به روز شده:  10:27 گرينويچ - جمعه 18 ژوئن 2010 - 28 خرداد 1389

آلمان و صربستان؛ آیا برد مقتدرانه آلمان در بازی اول حادثه بود؟

برای پخش این فایل، نرم افزار 'جاوا اسکریپت' باید فعال شود و تازه ترین نسخه 'فلش' نیز نصب شده باشد

نمودار تحلیلی و جزئیات آماری مسابقه

تیم های فوتبال آلمان و صربستان دومین بازی گروه D را امروز جمعه (۱۸ژوئن) در حالی برگزار می کنند که آلمان ها به دنبال هر سه امتیاز و قطعی کردن صعود خود هستند و صربها می خواهند به همگان نشان دهند که برد پرگل آلمان ها برابر استرالیا فقط یک حادثه بوده است.

این مسابقه که ساعت ۱۱:۳۰ (به وقت گرینویچ) در ورزشگاه پورت الیزابت آفریقای جنوبی برگزار می شود، جدالی است برای سرگروهی یا حذف زودهنگام در گروه D جام نوزدهم.

آلمان که با پیروزی چهار بر صفر برابر استرالیا در مسابقه نخست خود به دیگر مدعیان جام رخی نشان داد، در برابر صربستان احتمالا باستین شوان اشتایگر سرما خورده را در اختیار ندارد اما این تیم که فوتبال را همیشه ۹۰ دقیقه بازی می کند، نشان داده است که بدون ستاره هایش نیز هنوز یک تیم است.

کلیک راهنمای تیم آلمان

در آن طرف زمین هم صربستان ناچار است تا برای الکساندر لوکوویچ که در بازی برابر غنا کارت قرمز دریافت کرد، جانشینی پیدا کند.

شاید نون سابوتیچ در بازی امروز در قلب دفاع صربستان جایگزین لوکوویچ شود. تعویضی که می تواند نظم خط دفاعی این تیم را به چالش بکشد و برای مهاجمان فرصت طلب آلمان غنیمت شمرده شود.

اگر بتوان رویارویی تیم فوتبال یوگسلاوی سابق در جام های جهانی برابر آلمان (حتی زمانی که آلمان غربی بود) را به حساب مسابقات میان دو تیم هم واریز کرد، این هفتمین دیدار آلمانها و صربها خواهد بود که آلمان ها با چاهر پیروزی در برابر یک شکست، امروز با امیدواری بیشتری به زمین پای خواهند گذاشت.

کلیک راهنمای تیم صربستان

از دیگر نکات جالب مسابقه امروز حضور میروسلاو کلوزه، مهاجم آلمان است که در صورت تداوم گلزنی می تواند به رکورد آقای گلی تمامی جام های جهانی دست پیدا کند.

‌رونالدوی برزیلی هم اکنون با ۱۵ گل زده، آقای گل تمام دوره های جام جهانی است و کلوزه برای جابجایی این آمار به ثبت چهار گل دیگر نیاز دارد.

اگر چه گل کلوزه به استرالیا هفتمین گل او در جام های جهانی بود که با ضربه سر به ثمر رسید و از این بابت کلوزه در همان بازی اول، رکورد جدیدی به نام خود ثبت کرد؛ بیشترین گل زده با ضربه سر.


BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.