شمارش معکوس برای آغاز جام نوزدهم

وین رونی
Image caption وین رونی امید اول تیم انگلستان برای گلزنی در جام جهانی

همزمان با شمارش معکوس برای آغاز جام جهانی آفریقای جنوبی، حواشی خارج از مستطیل سبز نیز هر لحظه بیشتر می شود.

در حالی که در سراسر لندن، روزهاست که پرچم های طرفداران متعصب تیم فوتبال انگلستان برافراشته شده است، اخبار مربوط به مصدومیت وین رونی هنوز پرخواننده است.

جف هرست یکی از بازیکنان تیم انگلستان که همراه با این تیم در سال ۱۹۶۶ به قهرمانی جهان رسید، می گوید بدون وین رونی، مهاجم باشگاه منچستر یونایتد، تیم انگلستان نمی تواند به قهرمانی امیدوار باشد.

جف هرست معتقد است که تیم ملی انگلستان شانس خوب و واقع بینانه ای برای قهرمانی جام جهانی دارد، ولی به شرط آنکه در سراسر رقابت ها بازیکنان اصلی و خوب تیم را به زمین بروند.

او می گوید:"ما در سال ۱۹۶۶ در مسابقه با آلمان بدون بازیکنانی مثل وین رونی به پیروزی رسیدیم. ولی با این همه بسیار بعید است که در این جام بدون وین رونی بتوانیم جام را تصاحب کنیم."

---------------------------------------------------------

گریگوری فان درویل مدافع تیم ملی هلند افشا کرد که بازیکنان این تیم در طول مسابقات جام جهانی اجازه نخواهند داشت از شبکه اجتماعی تویتر استفاده کنند.

دلیل این محدودیت کلمات توهین آمیزی است که یکی از بازیکنان هلند اخیرا در مصاحبه ای ویدئویی و بر روی شبکه تویتر نسبت به مراکشی ها گفته است.

الیرو الیا در واکنش به شوخی توهین آمیز یک دوست مراکشی، حرفهای توهین آمیزی علیه مراکشی ها زده بود.

روزنامه هلندی تلگراف گزارش داد که پس از عذرخواهی الیا و تاکید بر اینکه حرفهای او هدف نژادپرستانه نداشته است، مسئولان تیم هلند برای این بازیکن تنبیهی در نظر نگرفتند.

تیم های اسپانیا و انگلستان نیز استفاده از شبکه تویتر را برای بازیکنان ممنوع کرده اند.

---------------------------------------------------------

مورتن اولسن، سر مربی تیم فوتبال دانمارک به خاطر بیماری نتوانست در کنفرانس خبری روز پنجشنبه (دهم ژوئن) شرکت کند.

مربی ۶۰ ساله تیم دانمارک دو روز گذشته هم در تمرینات این تیم شرکت نکرده بود.

ظاهرا بیماری آقای اولسن ابتلا به نوعی ویروس است و نخواسته است که این ویروس در جریان کنفرانس خبری به خبرنگاران منتقل شود.

---------------------------------------------------------

Image caption دیوید بکام مصدوم به عنوان نماینده تبلیغاتی همراه تیم انگلستان به آفریقای جنوبی رفته است

دیوید بکام کاپیتان سابق تیم ملی انگلستان، امروز در شصتمین کنگره هیأت امنای فیفا شرکت خواهد کرد تا از پیشنهاد میزبانی انگلستان برای برگزاری جام جهانی فوتبال سال ۲۰۱۸ حمایت کند.

دیوید بکام به خاطر آسیب دیدگی ساق پا در جریان مسابقات باشگاه اینترمیلان، نتوانست تیم ملی انگلستان را در آفریقای جنوبی همراهی کند ولی در نقش نماینده تبلیغاتی همراه اردوی این تیم به آفریقای جنوبی رفته است.

کنگره امسال هیأت امنای فیفا در حاشیه مسابقات جام جهانی در ژوهانسبورگ برگزار خواهد شد.

نامزدهای دیگر میزبانی جام جهانی ۲۰۱۸ هلند و بلژیک هستند که بطور مشترک دو ستاره قدیمی فوتبال خود یوهان کرایف و رود گولیت را به این مراسم فرستاده اند.

نامزد دیگر هم روسیه است که اندرو آرشاوین ستاره باشگاه آرسنال را برای حمایت از نامزدی خود به آفریقای جنوبی اعزام کرده است.

---------------------------------------------------------

آرسن ونگر مربی باشگاه آرسنال می گوید اگر او مربی تیم ملی آلمان بود در اولین مسابقه این کشور برابر تیم ملی استرالیا نگران می شد.

آقای ونگر می گوید: "اگر من مربی آلمان بودم شب قبل از مسابقه با استرالیا راحت نمی خوابیدم. به نظر من ۶۰ درصد احتمال پیروزی با آلمان است و ۴۰ درصد با استرالیا. گاهی اوقات تیم ملی آلمان در رقابت های بزرگ خیلی دیر به بازی خوب خود می رسد. اگر استرالیا بتواند از این فرصت استفاده کند گروه آنها شرایط خیلی جالبی پیدا خواهد کرد."

---------------------------------------------------------

از میان 32 تیم شرکت کننده 9 تیم پیراهن هایی بر تن خواهند کرد که مواد اولیه آنها از بازیافت بطری های پلاستیکی تهیه شده است.

برزیل، پرتقال و هلند از جمله تیم هایی هستند که از این پیراهن های محصول تایوان استفاده خواهند کرد. هر یک از این پیراهن ها از ۸ بطری پلاستیکی ذوب شده تهیه شده است.

جنس پیراهن های بازیافتی پلی استر است و وزن آن ۱۳ درصد از پیراهن های معمولی فوتبال سبک تر است.

پیراهن های بازیافت شده همچنین با سرعت بیشتری عرق بدن را جذب و دفع می کنند.

مطالب مرتبط