به روز شده:  20:44 گرينويچ - جمعه 11 ژوئن 2010 - 21 خرداد 1389

فرانسه و اروگوئه، بدون گل در روز تساوی ها

برای پخش این فایل، نرم افزار 'جاوا اسکریپت' باید فعال شود و تازه ترین نسخه 'فلش' نیز نصب شده باشد

نمودار تحلیلی بازی همراه با جزئیات آماری

در اولین روز از رقابت های جام جهانی 2010، دومین دیدار از گروه A نیز همچون بازی قبلی با تساوی به پایان رسید تا رقابت های امروز برنده ای نداشته باشد.

بازی دوم از روز نخست جام نوزدهم را تیم های اروگوئه و فرانسه، با قضاوت نیشی مورا از ژاپن در ورزشگاه کیپ تاون برگزار کردند.

در ادامه خبرهای جنجالی که پیرامون تیم ملی فرانسه منتشر می شود، امروز روزنامه اکیپ چاپ فرانسه خبر از درگیری ریمون دومنک سرمربی فرانسه با فلورن مالودا بازیکن این تیم را منتشر کرده بود.

در این دیدار، مالودا جایی در ترکیب 11 نفره تیم قهرمان جام جهانی 1998 نداشت اما در دقیقه 75 به جای ژورکف به زمین آمد.

در ششمین دقیقه از مسابقه، پاس زیبای فرانک ریبری با تعلل سیدنی گوو مواجه شد تا اولین صحنه حساس مسابقه شکل بگیرد.

در ادامه بازی، ابو دیابی و یوان ژورکف در به ثمر رساندن گل برای خروس ها ناکام ماندند. درخشش نستور فرناندو موسترا دروازبان اروگوئه، باعث شد دروازه این تیم روی حملات دامنه دار فرانسوی ها بسته بماند. این دروازبان، موثر ترین بازیکن تیمش در نیمه نخست بود.

جدی ترین موقعیت اروگوئه در نیمه نخست را دیگو فورلان در بیست و دومین دقیقه بازی رقم زد، اما شوت این بازیکن تیم آتلتیکو مادرید، توسط مدافعین فرانسه برگشت داده شد.

به این ترتیب، نیمه اول این مسابقه همانند نیمه نخست بازی تیم های آفریقای جنوبی و مکزیک، بدون گل به پایان رسید. در این نیمه پاتریس اورا و فرانک ریبری از داور ژاپنی کارت زرد گرفتند.

در نیمه دوم نیز رقابت دو تیم پایاپای دنبال شد. در دقایق آغازین این نیمه جرمی تولالان و دیگو فورلان روی دروازه تیم های یکدیگر خطر ساز شد.

ریمون دومنک سرمربی فرانسه برای شکستن قفل دروازه حریف، آنلکا را از زمین بیرون کشید و در دقیقه 71 تیری آنری را به زمین فرستاد. اما ثانیه هایی بعد، این دیگو فورلان بود که با شوت سنگین خود دروازه هوگو لوریس را تهدید کرد. ضربه او در چارچوب نبود.

در هشتادمین دقیقه، نیکولاس لودیرو از اروگوئه به خاطر تکل خطرناک روی باکاری سانا مدافع فرانسه، با دریافت کارت زرد دوم از زمین اخراج شد تا اولین اخراجی جام نوزدهم لقب بگیرد.

با 10 نفره شدن اروگوئه، توپ و میدان در اختیار فرانسه قرار گرفت اما این تیم از این فرصت نتوانست بهره ای ببرد.

در ثانیه های باقی مانده از وقت های تلف شده، یک ضربه آزاد پشت محوطه جریمه نصیب فرانسه شد که تیری آنری از این موقعیت نیز نتوانست استفاده کند و بازی این دو تیم، بدون رد و بدل شدن گل به پایان رسید.

در جدول این گروه، هر 4 تیم با یک امتیاز، امیدوارانه منتظر بازی های بعدی شان هستند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.