دو روز به جام جهانی: اسپانیا با شش گل زهر چشم گرفت

اسپانیا
Image caption اسپانیا هم پس از پیروزی های ضعیفی که مقابل عربستان و کره جنوبی کسب کرده بود، این بار در یک بازی مقتدرانه 6 با دروازه لهستان را باز کرد

نوردهمین دوره رقابت های جام جهانی فوتبال، روز جمعه با برگزاری دیدار افتتاحیه این مسابقات بین آفریقای جنوبی میزبان رقابت ها و مکزیک گشایش می یابد.

با این حال تیم هایی که در گروه های پنجم به بعد قرار دارند و بازی هایشان در روزهای نخست جام جهانی انجام نمی شود، همچنان دیدارهای دوستانه ای را برگزار می کنند.

تیم ملی فوتبال پرتغال دیشب در دیداری دوستانه 3 بر 0 موزامبیک را شکست داد. ئوگو آلمیدا دو بار و دنی، گل های پرتغال را وارد دروازه تیم آفریقایی کردند. پرتغال در گروه G جام جهانی با برزيل، ساحل عاج و كره شمالی همگروه است.

اسپانیا هم پس از پیروزی های ضعیفی که مقابل عربستان و کره جنوبی کسب کرده بود، این بار در یک بازی مقتدرانه 6 با دروازه لهستان را باز کرد و توانایی های قهرمان اروپا در سال 2008 را به رخ سایر مدعیان فتح جام جهانی 2010 کشید.

شش بازیکن مختلف این شش گل را به دروازه تیم لهستان دوختند. داوید ویا، داوید سیلوا، سسک فابرگاس، ژاوی آلونسو، فرناندو تورس و پدرو رودریگز، دوبار در نیمه نخست و 4 بار در نیمه دوم، برای تیم پر امید اسپانیا گل زنی کردند.

امروز هم تیم ملی فوتبال شیلی موفق شد با دو گل بر نیوزیلند غلبه کند. فردا ژاپن آخرین بازی تدارکاتی اش را با موزامبیک برگزار خواهد کرد.

-------------------------------------------

فرانس بکن باوئر می گوید تیم آلمان با وجود از دست دادن میشائیل بالاک کاپیتان تیم خواهد توانست به مرحله نیمه نهائی جام جهانی برسد.

او گفت : "من مطمئن هستم که تیم آلمان جزو شانس های صعود به فینال و قهرمانی است. با حدی از شانس تیم جوان آلمان می تواند به نیمه نهائی بردس. مسلما جای بالاک در تیم خالی خواهد بود اما این یک تیم بسیار متعادل است و پیشرفت آن نیاز چندانی به یک ستاره ندارد."

-------------------------------------------

Image caption نانی فصل نسبتا موفقی را در منچستر یونایتد گذراند

مصدومیت های ناگهانی در آستانه آغاز جام جهانی فوتبال، همچنان از تیم های مختلف قربانی می گیرد. در همین رابطه فدراسيون فوتبال پرتغال رسماً خروج نانی را از فهرست نهایی تیم ملی این کشور تایید کرده است.

نانی از ناحيه شانه دچار مصدوميت شده بود. آزمايشات پزشكی نشان داد او نمی تواند پرتغال را در جام جهانی همراهی كند.

به این ترتیب روبن آموريم، هافبک تيم بنفيكا جانشين بازیکن موثر منچستریونایتد در فهرست 23 نفره تيم ملی پرتغال شده است.

-------------------------------------------

وسایل یک عکاس خبرنگار که اردوی تیم های پرتغال و اسپانیا را پوشش می دهد در یک سرقت مسلحانه ربوده شد. سارقان مسلح او را در نیمه های شب در محل سکونت ویژه خبرنگاران بیدار کرده و تمام وسائل با ارزش او مثل دوربین، کامپیوتر، کارتهای اعتباری و پول را به سرقت بردند.

سارقان از اتاقهای دیگر این مجموعه مسکونی خبرنگاران نیز در ماگالیسبرگ واقع در شمال ژوهانسبورگ وسائلی را به سرقت بردند.

هری کیول بازیکن مهم تیم استرالیا سه شنبه شب با پیوستن به اردو تمرینات این تیم به نگرانی ها در مورد آسیب دیدگی او پایان داد.

اما بازیکن دیگر تیم استرالیا تیم کاهیل مدافع باشگاه اورتون که در مسابقه دوستانه هفته گذشته در برابر آمریکا مجروح شده است هنوز نمی تواند در تمام تمرینهای بدنی شرکت کند. برت امرتون مدافع تیم استرالیا نیز به نظر کاملا بهبود یافته و در تمرینات کامل تیم شرکت کرده است.

-------------------------------------------

Image caption تورس در ماه آوریل چند هفته آخر را نتوانست برای باشگاه خود لیورپول بازی کند

فرناندو تورس مهاجم اسپانیا پس از درخشش در مسابقه پر گل روز شنبه در برابر لهستان که با نتیجه 6 بر صفر به نفع اسپانیا به پایان رسید می گوید مطمئن است که آسیب دیدگی او کاملا ترمیم شده است.

فرناندو تورس که به خاطر این آسیب دیدگی در ماه آوریل چند هفته آخر را نتوانست برای باشگاه خود لیورپول بازی کند اکنون می گوید که دوران آسیب دیدگی و ترمیم به پایان رسیده و اکنون می تواند با کمک به تیم ملی خود از بازیهای جام جهانی لذت ببرد.

او افزود که بعد از پیروزی پر گل در مقابل لهستان خوشبینی و هیجان فراوانی در مورد بازی تیم اسپانیا ایجاد خواهد شد ولی او می داند که رقابت های جام جهانی دشواری های خاص خود را دارد.

-------------------------------------------

جی دی مریت مدافع تیم آمریکا می گوید در مسابقه با تیم انگلستان سعی خواهد کرد که وین رونی مهاجم تندخو این تیم را عصبی نکند.

وین رونی به تندخوئی و عصبانی شدن شهرت دارد. او در مسابقه دوستانه اخیر تیم انگلستان به خاطر مشاجره با داور از زمین اخراج شد. در جام جهانی2006 نیز در مسابقه با پرتغال کارت قرمز گرفت.

در همین حال جوزی آلتیدور یکی از مهاجمان تیم آمریکا و اوگوچی اونیوو مدافع این تیم هر دو دوران معالجه آسیب دیدگی خفیف خود را به پایان رسانده و برای مسابقه روز شنبه در برابر تیم انگلستان آماده خواهند شد.

نمانیا ویدیچ مدافع تیم صربستان و باشگاه منچستر یونایتد سعی دارد که به خاطر احتمال رویاروئی با تیم انگلستان فعلا نگران نباشد. اگر تیم صربستان بتواند از گروه D به مرحله بعدی رقابت ها صعود کند ممکن است با تیم انگلستان روبرو شود و در آن حالت ویدیچ باید به مصاف وین رونی هم باشگاهی خود برود.

او می گوید: "اگر ما به مرحله بعد صعود کنیم بهتر است شرایط طوری فراهم شود که در مقابل انگلستان قرار نگیریم چون تیم نیرومند است ولی در مرحله فعلی نباید نگران این مسئله باشیم و نکته مهم تمرکز راو صعود از رقابت های اولیه است."

-------------------------------------------

کارلوس ولا مهاجم تیم مکزیک می گوید بازی در شرایطی مثل ژوهانسبورگ و ارتفاع بالا تاثیری راو بازی این تیم در مقابل آفریقای جنوبی نخواهد داشت. مکزیک و میزبان روز جمعه در مسابقه افتتاحیه جام جهانی به مصاف هم خواهند رفت.

مهاجم تیم مکزیک می گوید: "ما به بازی در ارتفاع بالا عادت داریم و بنابراین زمان زیادی برای عادت کردن به این شرایط احتیاج نداریم."

کارلوس ولا که برای باشگاه آرسنال بازی می کند افزود: "البته در این بازی هواداران تیم آفریقای جنوبی استادیوم را پر خواهند کرد ولی این موضوع هم برای ما تازگی ندارد."

فیفا به تیم صربستان اجازه داده که پس از شکایت بازیکنان از ناهمواری های زمین تمرین خود در استادیوم ای. دبلیو. مولر از روز پنجشنبه تمرین های خود را در استادیوم راگبی که در آن حوالی است برگزار کنند.

-------------------------------------------

وانگلیس موراس مدافع تیم یونان به خاطر طولانی شدن دوران نقاهت خود پس از آسیب دیدگی در کشاله ران در اولین مسابقه یونان که در مقابل کره جنوبی است شرکت نخواهد کرد.

موراس که برای باشگاه ایتالیایی بولونیا بازی می کند امیدوار است که برای بازی دوم تیم یونان در گروه B در مقابل تیم نیجریه آماده شود.

تیم شیلی روز چهارشنبه در یک بازی دوستانه تیم نیوزیلند را با نتیجه دو بر صفر شکست داد. گلهای این بازی را گونزالو نیررو و استبان پاراداس زدند.

مطالب مرتبط