۸ روز به جام جهانی: ریو فردیناند مصدوم شد

ریو فریدیناند
Image caption مصدومیت ریو فریدیناند، مدافع تیم منچستریونایتد و تیم ملی انگلستان، در آستانه جام جهانی نگرانی‌های فابیو کاپلو در خط دفاعی تیم‌اش را افزایش داده است

آمادگی تیم ملی انگلستان برای جام جهانی با مشکل دیگری مواجه شده است. ریو فردیناند مدافع میانی این تیم به خاطر ضرب دیدگی زانو برای معاینه به بیمارستان منتقل شده است.

فابیو کاپلو مربی ایتالیائی تیم انگلستان گفت: "امیدواریم این آسیب جدی نباشد ولی در هر حال مایکل داوسون مدافع باشگاه تاتنهام آماده است تا در صورت لزوم به سرعت جای فردیناند را پر کند."

دیوید جیمز دروازه بان این تیم نیز تمرینهای خود را با مشکل کوچکی در ناحیه زانو آغاز کرده است. از سوی دیگر فابیو کاپلو، مربی تیم انگلستان، می گوید که وضعیت گرت بری بازیکن خط میانی تیم نیز که در پایان فصل گذشته دچار مصدومیت جدی شده بود روز به روز بهتر می شود.

قبل از شروع مسابقات هر تیمی می تواند تا آخرین لحظات بازیکن دیگری را به جای افرادی که در فهرست اصلی معرفی شده اند اما به دلیل مصدومیت قادر به همراهی تیم‌شان نیستند را به اردوی خود بیاورد ولی پس از شروع مسابقات دیگر هیچ تغییری در فهرست ۲۳ نفره تیم امکان پذیر نیست.

---------------------------------------------- فرانک لمپارد بازیکن خط میانی تیم انگلستان و هافبک باشگاه چلسی از مختصات توپ رسمی جام جهانی امسال که مورد انتقاد دیگران قرار گرفته دفاع کرده است.

او در تمرینهای تیم انگلستان بخصوص برای ضربه های کاشته و شوت های طولانی بااین توپ تمرین کرده و می گوید استفاده درست از آن می تواند برای دروازه بانها مشکل آفرین باشد. لمپارد می گوید:« این توپ در حین حرکت خیلی بازی می کند ولی اگر ضربه را درست بزنید، حتی از فاصله بسیار دور، شانس گل زدن با آن خیلی زیاد است.»

انتقاد از توپ رسمی جام جهانی امسال بیشتر از سوی دروازه بانان مطرح شده است. دروازه بانان ایتالیا، اسپانیا، برزیل و استرالیا و حتی دیوید جیمز دروازه بان انگلستان هم از مختصات این توپ انتقاد کرده ا ند. ------------------------------------------------- مارک همسیک کاپیتان اسلوواکی از جشن و شادی مردم کشور خود برای اولین حضور این تیم در جام جهانی بسیار خوشحال است. تیم اسلوواکی روز شنبه و قبل از سفر به آفریقای جنوبی با تیم ملی کوستاریکا یک مسابقه دوستانه خواهد داشت.

مارک همسیک خط میانی باشگاه ایتالیایی ناپل می گوید:« ما از علاقه و شادمانی مردم اسلوواکی از پیشرفت تیم در رقابتهای جام جهانی بسیار خوشحالیم. من با علاقه در همه برنامه هائی که برای دیدار با مردم است شرکت می کنم .این فضای شادی خاطرات خوبی برای مردم و جو خوبی برای ورزش کشور ما است.»

----------------------------------------------- داوید سوازو مهاجم تیم ملی هندوراس تاکید می کند که تعداد کم گل هایی که وی و تیم هندوراس در سال ۲۰۱۰ زده اند نباید موجب نگرانی باشد.

این مهاجم ۳۰ ساله که برای باشگاه اینترمیلان بازی می کند در ۵ بازی آخر خود برای تیم هندوراس هیچ گلی نزده و تیم هندوراس در سه بازی از چهار مسابقه اخیر خود نتوانسته است گلی به ثمر برساند. تیم هندوراس در مسابقات امسال خود از ترکیه و ونزوئلا شکست خورد و در برابر بلاروس و آذربایجان نیز به نتیجه مساوی دست یافت.

داوید سوازو می گوید:« گل نیزبه وقت خودش خواهد آمد . مردم نباید نگران باشند. مهم این است که همه چیز در حال بهبود است.»

مطالب مرتبط