هافبک تيم ملی فوتبال نيجريه، به اتفاق جام جهانی را از دست داده اند.

حضور دیدیه دروگبا از ساحل عاج در جام جهانی به دلیل عمل جراحی بر روی دستش هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد.

چلسی 16 نماينده در جام‌های جهانی داشت كه فعلاً اين تعداد به 12 نفر کاهش پیدا کرده است. گفته می شود احتمال حضور دروگبا در ترکیب تیمش از بازی دوم یا سوم همچنان وجود دارد. با این حال هنوز پزشکان تیم ملی نیجریه در این باره اظهار نظر نکرده اند.

اسامی بازیکنان چلسی در تيم‌های ملی مختلف که حضورشان در جام جهانی قطعی شده به این شرح است.

انگلستان: جان تری، فرانک لمپارد، اشلی كول و جو كول

فرانسه: فلورن مالودا، نيكلا آنلكا

صربستان: برانيسلاو ايوانوويچ

اسلواكی: ميروسلاو استاک

پرتغال: ريكاردو كارواليو، پائولو فريرا و دكو

ایتالیا باز هم متوقف شد

تیم ملی فوتبال هلند که مهیای حضور در نوزدهمین دوره جام جهانی فوتبال می شود، دیشب در دیداری دوستانه مقابل مجارستان به برتری 6 بر 1 رسید.

در سایر دیدارها آفریقای جنوبی میزبان جام جهانی با یک گل بر دانمارک غلبه کرد. ایتالیا دو روز پس از شکست مقابل مکزیک، دیشب در برابر سوئیس هم با تساوی 1-1 متوقف شد.

در پر گل ترین بازی، صربستان 4 بر 3 کامرون را شکست داد. الجزایر با یک گل مقابل امارات به برتری رسید. اسلواکی با 3 گل بر کاستاریکا غلبه کرد. رومانی نیز با همین نتیجه از سد هندوراس گذشت.

جرارد، سومین کاپیتان کاپلو

Image caption فردیناند به دليل آسيب ديدگی، جام جهانی را از دست داد

پس از جان تری، ریو فردیناند دومین نفری است که طی چهار ماه گذشته، بازوبند کاپیتانی تیم ملی انگلستان برای جام جهانی 2010 را به بازیکن دیگری می سپارد.

فردیناند به دلیل مصدومیت و تری هم به دلیل رسوایی اخلاقی، فرصت کاپیتانی تیم ملی فوتبال انگلستان در جام جهانی 2010 را از دست داده اند. به این ترتیب در فاصله 5 روز تا آغاز جام جهانی، فابیو کاپلو، استیون جرارد را به عنوان سومین کاپیتان تیمش برای این رقابت ها را معرفی کرد.

فردیناند به دليل آسيب ديدگی جام جهانی را از دست داد و مايكل داوسان که در فهرست 30 نفره حضور داشت، بار ديگر به اردوی تيم ملی دعوت شد.

جام بین المللی گرجستان

در نخستین روز از رقابت های جايزه بزرگ گرجستان، تيم ‌های ملی كشتی آزاد و فرنگی ايران صاحب یک مدال طلا، سه نقره و دو برنز شدند.

در کشتی آزاد فردين معصومی در 120 كيلو صاحب مدال طلا شد. در این وزن داود احمدی برنز گرفت. مراد محمدی کاپیتان تیم ملی ایران با شکست مقابل نماینده ای از تیم میزبان، روی سكوی دوم 60 كيلو ايستاد.

در كشتي فرنگی محسن حاجی پور در 55 كيلو و اميد نوروزی در 66 كيلو دوم شدند. محمدرضا اكبری در 96 كيلو سوم شد.

داور بازی افتتاحیه جام جهانی

پنج روز قبل از آغاز جام جهانی فوتبال، فيفا اعلام كرد روشن ايرماتوف ديدار افتتاحيه جام جهانی 2010 را قضاوت خواهد كرد.

اولین نبرد جام نوزدهم را آفريقای جنوبی و مكزيک برگزار خواهند کرد. ايرماتوف تاکنون دو بار به عنوان بهترين داور آسيا انتخاب شده است.

بر اساس اعلام فيفا ديدار انگلستان و امريكا را كارلوس سيمون برزيلی قضاوت خواهد كرد.