به روز شده:  12:07 گرينويچ - دوشنبه 14 ژوئن 2010 - 24 خرداد 1389

برتری هلند در جدال اروپایی ها

برای پخش این فایل، نرم افزار 'جاوا اسکریپت' باید فعال شود و تازه ترین نسخه 'فلش' نیز نصب شده باشد

نمودار تحلیلی بازی همراه با جزئیات آماری

در اولین بازی از گروه E جام جهانی فوتبال، تیم ملی فوتبال هلند موفق شد در حضور ۸۴ هزار تماشاگر با ۲ گل بر دانمارک غلبه کند.

بسیاری از کارشناسان فوتبال در پیش بینی های خود، تیمی را فاتح جام ۲۰۱۰ می دانند که قبلاً هرگز قهرمان نشده. مقصود آن ها بیش از هر تیم دیگری، می تواند اسپانیا و هلند باشد. نبرد دانمارک و هلند که اولین رقابت بین دو تیم اروپایی در جام نوزدهم بود، در ورزشگاه ساکرسیتی شهر ژوهانسبورگ و به قضاوت استفان لانو از فرانسه برگزار شد.

کلیک راهنمای تبم دانمارک

حضور آرین روبن بر روی نیمکت ذخیره ها به آن معناست که او در صورت لزوم حتی از همین بازی می تواند تیمش را همراهی کند. گرچه بانداژ مخصوصی روی موضع مصدوم پای او قرار دارد.

تلویزیون دانمارک و رسانه های این کشور طی روزهای گذشته تمرکز فراوانی روی موضوع مصدومیت نیکلاس بنتنر داشتند. اما ستاره وایکینگ ها با شماره با شماره ۱۱ توی زمین است و هواداران تیمش را از نگرانی رهانیده.

در بیست دقیقه نخست مسابقه بارها توپ به محوطه جریمه هر دو تیم رسید اما موقعیتی جدی خلق نشد. تا این که در دقیقه ۲۰، فرار پا به توپ رافائل فان درفارت به سمت دروازه دانمارک و شلیک او با برخورد به "دانیل اگر"، اگرچه روانه کرنر شد اما بازی را گرم تر کرد. یک دقیقه بعد، باز هم فان درفارت از سمت راست خطرساز شد و شوت او این بار به بیرون رفت.

کلیک راهنمای تبم هلند

نیک بنتنر در دقیقه ۲۷ موقعیتی که نصیبش شده بود را هدر داد. هفت دقیقه بعد دنیس رومدال که انتقادات زیادی از مورتن اولسن برای دعوت از او به تیم ملی شده، فرصتی دیگر را برای دانمارک از دست داد.

دو دقیقه بعد از رومدال، توماس کالنبرگ هم شوت محکمی را برای گشودن دروازه هلند شلیک کرد اما مارتین استکلنبورگ سنگربان آژاکسی، با تسلط مانع از به هدف نشستن ضربه کالنبرگ شد.

به این ترتیب نیمه اول جدال اروپایی ها با تساوی بدون گل به پایان رسید. با این حال، درصد مالکیت توپ لاله های نارنجی ۶۱ بود که نشان از برتری نسبی این تیم در ۴۵ دقیقه اول داشت.

در اولین دقیقه از نیمه دوم، اولین گل به خودی جام نوزدهم به ثبت رسید. سیمون پولسن مدافع تیم ملی دانمارک که در باشگاه آلکمار هلند توپ می زند، با ضربه سر موفق به گشودن دروازه خودشان شد.

دروازه توماس سورنسون دقایقی بعد توسط فان پرسی هم می توانست فروبریزد که این بار دروازبان دانمارک توپ را از مقابل پاهای او دور کرد. سورنسون یک بار دیگر هم پاس زیبای فن پرسی به فان درفارت که منجر به شوت او شد را مهار کرد. فن پرسی یک دقیقه بعد دروازه دانمارک را باز کرد اما قبل از آن داور اعلام آفساید کرده بود.

بعد از این موقعیت، مورتن اولسن تصمیم گرفت نیکلاس بنتنر را قبل از تشدید مصدومیتش از زمین خارج کند. اما تعویض موثرتر را برت فان مارویک انجام داد که با میدان دادن به الیرو الیا، خط آتش تیمش را زهردارتر کرد.

در دقیقه۸۵، درک کوئیت که از مردان پر تلاش هلند در این دیدار بود، گل دوم تیمش را به ثمر رساند تا خیال هواداران هلند را از کسب ۳ امتیاز این بازی آسوده کند. این گل می توانست به نام الیرو الیا ثبت شود اما نفوذ سریع او به محوطه جریمه و ضربه ای که زد، به تیر دروازه خورد تا در برگشت، هم تیمی شماره هفت او کار را تمام کند.

درک کوئیت ستاره تیم لیورپول، در ثانیه های پایانی هم می توانست اولین دو گله جام لقب بگیرد اما ضربه برگردان زیبای سیمون پولسن، توپ را از روی خط دروازه برگشت داد. به این ترتیب، پولسن تا حدودی توانست گل به خودی ابتدای این نیمه را با حرکت زیبای پایان نیمه اش جبران کند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.