نادال ، تاج پادشاهی خاک رس را پس گرفت

Image caption رافائل نادال در دیدار پایانی موفق شد رابین سودرلینگ از سوئد را در یک دیدار نزدیک اما در سه ست پیاپی از پیش رو بردارد.

رقابت های تنیس آزاد فرانسه دومین گرند اسلم سال، با قهرمانی رافائل نادال تنیس باز اسپانیایی در رقابت های انفرادی مردان به پایان رسید. او در طول این تورنمنت، حتی یک ست هم واگذار نکرد.

قهرمان فرنچ اوپن 2010، طی سال های 2005 تا 2008 فاتح بی رقیب این رقابت ها بود اما پارسال راجر فدرر برای نخستین بار قهرمان این رقابت ها شد. در رقابت های امسال، نادال پس از یک سال، قلمروی از دست رفته خاکی اش در دنیای تنیس را پس گرفت.

رافائل نادال در دیدار پایانی موفق شد رابین سودرلینگ از سوئد را در یک دیدار نزدیک اما در سه ست پیاپی از پیش رو بردارد. سودرلینگ که پارسال نادال را در این رقابت ها شکست داده بود، با نتایج 6-4، 6-2 و 6-4 مغلوب رقیب قدرتمند خود شد.

به این ترتیب، نادال برای پنجمین بار پیاپی فاتح رقابت های تنیس آزاد فرانسه شد که روی خاک رس انجام می شود. این هفتمین قهرمانی نادال در گرند اسلم ها بود. نادال طی شش دوره حضور در فرنچ اوپن، فقط یک بار آن هم در دور چهارم رقابت های پارسال متحمل شکست شد. مرد شماره دو تنیس جهان که پارسال از ناحیه زانو مصدوم بود، نتیجه را به سودرلینگ واگذار کرد.

رافائل نادال یک دوره در تنیس آزاد استرالیا و یک دوره هم در ویمبلدون قهرمان شده. او تاکنون در رقابت های تنیس آزاد امریکا به قهرمانی نرسیده.

رابین سودرلینگ برای راهیابی به فینال مسابقات امسال، در مرحله نیمه نهایی از سد توماس بردیچ گذشت. این تنیس باز سوئدی برای راهیابی به جمع 4 نفر برتر، راجر فدرر مرد شماره یک تنیس جهان را حذف کرده بود. نادال هم در نیمه نهایی بر یورگن ملزر اتریشی پیروز شد.

شیاوونه ناباورانه قهرمان شد.

Image caption شیاوونه در فینال مقابل سامانتا استوزور استرالیایی به برتری 2 بر 0 رسید.

در رقابت های انفرادی زنان تنیس آزاد فرانسه، فرانچسکا شیاوونه نفر هفدهم جهان از ایتالیا ناباورانه به مقام قهرمانی رسید.

او پیش از این در 38 دوره از بازی های انفرادی گرند اسلم شرکت کرده بود اما هرگز به فینال نرسیده بود. شیاوونه در فینال مقابل سامانتا استوزور استرالیایی به برتری 2 بر 0 رسید.

این تنیس باز 30 ساله ایتالیایی، در یک چهارم نهایی بر کارولین ووزنیاکی از دانمارک و در مرحله نیمه نهایی بر النا دمنتیه وا از روسیه غلبه کرد.

سرینا ویلیامز زن شماره یک تنیس جهان در مرحله یک چهارم نهایی این بازی ها مغلوب سامانتا استوزور استرالیایی شد. خواهرش ونوس هم در یک هشتم هایی به نادیا پترووا از روسیه باخت.

دوازدهمین قهرمانی خواهران ویلیامز

ونوس و سرنا ویلیامز پس از یازده سال مجدداً فاتح رقابت های دو نفره فرنچ اوپن شدند.

خواهران ویلیامز تاکنون 12 بار در رقابت های دو نفره گرند اسلم به مقام نخست دست یافته اند. آن ها در فینال مقابل وتا پچکه از جمهوری چک و کاتارینا سربوتنیک از اسلوونی به برتری رسیدند.

در رقابت های دوبل مردان، تیم دانیل نستور از کانادا و نناد زیمونیچ از صربستان، مقام قهرمانی را نصیب خود کردند.

برادران برایان که تیم شماره یک جهان هستند، در این رقابت ها مغلوب رقبای گمنام برزیلی شان شدند.

در رقابت های مختلط، زوج آقای نناد زیمونیچ از صربستان و خانم کاتارینا سربوتنیک از اسلوونی به قهرمانی رسید. به این ترتیب نناد زیمونیچ امسال در 34 سالگی، دو جام قهرمانی از فرنچ اوپن را نصیب خود کرد.

در فینال مسابقات پسران، آگوستین ولوتی از آرژانتین موفق شد بر آندریا کولارینی از امریکا غلبه کند. تنیس باز آینده دار آرژانتینی 18 سال دارد.

مطالب مرتبط