به روز شده:  21:06 گرينويچ - شنبه 12 ژوئن 2010 - 22 خرداد 1389

آمریکا با رابرت گرین، انگلستان را متوقف کرد

برای پخش این فایل، نرم افزار 'جاوا اسکریپت' باید فعال شود و تازه ترین نسخه 'فلش' نیز نصب شده باشد

نمودار تحلیلی بازی همراه با جزئیات آماری

تیم ملی فوتبال انگلستان در آخرین بازی از دومین روز نوزدهمین دوره رقابت های جام جهانی فوتبال، با تساوی 1-1 مقابل ایالات متحده آمریکا متوقف شد. انگلیسی ها که از زمان خداحافظی دیوید سیمن در سال 2002 به بعد همواره از نداشتن یک دروازبان مطمئن صدمه دیده اند، این بار هم از همین ناحیه لطمه خوردند.

با این حال، سردرگمی انگلستان هنگام هجوم روی دروازه حریف و تعلل مهاجمان نیز در رقم خوردن این نتیجه ناامید کننده برای این تیم بی تاثیر نبود.

این بازی در ورزشگاه رویال بافوکنگ از شهر روستنبورگ و به قضاوت کارلوس سیمون از برزیل به انجام رسید. دیگر بازی این گروه بین الجزایر و اسلوونی روز یکشنبه برگزار خواهد شد.

کلیک راهنمای تیم آمریکا

انگلستان خیلی زود به گل رسید. وین رونی توپ را به امیل هسکی سپرد و او هم کاپیتان را در بهترین موقعیت پیدا کرد. به این ترتیب استیون جرارد در چهارمین دقیقه، انگلستان را با یک گل پیش انداخت.

در ادامه بازی، آمریکا رفته رفته بر جریان بازی تسلط پیدا کرد و موقعیت هایی را هم توسط لاندن دانووان و جوزی آلتیدور از دست داد. در سی و یکمین دقیقه، جیمز میلنر که کارت زرد هم داشت، در تعویضی زودهنگام جای خود را به شون رایت فیلیپس داد.

در دقیقه 40، اشتباه محرز رابرت گرین در دفع توپ ساده ای که کلینت دمپسی فرستاده بود، گل تساوی را برای آمریکایی ها رقم زد. گرین که دروازبان تیم وستهام است، می خواست توپ را در آغوش بگیرد اما ناباورانه شاهد لغزش توپ و غلتیدن آن درون دروازه سه شیرها بود. به این ترتیب، نیمه نخست این بازی با تساوی 1-1 به پایان رسید.

از آغاز نیمه دوم، جمی کاراگر به جای لدلی کینگ در ترکیب تیم ملی انگلستان قرار گرفت تا کاپلو دومین تعویضش را هم انجام داده باشد.

در پنجاه و یکمین دقیقه امیل هسکی می توانست برتری را مجدداً از آن تیمش کند اما شلیک بی دقت او در آغوش تیم هووارد آرام گرفت. در دقایق بعدی هم دو تیم، ارائه گر بازی چندان پر افت و خیزی نبودند.

کلیک راهنمای تیم انگلستان

در دقیقه 60، به دنبال خطا روی دمپسی، آمریکا صاحب یک ضربه آزاد شد که ارسال دانووان نتیجه ای در بر نداشت. اما دو دقیقه بعد، سرانجام لمپارد هم خودی نشان داد و با شوتی سرکش، هووارد را به پرواز درآورد.

اما جدی ترین فرصت گل زنی این مسابقه در دقیقه 64 آن هم برای آمریکایی ها ایجاد شد. اما آلتی دور بهت زده نظاره گر توپی بود که با برخورد به دست رابرت گرین و تیر عمودی دروازه، تبدیل به گل نشد.

انگلستان در این دیدار سیمای یک تیم مدعی فتح جام جهانی و یا دست کم لایق برتری در این مسابقه را نداشت. شوت رونی در فاصله 15 دقیقه به پایان مسابقه هم از کنار دروازه به اوت رفت. یک دقیقه بعد، انگلستان که هجومی تر شده بود، با رایت فیلیپس تازه نفس به موقعیت دیگری دست یافت اما ضربه مهاجم من سیتی را دروازبان اورتون مهار کرد!

کاپلو که هدر رفتن موقعیت ها را دید، 12 دقیقه به پایان وقت، هسکی را بیرون کشید و پیتر کراوچ را به زمین فرستاد. اما این تعویض و حملات آتی بریتانیایی های سفیدپوش هم تغییری در نتیجه بازی به وجود نیاورد. آمریکایی ها برای حفظ نتیجه نه تنها در لاک دفاعی فرو نرفتند بلکه چند بار با لاندن دانووان در پی خلق موقعیت روی دروازه نه چندان مطمئن رابرت گرین برآمدند.

این مسابقه سرانجام با تساوی 1-1 تمام شد تا از جمع پنج مسابقه ای که تاکنون در جام نوزدهم برگزار شده، سه بازی با نتیجه مساوی به پایان رسیده باشد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.