جام جهانی و در گیری در ژوهانسبورگ

درگيری تماشاگران در حاشیه بازی دوستانه کره شمالی و نیجریه در شهر ژوهانسبورگ، مصدوميت 15 هوادار فوتبال را در پی داشت. این بازی پر حاشیه با برتری 3-1 تیم آفریقایی مقابل نماینده آسیا به پایان رسید.

اين حادثه فقط چند ساعت پس از اظهار نظر رييس جمهور آفريقای جنوبی مبنی بر تامین همه جانبه امنیت جام جهانی فوتبال رخ داد.

پليس آفريقای جنوبی، بليت‌های تقلبی را عامل اصلی اين حادثه عنوان كرد. صدها نفر با در دست داشتن بليت‌ قصد ورود به ورزشگاه را داشتند اما با ممانعت پلیس روبرو شدند. در اين درگيری 15 نفر مجروح شدند كه حال يكی از آن ها وخيم گزارش شده است.

فيفا در این باره اعلام کرد تيم‌های نيجريه و كره شمالی برای انجام اين بازی با فيفا هماهنگ نكرده بودند و مقصر وقوع این اتفاق هستند. بنا بر اعلام فدراسیون جهانی فوتبال، اين حادثه ربطی به جام جهانی ندارد و مشكلی در طول برگزاری رقابت‌ها پیش نخواهد آمد.

قهرمانی سوریان در یک وزن بالاتر

تيم‌های منتخب كشتی آزاد و فرنگی ايران در پايان رقابت‌های جايزه بزرگ گرجستان موفق به كسب 5 مدال طلا، 3 نقره و 3 برنز شدند.

در روز آخر رقابت ها، حميد سوريان كه پس از 9 ماه دوری از تشک به صحنه مسابقات برگشته است، در یک وزن بالاتر به مدال طلا دست یافت. دارنده 4 مدال طلای کشتی فرنگی جهان، به ترتیب بر حریفانی از کشورهای ازبكستان، گرجستان (2 نفر) و قزاقستان غلبه کرد.

در كشتی آزاد هم صادق گودرزی در 74 كيلوگرم با پیروزی بر ماتيو گنتری از كانادا قهرمان شد. دیروز هم مهدی تقوی قهرمان 66 کیلوگرم کشتی آزاد جهان، مدال طلا را به گردن آویخت.

در پايان این رقابت‌ها، امير علی‌اكبری نماینده 120 کیلوگرم کشتی فرنگی ایران به عنوان ستاره مسابقات انتخاب شد.

يحيی زاده: از شكايت دايی خوشحال می‌شوم

رييس كميته تربيت بدنی مجلس شورای اسلامی ایران در مورد اظهارات وكيل علی دايی مبنی بر احتمال شكايت از او گفت: از اين شكايت اطلاعی ندارم، اما خوشحال می‌شوم كه چنين كاری انجام دهد.

جلال یحیی زاده پیش از این انتقاداتی نسبت به نحوه گفتار علی دایی در رسانه ها و آن چه عقب افتادن مالیات 230 میلیون تومانی او عنوان شد، مطرح کرده بود.

در پی آن اظهارات، برخی رسانه ها در ایران به نقل از وکیل علی دایی، احتمال شکایت از جلال یحیی زاده را مطرح کردند.

رييس كميته تربيت بدنی مجلس در این باره می گوید: علی دايی خودش بايد به نحوی جواب اين فرد (وکیل دایی) را بدهد كه فضا بدتر از اين نشود. مخصوصاً كه گفته بود ممكن است برای انتخابات و تبليغات زودرس چنين مسائلی مطرح می‌شود.

روبن و فورلان به جام جهانی می رسند

Image caption فورلان در تمرینات اوروگوئه مصدوم شد

در فاصله 4 روز تا آغاز جام جهانی، مصدومیت ستاره های تیم های مختلف همچنان ادامه دارد. آرین روبن ستاره تیم ملی فوتبال هلند و دیگو فورلان بازیکن تیم ملی اوروگوئه هم دچار مصدومیت نابهنگام شده اند.

به اعتقاد کارشناسان فوتبال، خروج اجباری این دو بازیکن آن هم در این مقطع زمانی، یک فاجعه برای تیم های ملی هلند و اوروگوئه محسوب خواهد شد.

با این حال برت فان مارويک سرمربي تيم هلند با ابراز رضايت از وضعيت روبن گفت: او احتمالاً می‌تواند در آفريقای جنوبی حاضر شود. پزشک تیم ملی اوروگوئه هم بر حضور فورلان در جام جهانی تاکید کرده است.

ستاره خط میانی هلند در جريان ديدار دوستانه مقابل مجارستان که برتری 6-1 هلند انجامید، دچار آسيب ديدگی شد. فورلان هم در تمرینات اوروگوئه مصدوم شده است.

بوستون 1 ليكرز 1

بامداد امروز تيم بسكتبال بوستون سلتيكس در دومين بازی از فینال فصل جاری NBA مقابل لس آنجلس لیکرز به پيروزی رسید تا دو تیم در عدد یک مساوی شوند.

اين ديدار با نتیجه 103 بر 94 به سود بوستون به پايان رسيد. آلن از بوستون با 32 امتياز به عنوان امتياز آورترين بازيكن ميدان برگزيده شد. دیدار قبلی را لیکرز به سود خود خاتمه داده بود.

بازی سوم فينال لیگ حرفه ای بسکتبال باشگاه های امریکا چهار شنبه برگزار خواهد شد. لس آنجلس ليكرز مدافع عنوان قهرمانی این رقابت‌ها محسوب می ‌شود.

برادران صمیمی مدال نگرفتند

جشنواره دو و ميدانی اروپا در شهر بايگوژ لهستان برگزار شد که طی آن دو نماینده ایران در ماده پرتاب دیسک، چهارم و دهم شدند.

در اين رقابت‌ها پيتورمالاچوفسكی از لهستان با ركورد 67 متر و 56 سانتی‌متر اول شد. محمود صميمی با حدنصاب 61 متر و 74 سانتی‌متر چهارم شد و برادرش محمد در مكان دهم قرار گرفت. برادران صمیمی تمرینات خود را در مجارستان پیگیری می کنند.

ناکامی جودو در کسب سهمیه

تیم ملی جودوی ايران که برای کسب سهميه المپيک لندن در رقابت‌های جايزه بزرگ اسپانيا شرکت کرده بود، بدون کسب نتیجه به کار خود پايان داد.

حامد ملک محمدی، جواد محجوب و علی معلومات در این رقابت ها از دستیابی به سهمیه المپیک بازماندند. اين در حالی است که جودوکاران ايران ماه قبل در مسابقات گزینشی تونس نيز بدون کسب سهمیه به کار خود پایان دادند.