توقف ایتالیا مقابل پاراگوئه

ایتالیا - پاراگوئه

در اولین دیدار از رقابت های گروه F جام جهانی فوتبال که به قضاوت بنيتو آرماندو آركونديا از مكزيک به انجام رسید، تیم ملی فوتبال ایتالیا مدافع عنوان قهرمانی مقابل پاراگوئه با تساوی 1-1 متوقف شد.

در روز نخست رقابت های جام جهانی 2010، فرانسه نایب قهرمان دوره قبلی مقابل اروگوئه به تساوی رضایت داده بود و این بار، مدافع عنوان قهرمانی به تقسیم امتیازات مقابل تیم سختکوش دیگری از آمریکای جنوبی بسنده کرد.

این بازی در ورزشگاه گرین پوئینت شهر کیپ تاون و زیر بارش شدید باران برگزار شد. دو تساوی با سوئیس و کامرون و پذیرش شکست مقابل مکزیک، نتایج ضعیف سه بازی اخیر ایتالیا در بازی های دوستانه بود. ایتالیای لیپی، در چهارمین بازی پیاپی نیز از دستیابی به پیروزی باز ماند.

این بازی با هجوم همه جانبه ایتالیا از نقاط مختلف زمین روی دروازه پاراگوئه آغاز شد. جیلاردینو و یاکوئینتا عطش فراوانی برای گشودن دروازه خوستو ویلار داشتند. در عین حال لغزندگی زمین و شدت باران روی حرکات پابه توپ بازیکنان هر دو تیم تاثیر گذاشته بود.

پاراگوئه که رفته رفته از فشار بی امان آتزوری رها می شد، در دقیقه 39 صاحب یک ضربه ایستگاهی شد. آئورلیانو تورس پشت توپ ایستاد و تقریباً نیمی از بازیکنان حاضر در زمین برای پاسخ به ارسال مواج او، روی هوا پریدند. خوش اقبال ترین فرد در این جمع، آنتولین آلکاراز بود که با چسباندن توپ به تور، بوفون را مبهوت گذاشت. آلکاراز 28 ساله عضو تیم اف.سی بروژ بلژیک است.

پایان شادمانی پر شکوه پاراگوئه ای ها، آغاز مجدد حملات ایتالیا بود. اما فرصت چندانی برای جبران نتیجه در نیمه اول وجود نداشت. از طرفی کلودیو مورل و خولیو کاسرس بارها با پاس رو به عقب، به خوبی از دروازبان تیمشان در قامت یک مدافع، بازی گرفتند.

از دقیقه 46، فدریکو مارکتی به جای جان لوئیجی بوفون درون دروازه ایتالیا ایستاد. آغاز این نیمه، آغاز دوباره دوندگی های بی امان سیمونه په په در خط طولی بود. لیپی برای شکستن طلسم دروازه حریف، حکم به ورود کامورانزی داد.

در دقیقه 63 ، ارسال کرنر روی دروازه پاراگوئه با اشتباه محض خوستو ویلار در مشت کردن توپ همراه شد و وقتی ارتفاع توپ کم شد، روی پای دانیله ده روسی نشست تا گل تساوی رقم بخورد. نکته جالب بعد از گل، شادمانی حیرت انگیز ایتالیایی ها بود که شدت آن حتی از شادی پس از گل پاراگوئه ای ها به مراتب بیشتر بود.

گاتوسو دقایقی طولانی از نیمه دوم را مشغول گرم کردن برای ورود به زمین بود اما سومین تعویض ایتالیا در این بازی، آنتونیو دی ناتاله بود که پس از گل تساوی جای جیلاردینو را گرفت.

آقای جراردو مارتینو هم مثل لیپی از هر سه تعویضش استفاده کرد. او حتی چهار دقیقه پس گل ایتالیا، روکه سانتاکروز را نیز راهی میدان کرد تا بلکه هنگام پیشروی کاناوارو، جئورجیو چیه لینی و دومنیکو کریچیتو برای پیوستن به خط میانی و خط حمله، بتواند از حفره ای که در خط دفاعی ایتالیا پیش می آید استفاده کند.

در هشتاد و سومین دقیقه، شوت محکم ریکاردو مونتولیو با واکنش ویلار سنگربان تیم وایادولید به کرنر رفت. در دقایق پایانی هم ایتالیا نصیبی از حملاتش نبرد و دو تیم، با تساوی 1-1 چمن خیس ورزشگاه گرین پوئینت را ترک کردند.

دیگر بازی این گروه را روز سه شنبه اسلواکی و نیوزلند برگزار خواهند کرد.