به روز شده:  18:42 گرينويچ - 13 ژوئن 2010 - 23 خرداد 1389

آلمان تنور جام را داغ کرد

برای پخش این فایل، نرم افزار 'جاوا اسکریپت' باید فعال شود و تازه ترین نسخه 'فلش' نیز نصب شده باشد

نمودار تحلیلی بازی همراه با جزئیات آمار

در شرایطی که فقط 9 گل برای هفت بازی برگزار شده در جام جهانی 2010 به ثبت رسیده بود، تیم ملی فوتبال آلمان با برتری 4-0 مقابل استرالیا که در رده بیستم رنکینگ فیفا قرار دارد، میانگین ناامید کننده گل زده در جام نوزدهم را تا حدودی بهبود بخشید.

دیدار تیم های آلمان و استرالیا، در شهر دوربان و ورزشگاه موزس مابهیدا به قضاوت آقای مارکو رودریگز از مکزیک برگزار شد. استرالیا در آخرین دیدارش مقابل آلمان در سال 2005 نیز 4 گل خورده بود اما متقابلاً 3 گل نیز به ثمر رسانده بود!

در سومین دقیقه از نبرد دو تیم، ریچارد گارسیا روی ارسال کرنر، شوت محکمی را روانه دروازه آلمان کرد که با برخورد به فیلیپ لام، موقعیتی طلایی را از استرالیا گرفت. توپی که چه بسا اگر وارد دروازه مانوئل نوئر می شد، سرنوشت بازی را به گونه ای کاملاً متفاوت رقم می زد.

در هفتمین دقیقه، میروسلاو کلوزه توپی را که با مهارت تا دهانه دروازه استرالیا حمل کرده بود، به بدن مارک شوارتزر سنگربان تیم ملی استرالیا و باشگاه فولام کوبید.

یک دقیقه بعد، مسعود اوزیل که یکی از پدیده های جام نوزدهم است، با چرخش استثنایی اش توپ را در محوطه جریمه به مولر سپرد و او هم با پاس رو به بیرون، لوکاس پودولسکی را در موقعیت شوتزنی قرار داد. این اولین گل آلمان در جدال با استرالیا بود.

کلیک راهنمای تیم استرالیا

در این بازی، مسعود اوزیل که ماه اکتبر 22 ساله خواهد شد به اتفاق توماس مولر، سمت راست زمین را به آتشبار تیم ملی آلمان تبدیل کرده بودند. فیلیپ لام کاپیتان ژرمن ها هم فضای پشت سر این دو بازیکن تکنیکی را به خوبی پوشش می داد.

دومین توپی که از خط دروازه ها گذشت، به نام کلوزه ثبت شد. او سانتر زیبای کاپیتان لام را با ضربه سر تماشایی اش به تور دروازه استرالیا دوخت و هنگام شادی پس از گل، با انگشتانش عدد 3 را به نیمکت ذخیره های تیمش نشان داد. اشاره او به رکورد 14 گل گردهارد مولر در جام های جهانی است. کلوزه در بازی با استرالیا، یازدهمین گل خود در جام های جهانی را به ثمر رساند و فقط 3 گل دیگر با رکورد مولر فاصله دارد.

کلوزه که در هر کدام از دو جام قبلی 5 گل به ثمر رسانده، برای این که به عنوان برترین گلزن تاریخ جام جهانی معرفی شود، باید 4 گل دیگر در این جام بزند تا با رکورد 15 گل رونالدو از برزیل برابری کند.

او در ادامه بازی باز موقعیت گلزنی داشت. همین طور ریچارد گارسیا برای استرالیا. اما سومین توپی که از خط دروازه ها گذشت، به نام توماس مولر ثبت شد. او پاس زیبای پودولسکی را به تور چسباند. در به ثمر رسیدن این گل بیشترین نقش را "تیم کاهیل" کاپیتان تیم ملی استرالیا داشت که با تکل غیر ورزشی روی پای باستین شواین اشتایگر از بازی اخراج شد و تیمش را 10 نفره کرد.

کلیک راهنمای تیم آلمان

در این دیدار، بیشترین پاس صحیح در هشت بازی که تاکنون در جام برگزار شده، بین بازیکنان آلمان رد و بدل شد. یواخیم لو سرمربی این تیم که نظاره گر برتری مطلق تیمش در زمین بود، کلوزه را بیرون کشید و کاکائو را به زمین فرستاد. مهاجم تکنیکی اشتوتگارت هم برای گل زنی فقط به دو دقیقه زمان نیاز داشت. باز هم مسعود اوزیل در متن این گل ایفای نقش کرد و کاکائو نیز پاس او را تبدیل به گل چهارم آلمان کرد.

به این ترتیب، نتیجه ای تحسین انگیز برای تیمی رقم خورد که طی هفته های اخیر، مصدومیت ستارگانش باعث نگرانی هواداران این تیم شده بود. آلمان با 4 گل زده و 3 امتیاز در صدر جدول گروه D قرار گرفته است. غنا با همین امتیاز اما یک گل زده دوم است. صربستان و استرالیا هم در رده های بعدی هستند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.