به روز شده:  14:20 گرينويچ - دوشنبه 14 ژوئن 2010 - 24 خرداد 1389

پیروزی ژاپن در برابر کامرون

برای پخش این فایل، نرم افزار 'جاوا اسکریپت' باید فعال شود و تازه ترین نسخه 'فلش' نیز نصب شده باشد

نمودار تحلیلی بازی همراه با جزئیات آماری

در دومین بازی از دور نخست رقابت های گروهE جام جهانی فوتبال، تیم ملی ژاپن در ورزشگاه بلوم فونتن شهر مانگوانگ، با یک گل بر کامرون غلبه کرد.

این دیدار به قضاوت آقای بنکورنچا از پرتغال و در حضور ۳۱۶۰۰ تماشاگر برگزار شد.

کلیک راهنمای تبم ژاپن

اگر کره جنوبی در اولین بازی اش موفق شد قهرمان جام ملت های اروپا در سال ۲۰۰۴ را شکست دهد، دیگر نماینده شرق آسیا هم مقابل قهرمان چهار دوره جام ملت های آفریقا به برتری رسید.

آقای پل لگوئن سرمربی شیرهای رام نشدنی، به جای کارلوس کامنی، حمیدو سلیمانو را درون دروازه گمارد. ساموئل اتوئو که تنش بین او با روژه میلا، حاکی از وجود حاشیه در اردوی کامرون بود، با شماره ۹ در ترکیب تیمش حضور دارد اما در نیمه نخست، گویی فقط نام او در فهرست تیمش است!

اتوئو هفته گذشته پس از شدت گرفتن اختلافاتش با روژه میلا گفته بود شاید در همراهی تیم ملی تجدید نظر کنم. با نمایش ضعیف اتوئو در دیدار مقابل ژاپن (غیر از پابه توپ زیبایش در دقیقه ۵۰)، شاید این لگوئن باشد که برای استفاده از او در بازی های بعدی تجدید نظر کند.

گل برتری ژاپن در دقیقه ۳۹ وارد دروازه زردپوشان کامرون شد. دایسوکه ماتسوئی با پای چپ از سمت راست ارسال کرد تا کیسکوکه هوندا هافبک تیم زسکا مسکو، روی تیر دوم با کنترل توپ، دروازه را باز کند.

در نیمه دوم و در پنجاهمین دقیقه، ساموئل اتوئو گوشه ای از توانایی هایش را با جا گذاشتن تعدادی از آبی پوشان ژاپن و پاس رو به عقب زیبا به اریک چوپو موتینگ نشان داد. اما مهاجم تیم نورنبرگ، قدر خلاقیت و پاس عالی اتوئو را ندانست.

ژاپنی ها با سرعت خیره کننده، دوندگی خستگی ناپذیر و انضباط تیمی شان که به طور کلی از مشخصه های ورزشکاران این کشور است، عرصه را بر حریف تنگ کرده بودند. لگوئن برای تغییر وضعیت، جرمی را در ۱۵ دقیقه پایانی به زمین آورد. درخشش جرمی در همین مدت کوتاه، به احتمال فراوان او را از بازی بعدی به ترکیب اصلی شیرهای رام نشدنی باز خواهد گرداند.

کلیک راهنمای تبم کامرون

در دقیقه ۸۲، "ماکوتو هاسه به" با شوتی سر ضرب، دروازه کامرون را به شدت تهدید کرد. توپ برگشتی به شینجی اوکازاکی رسید او هم به جای تور، تیر عمودی دروازه سلیمانو را لرزاند.

سه دقیقه بعد، شلیک خیره کننده استفان امبیا به محل اتصال تیرهای افقی و عمودی دروازه ژاپن اصابت کرد تا برای لحظه ای به جای صدای شیپورهای وو ووزلا، آه بلند آفریقایی های پر شمار حاضر در ورزشگاه شنیده شود.

چهار دقیقه وقت تلف شده هم اگر چه منجر به خلق موقعیت های جدی دیگری روی دروازه کاواشیما شد اما نتیجه همچنان ۱-۰ باقی ماند تا شگفتی دیگری در جام نوزدهم رقم بخورد.

در این گروه، هلند با ۳ امتیاز و تفاضل گل بهتر صدرنشین است. ژاپن با همین تعداد امتیاز اما تفاضل گل مثبت یک، در رده دوم قرار دارد. کامرون و دانمارک هم بدون امتیاز، منتظر بازی های بعدی شان هستند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.