به روز شده:  14:29 گرينويچ - 13 ژوئن 2010 - 23 خرداد 1389

اسلوونی در صدر جدول گروه C

برای پخش این فایل، نرم افزار 'جاوا اسکریپت' باید فعال شود و تازه ترین نسخه 'فلش' نیز نصب شده باشد

نمودار تحلیلی بازی همراه با جزئیات آماری

تیم ملی فوتبال اسلوونی در ششمین دیدار از نوزدهمین دوره جام جهانی فوتبال، موفق شد الجزایر را با یک گل از پیش رو بردارد.

این بازی از گروه C رقابت ها، در ورزشگاه پیتر موکابا و به قضاوت کارلوس باترس داور گواتمالایی برگزار شد.

این بازی هم به سیاق اغلب دیدارهایی که تاکنون در این جام برگزار شده، با صدای شیپورهایی به نام وو ووزلا که در طول ۹۰ دقیقه بی وقفه در آن ها می دمند، همچنین احتیاط متقابل دو تیم آغاز شد. قبل از آغاز بازی حضور تعدادی از هواداران الجزایر در وسط زمین از نکات حاشیه ای این مسابقه بود.

کلیک راهنمای تبم الجزایر

حفظ توپ و ارسال توپ های بلند در دستور کار هر دو تیم قرار داشت. شاید غیر از ضربه محکم نادر بلهاج بازیکن شماره ۳ در دقیقه۳ و واکنش زیبای دروازبان اسلوونی، جدی ترین اتفاق سی دقیقه نخست بازی، اصابت توپ به صورت الکساندر رادوساولویچ بود که لحظاتی باعث توقف بازی برای مداوای او شد!

بازیکن مصدوم، دو دقیقه بعد با خطای نسبتاً شدید روی بلهاج و دریافت کارت زرد، شلیک توپ به صورتش را تا حدودی جبران کرد.

در دقایق پایانی نیمه اول، شوت سر ضرب و محکم والتر بیرسا بازیکن شماره ۱۰ اسلوونی که در باشگاه اوسر توپ می زند، با واکنش فوزی چائوچی دروازبان الجزایر از بالای تیر افقی به کرنر رفت.

در این لحظات الجزایر به ریختن توپ های بلند روی دروازه سمیر هاندانوویچ روی آورد که بی نتیجه بود. در یک نوبت هم کرنر ارسالی با ضربه سر رفیق هلیچی همراه شد اما داخل چارچوب نرفت.

در نیمه دوم عبدالقادر غزال که در دقیقه ۵۸ به زمین آمده بود فقط ۱۵ دقیقه دوام آورد و طی این مدت با دریافت دو کارت زرد، از زمین بازی اخراج شد.

همین اخراج، روند بازی را به سرعت تغییر داد و فقط پنج دقیقه پس از ۱۰ نفره شدن الجزایر، اسلوونی به گل رسید. رابرت کورن کاپیتان این تیم در بهترین موقعیت صاحب توپ شد، دروازه حریف را نگاه کرد و بی آن که اشتباه کند، توپ را به کنج دروازه فرستاد. گلزن این مسابقه عضو تیم وست برومویچ انگلستان است.

کلیک راهنمای تیم اسلوونی

تک گل اسلوونی در شرایطی به ثمر رسید که یک دقیقه قبل، کریم زیانی از پر تلاش ترین بازیکنان الجزایر که در ولفسبورگ توپ می زند، می توانست گل زنی کند اما آمادگی هاندانوویچ مانع او شد.

بلافاصله پس از گل اسلوونی، دو بازیکن هجومی و تازه نفس برای نماینده فوتبال آفریقا به زمین آمدند اما دیگر فرصتی باقی نمانده بود. به این ترتیب الجزایر در روزی که زین الدین زیدان هم در ورزشگاه حضور داشت، شکست را مقابل اسلوونی پذیرفت تا در قعر جدول این گروه قرار بگیرد.

اسلوونی حالا با ۳ امتیاز صدرنشین است. امریکا و انگلستان هر کدام یک امتیاز دارند و الجزایر هم بدون امتیاز است.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.