۵ روز به جام جهانی: دفاع بازیکن آرژانتین از مارادونا

مارادونا

مارتین دمیچلیز بازیکن خط میانی تیم ملی آرژانتین در مقابل انتقادهای مربوط به تاثیر منفی مارادونا بر موقعیت تیم این کشور از مربی گری مارادونا دفاع کرده است.

به دنبال عملکرد ضعیف تیم آرژانتین در مرحله انتخابی رقابتها و دشواریهای آن تیم برای رسیدن به مرحله نهایی اشاره می کنند که مارادونا این تیم غنی از بازیکنان برجسته را به خوبی مدیریت نکرده و بنابراین شانس پیروزی آرژانتین در جام جهانی امسال بسیار ضعیف خواهد بود.

اما مارتین دمیچلیز مدافع باشگاه بایرن مونیخ با این انتقادها مخالف است.

وی می گوید: «شکی نیست که وجود مارادونا به شانس تیم آرژانتین کمک می کند. او به ما انگیزه می دهد و در عین حال فشار را از روی بازیکنان برمی دارد. او نقش بسیار مهمی دارد. او به ما انرژی و آن شور لازم را می دهد که به دنبال پیروزی باشیم.»

---------------------------------

کاتلگو مفلا یکی از مهاجمان تیم آفریقای جنوبی تاکید می کند که پس از کنار گذاشته شدن بنی مک کارتی، بهترین گلزن تاریخ فوتبال این کشور از تیم ملی فعلی وی می تواند به خوبی در خط حمله آفریقای جنوبی بدرخشد.

کاتلگو مفلا در بازی های تدارکاتی و دوستانه این تیم نقش مهاجم اصلی را ایفا کرده و در سه مسابقه آخر این تیم چهار گل زده است.

او می گوید:«البته فشار بیشتری روی شانه های من خواهد گذاشت ولی من می توانم با این وضعیت کنار بیایم.» وی که برای باشگاه ماملودی سان دادن بازی می کند گلزن برتر فصل گذشته رقابت های باشگاهی آفریقای جنوبی شد.

ریو فردیناند، کاپیتان تیم ملی انگلستان که به دلیل آسیب دیدگی از این تیم کنار گذشته شده است برای حمایت از این تیم در مسابقه اول خود در مقابل تیم آمریکا که روز شنبه برگزار می شود به آفریقای جنوبی خواهد رفت.

او روز جمعه گذشته به خاطر آسیب دیدگی زانو به بیمارستان منتقل شد و پس از معاینات اولیه مشخص شد که نخواهد توانست در جام جهانی شرکت کند.

---------------------------------

کئیسوکو هوندا خط میانی بازی ساز تیم ملی ژاپن تاکید می کند که تیم این کشور پس از چهار شکست پیاپی در مسابقات آمادگی و دوستانه قبل از جام جهانی «چیزی برای از دست دادن ندارد.»

هوندا که برای باشگاه CSKA مسکو بازی می کند گفت: «اگر ما بتوانیم به نقاط ضعف تیم های مقابل به خوبی حمله کنیم شانس گل زدن خواهیم داشت. ما تمام انرژی و توان خود را در این مسابقات که هر چهار سال یکبار شانس حضور در آن را داریم ارائه خواهیم کرد.»

تیم ملی ژاپن که هیچگاه در مسابقات جام جهانی نتوانسته است در یک کشور دیگر پیروزی کسب کند در اولین بازی خود در گروه E با تیم کامرون روبرو خواهد شد.

---------------------------------

هو جونگ- مو مربی تیم ملی کره جنوبی این نکته را تایید کرد که پارک جی – سونگ آمادگی کامل جسمی خود را بازیافته و در اولین مسابقه این تیم در برابر یونان شرکت خواهد کرد.

هافبک باشگاه منچستر یونایتد بازی دوستانه هفته گذشته کره جنوبی در مقابل اسپانیا را با آسیب دیدگی مختصری در ناحیه ران آغاز کرد. اما از آن زمان به بعد به اردوی تمرینات تیم بازگشته و تاکنون مشکل دیگری نداشته است.

---------------------------------

Image caption فبرگاس در نوجوانی فوتبال حرفه ای را بارسلونا آغاز کرد

جرارد پیکه مدافع تیم ملی اسپانیا می گوید باوجود شایعات متعدد در مورد آینده سس فبرگاس خط میانی تیم اسپانیا و کاپیتان باشگاه آرسنال او روی مسابقات جام جهانی متمرکز خواهد بود.

باشگاه بارسلونا که فبرگاس در نوجوانی فوتبال حرفه ای را در آنجا آغاز کرد، هفته پیش به آرسنال پیشنهاد خرید وی را داد اما این پیشنهاد رد شده است. آینده فوتبال باشگاهی فبرگاس اکنون به یک خبر و بحث روزانه در انگلستان و اسپانیا بدل شده است.

---------------------------------

آرسن ونگر مربی باشگاه آرسنال معتقد است که بحران اقتصادی شدید در یونان و ناآرامی های اجتماعی ناشی از آن می تواند به تیم فوتبال این کشور انگیزه بیشتری بدهد.

به اعتقاد ونگر تیم یونان قهرمان جام ملتهای اروپا در سال 2004 مثل نمونه ایتالیا در جام جهانی گذشته می تواند بحران در اوضاع داخلی کشور را کنار بگذارد و به سمت پیروزی برود.

آرسن ونگر می گوید: برای آنها پیشرفت در جام جهانی یک نوع رهائی از مشکلات جاری کشور است. این موضوع همیشه به توانائی و قدرت ذهنی بازیکنان بستگی دارد.

---------------------------------

ویلسون پالاسیوس خط میانی تیم هندوراس که چند روز پیش در ماهیچه های پای خود دچار آسیب دیدگی شده بود برای رقابت های جام جهانی سلامت کامل و آمادگی خواهد داشت.

در جریان مسابقه دوستانه هندوراس در مقابل رومانی که با نتیجه سه بر صفر به نفع رومانی به پایان رسید ویلسون پالاسیوس مجروح و به بیمارستان منتقل شد. اما اکنون رسانه های هندوراس از قول وی گزارش داده اند که مشکل جدی نیست.

نیکلاس بندتنر برای ادامه دوره آمادگی و ترمیم آسیب دیدگی خود جدا از سایر بازیکنان تیم ملی دانمارک تمرین می کند. او سعی دارد که قبل از اولین بازی تیم دانمارک که در چهارچوب گروه E روز دوشنبه در مقابل هلند انجام می شود آمادگی کامل خود را بازیابد.

او که برای باشگاه آرسنال بازی می کند گفت:«من در حال آموزش و تمرینهای جسمی بوده ام و مربیان می گویند که ضربان قلب من از بسیاری از بازیکنان دیگر بهتر است بنابراین برای حضور در مسابقات مشکلی نخواهم داشت.»