به روز شده:  11:48 گرينويچ - دوشنبه 07 ژوئن 2010 - 17 خرداد 1389

راهنمای تیم ملی دانمارک

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

گروه E

برنامه بازی ها

هلند : ۱۴ژوئن ۱۴ - 11:30 - ژوهانسبورگ
کامرون : ۱۹ ژوئن - 18:30- پرتوریا
ژاپن : ۲۴ ژوئن - 18:30 - روستنبورگ

* ساعت آغاز بازی ها به وقت گرینویچ است

رده بندی در فیفا: سی و ششم

شناسنامه

فوتبال دانمارک در مقاطعی در گذشته حضور چشمگیری در سطح اروپا و حتی در جام جهانی داشته است اما مردم این کشور از تیم فعلی خود انتظار خیلی زیادی ندارند

تیم حاضر در این دوره یک تیم معمولی دانمارکی است و بهترین در تاریخ فوتبال این کشور نیست، اما نباید آنها را دست کم گرفت، حتما به دنبال این اند که باز هم در جام جهانی‌بدرخشند، البته اگر این درخشش حضور دوباره در مرحله یک چهارم نهایی است، شاید دور از تصور باشد.

چند سالی‌بود که در بین برترین‌های جهان حضور نداشتند، جام جهانی‌پیشین در آلمان جایی‌نداشتند و رقابتهای گذشته قهرمانی اروپا را در سوئیس و اتریش از دست داده بودند، اما از یک گروه سخت در مرحله انتخابی توانستند راه خود را برای رسیدن به جمع جهانی‌‌ها پیدا کنند.

مردم کم جمعیت اما دیوانه فوتبال دانمارک از تیم ملی‌خود توقع زیادی ندارند، شاید آنها به حضور در مرحله دوم هم خشنود باشند، البته گروه نه چندان سخت شاید کمک کند تا آرزو‌شان بر آورده شود.

مورتن اولسن، مربی‌ دانمارک تیمی دارد که گر چه ستاره ندارد، اما یک روح بزرگ و و یکدست همکاری دارد، اولسن پس از ده سال گروهی کم نظیر را ساخته است که سخت هماهنگ اند .

با این حال این مربی‌تیمش را بر محور یک مرد ساخته است، کریستین پولسن، مرد خستگی ناپذیر میانه میدان از یوونتوس، او کسی‌است که همه چیز را در میانه زمین به هم وصل می‌کند، تاتیم را راه بیندازد.

راهیابی به جام جهانی‌

دانمارکی‌ها در ۱۰ بازی خود در مرحله انتخابی جام جهانی‌تنها یک بار باختند، تا برتر از دو غول فوتبال اروپا پرتغال و سوئد برترین گروه خود باشند. اما از همه مهمتر این بود که آنها توانستند ۴ امتیاز از پرتغال بگیرند.

ستاره تیم

کریستین پولسن

کریستین پولسن(74 بازی، 6 گٔل)

مرد برتر فوتبال دانمارک در سال‌های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶، با این که فصل پیش تلاش می‌‌کرد تا جایی‌در ترکیب اصلی‌یوونتوس پیدا کند ولی‌همیشه در تیم ملی‌کشورش خوش درخشیده است.
تیم به او متکی‌است اما باید تلاش کند تا مرد بد اخلاق را آرام نگاه دارد.

دیگر مردان کلیدی

آمیزه‌ای از عده ای از کهنه کاران و جوانان ترکیبی‌از یک گروه را می سازند که به جز از پولسن کسی‌دیگر برجسته نیست با این حال می‌‌توان از یان دال توماسون، کاپیتن تیم به عنوان یک مهره وزین نام برد که اکنون رهبر خط حمله فاینورد است.

گرچه اولسن از بازیکنانی نیز بهره می‌‌برد که تجربه بین المللی دارند، از جمله: دانیل ینسن (وردر برمن)، دانیل اگر(لیورپول) و دنیس رامدال (آژاکس).

مربی: مورتن اولسن

مردی است که انگار اصرار دارد همه چیز را خیلی به درازا بکشاند، لیبروی پیشین تیم ملی‌دانمارک بیش از ۱۰۰ بازی ملی‌انجام داد و از تیم ملی کنار رفت.
به ۴۰ سالگی نزدیک می‌‌شد که تازه از بازی کردن کناره کشید و حالا نزدیک به ۱۰ سال است که مربیگری تیم ملی‌دانمارک را به دست گرفته است.

پیشینه

۱۹۸۶( دور دوم) ، ۱۹۹۸ (یک چهارم پایانی) ، ۲۰۰۲ (دور دوم)
خیره کننده‌ترین نمایش آنها در فرانسه رقم خورد، ولی‌در پرده آخر با این که همه چیز را هیجان انگیز پیش می‌بردند با پایان خوش روبرو نشدند، آنها در حالی‌که شایسته بودند، در بازی یک چهارم پایانی برابر برزیل ۳-۲ شکست خوردند و از بازی‌ها کنار رفتند.

سئوال بی‌پاسخ

مورتن اولسن که خود بیش از صد بازی ملی در کارنامه‌اش ثبت کرده است، نزدیک به ده سال است که مربیگری تیم ملی دانمارک را بر عهده دارد

آیا باز هم اولسن بر نیمکت دانمارک می‌نشیند؟

باید دید، قراددش امسال پایان می‌‌یابد ، اما هنوز که چیزی نگفته است که آیا تمدید می‌کند یا کنار می‌‌رود، ۴ سال پیش که می خواست کنار برود نگهش داشتند.

بیم ها

بدترین اتفاق وقتی‌می‌‌تواند رقم بخورد که پولسن از کوره در برود، حتما تیم به هم می ریزد.

امید ها

یک چیزی روشن است آنها از هیچکس نمی ترسند.

آیا می دانستید؟

این یک باور همگانی است که وقتی‌برای رقابت‌های قهرمانی اروپا در سال 1992 یوگسلاوی کنار گذاشته شد و دانمارک به جای این تیم فراخوانده شد، بازیکنان تیم در تعطیلات به سر می‌بردند، اما درست بر عکس: همه بازیکنان در کپنهاگ بودند و تمرین می‌‌کردند چون باید برای بازی دوستانه برابر کشور‌های مشترک المنافع (اتحاد جماهیر شوروی سابق) آماده می‌‌شدند.

آنها چه می‌‌گویند؟

مورتن اولسن(مربی‌): "جام‌های جهانی‌همیشه ویژه اند، این که برای بار اول در آفریقا برگزار می شود جالب است چون مردمش را به هم نزدیک تر می‌کند، هر جام جهانی‌‌ای مزه و جذابیت خودش را دارد. به یاد می‌‌آورم جام جهانی ۲۰۰۲ چه شوقی در آسیا به وجود آورده بود و چه تجربه عالی‌برای همه بود. برای من و بازیکنان رقابت در جام جهانی‌یک نهایت است، یک افتخار بزرگ"

پیش بینی‌

حضور در مرحله دوم برای آنها یک دستاورد بزرگ است درست به همین اندازه راه نیافتن آنها به این مرحله یک ناکامی، شاید آنها را در این مرحله دیدیم، اما مراحل بعدی، بعید است.
بخت قهرمانی : 1 به 125

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.