۳ روز به جام جهانی: ادامه انتقادها از توپ جام جهانی

توپ جام جهانی
Image caption شرکت آدیداس برای بازی های جام جهانی فوتبال امسال توپ مخصوصی طراحی کرده است

لاندون داناوان، بازیکن خط میانی تیم ملی آمریکا نیز اظهار نظرها و انتقادهای بسیاری از دروازه بانان جهان در مورد مختصات توپ رسمی جام جهانی امسال را تایید کرده است.

او می گوید:"مشکل اصلی این توپ در ضربه های هوایی است و بنابراین می تواند برای خط دفاعی تیم ها مشکل آفرین باشد. ضربه سر با این توپ نیز گاهی می تواند دشواری هایی داشته باشد. بنابراین ما باید با این توپ بیشتر تمرین کنیم تا در مسابقه در مقابل انگلستان راحت تر باشیم."

-------------------------------------

رافائل مارکز مدافع تیم مکزیک پس از آسیب دیدگی در مسابقه دوستانه این تیم در برابر ایتالیا که هفته گذشته با نتیجه دو بر صفر به سود مکزیک تمام شد از امروز در اردوی تمرینات تیم مکزیک شرکت کرد.

این اولین تمرین تیم مکزیک با شرکت تمام بازیکنان از زمان ورود این تیم به آفریقای جنوبی است. تیم مکزیک در بازی افتتاحیه جام جهانی روز جمعه به مصاف میزبان، آفریقای جنوبی، خواهد رفت. رئیس فدارسیون فوتبال مکزیک گفته است که تیم این کشور "کمی عصبی است ولی با اعتماد به نفس کامل بازی خواهد کرد."

-------------------------------------

روبی فیندلی مهاجم تیم آمریکا هشدار داده که این تیم در بازی اول گروه C در مقابل انگلستان در روز شنبه می تواند در تمام زمین برای تیم انگلستان مشکل بیافریند.

روبی فیندلی و ادسول بادل جفت مهاجم تیم آمریکا در مسابقه دوستانه در برابر استرالیا که با نتیجه سه بر یک به سود آمریکا تمام شد بازی بسیار خوبی ارائه دادند. روبی فیندلی می گوید که تیم انگلستان علاوه بر خطر مهاجمان تیم آمریکا باید در سایر نقاط نیز هوشیار باشد، "حتی اگر خط میانی تیم ما نیز فرصتی به دست آورد خواهد توانست دروازه انگلستان را بگشاید."

-------------------------------------

جرومی بواتنگ، بازیکن غنایی الاصل تیم ملی آلمان می گوید که آلمان را نباید دست کم گرفت و هنوز هم جزو یکی از شانس های اصلی قهرمانی جام جهانی است.

جرومی بواتنگ قرار است در فصل آینده از باشگاه هامبورگ آلمان به باشگاه منچستر سیتی منتقل شود. برادر او به نام کوین پرینس بواتنگ ترجیح داده که برای تیم ملی غنا بازی کند.

احتمال دارد این دو برادر در مسابقات گروه D در برابر یکدیگر قرار بگیرند.

جرومی بواتنگ می گوید:"ما قبلا در برلین هم در مقابل هم بازی کرده ایم و من از بابت چنین مسابقه ای خوشحالم."

-------------------------------------

Image caption ویلیام گالاس، مدافع تیم ملی فرانسه

ویلیام گالاس مدافع تیم ملی فرانسه از مصاحبه با رسانه ها در مورد جام جهانی امتناع می کند. گالاس که برای باشگاه آرسنال بازی می کند قرار بود روز سه شنبه با خبرنگاران دیدار کند ولی این ملاقات به هم خورد.

برخی از رسانه های فرانسوی گفته اند که گالاس از تصمیم ریمون دومنک، مربی تیم فرانسه برای تعیین پاتریس اورا به عنوان کاپیتان تیم ناراضی است.

بسیاری از جمله گالاس معتقد بودند که تیری آنری باید کاپیتان می شد.

-------------------------------------

لی دونگ – گوک مهاجم تیم کره جنوبی پس از بهبود آسیب دیدگی شدیدی که نزدیک بود نام وی را از تیم اصلی کشور حذف کند اکنون آماده است تا در بازی اول گروه B در مقابل یونان شرکت کند. لی دونگ – گوک در سال ۱۹۹۸ جزو تیم کره جنوبی بود که به جام جهانی راه یافت اما در دو دور قبلی این رقابت ها نتوانست شرکت کند. وی در فصل گذشته پر گل ترین مهاجم جام باشگاهی کره جنوبی بود.

-------------------------------------

تیم ژاپن که در تمام چهار مسابقه دوستانه خود برای آمادگی جام جهانی شکست خورده است اکنون با آسیب دیدگی ماکاتوهاسبه خط میانی این تیم و هافبک باشگاه ولفسبورگ دچار یک مشکل دیگر شده است.

این بازیکن ۲۶ ساله در مسابقه دوستانه تیم ژاپن در برابر ساحل عاج از ناحیه کمر ضربه خورد و سپس این آسیب دیدگی در تمرین های بعدی تیم شدت پیدا کرد. او فعلا برای معالجه به بیمارستان منتقل شده است.

-------------------------------------

تیم ملی استرالیا نگران از آسیب دیدگی بازیکنان خود از روز سه شنبه محل تمرین تیم را از «روئیمزیک » که محل رسمی استقرار این تیم است به زمین تمرین قبلی خود در ژوهانسبورگ منتقل کرده است.

استرالیا در اولین مسابقه خود در روز سیزدهم ژوئن با آلمان رو به رو خواهد شد و سپس در چارچوب رقابت های گروه D به مصاف غنا و صربستان خواهد رفت.

-------------------------------------

مسن ترین عضو تیم ملی آرژانتین مارتین پالرمو می گوید حضور در تیم ملی و اردوی تمرینات آرژانتین برای او تحقق یک آرزوی دست نیافتنی است.

مهاجم ۳۶ ساله و ستاره باشگاه بوکاجونیور که برای اولین بار در جام جهانی شرکت می کند گفت: "این را نمی شود با هیچیک از تجارب حرفه ای دیگر من مقایسه کرد. من مرتب به بقیه بازیکنان می گویم که چقدر کارشان عالی است. واقعا کارهایی که مسی با توپ می کند خارق العاده است."

-------------------------------------

رئیس فدراسیون فوتبال صربستان برای تیم ملی این کشور حداقل رسیدن به مرحله دوم رقابت های جام جهانی را هدف قرار داده است.

تومیسلاو کارادزیچ گفت: "هر پیشرفت دیگری پس از این مرحله برای ما یک دستاورد اضافی خواهد بود ولی در این مرحله هر حادثه ای و نتیجه ای ممکن است. برای پیروزی یک تیم در چنین رقابت هایی بسیاری از عوامل باید مساعد باشد."

تیم صربستان در اولین مسابقه خود در چارچوب گروه D روز یکشبنه با غنا رو به رو خواهد شد و پس از آن نوبت به مسابقه این تیم با آلمان و استرالیا خواهد رسید.