به روز شده:  12:29 گرينويچ - جمعه 18 ژوئن 2010 - 28 خرداد 1389

آمریکا و اسلوونی؛ تساوی پرجمعیت ترین و کم جمعیت ترین

برای پخش این فایل، نرم افزار 'جاوا اسکریپت' باید فعال شود و تازه ترین نسخه 'فلش' نیز نصب شده باشد

نمودار تحلیلی و جزئیات آماری مسابقه

در دور دوم مرحله مقدماتی رقابت های جام جهانی فوتبال و از گروه C رقابت ها، تیم های ملی اسلوونی و آمریکا به تساوی ۲-۲ رسیدند.

این بازی در آلیس پارک ژوهانسبورگ با حضور ۴۶ هزار تماشاگر و به قضاوت آقای کومان کولیبالی از مالی به انجام رسید.

اسلوونی صدرنشین گروه، در دیدار قبلی مقابل الجزایر پیروز شده بود و آمریکا هم موفق شده بود انگلستان را با تساوی ۱-۱ متوقف کند.

در چهاردهمین دقیقه توپ از سمت چپ به والتر بیرسا رسید تا بازیکن شماره ۱۰ اسلوونی با شوت بی نقص خود دروازه تیم هووارد را باز کند.

رقص محلی مخصوص منطقه بالکان، حرکت هماهنگ بازیکنان اسلوونی بود که گل برتری شان را جشن را گرفته بودند.

کلیک راهنمای تیم آمریکا

والتر بیرسا زننده گل اول این مسابقه عضو تیم اوسر فرانسه است. تیم هووارد که در طول هفته مشغول دفاع از روبرت گرین و دلداری به دروازبان تیم ملی انگلستان بود، خودش هنگام به ثمر رسیدن این گل فقط تماشاگر بود.

پس از ثبت گل نخست، سمیر هاندانوویچ سنگربان اسلوونی در چند نوبت آمریکایی ها را از فروریختن دروازه اش بازداشت. نمایش دقیقه ۳۴ او در دفع شوت فرانسیسکو تورس تحسین برانگیز بود.

در پنج دقیقه آخر نیمه اول وقتی مقابل دروازه اسلوونی، توپ های ارسال امریکایی ها دو بار پیاپی به گونه ای خطرناک خط عرضی را طی کرد و وارد دروازه نشد، نوبت به زلاتان لوبیانکیچ رسید تا تیمش را ۲-۰ پیش بیاندازد.

او با فرار از دام آفساید و ضربه ای فنی، مجدداً بساط رقص بالکانی را برای هم تیمی هایش مهیا کرد.

آقای باب برادلی در آغاز نیمه دوم، دو تغییر در ترکیب تیمش ایجاد کرد. او فرانسیسکو تورس و رابی فیندلی را بیرون کشید تا بنی فیلابر و موریس ادو را برای جبران نتیجه به زمین بفرستد.

آمریکا در این نیمه خیلی زود به گل رسید. با اشتباه عجیب بوستیان سسار، لاندن داناوان با تجربه هم فرصت سوزی نکرد و از زاویه بسته اختلاف دو تیم را به حداقل رساند.

کلیک راهنمای تیم اسلوونی

آمریکا با حملات دامنه دار از نقاط مختلف زمین در عطش به ثمر رساندن گل مساوی بی تابی می کرد.

آلتی دور، فیلابر و داناوان موقعیت ها را یکی پس از دیگری از دست دادند. تا این که در دقیقه ۸۲، مایکل برادلی مزد حملات بی امان تیمش را گرفت و گل دوم را به تور دروازه اسلوونی دوخت.

برادلی در بوندس لیگا و تیم بوروسیا مونشن گلادباخ بازی می کند.

به دنبال خطای سسار از پر اشتباه ترین بازیکنان میدان، امریکا در دقایق باقی مانده با موریس ادو به گل سوم هم رسید اما داور آن را نپذیرفت. ادو روی ارسال ضربه ایستگاهی دروازه اسلوونی را باز کرده بود.

به این ترتیب، آمریکا بازی ۲-۰ باخته را ۲-۲ مساوی کرد تا همچنان بخت صعود به دور بعد را داشته باشد. در پایان بازی، لاندن داناوان از سوی کارشناسان فیفا به عنوان مرد برتر میدان معرفی شد.

در این گروه، اسلوونی قبل از دیدار امشب انگلستان و الجزایر با ۴ امتیاز صدرنشین است، آمریکا ۲ امتیازی است. انگلستان و الجزایر با یک بازی کمتر، در رده های بعدی هستند.


BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.