به روز شده:  21:40 گرينويچ - جمعه 18 ژوئن 2010 - 28 خرداد 1389

الجزایر جشن تولد کاپلو را خراب کرد

برای پخش این فایل، نرم افزار 'جاوا اسکریپت' باید فعال شود و تازه ترین نسخه 'فلش' نیز نصب شده باشد

نمودار تحلیلی و جزئیات آماری مسابقه

در چهارمين مسابقه از گروه C جام جهانی فوتبال، تیم ملی فوتبال انگلستان با تساوی بدون گل مقابل الجزایر متوقف شد.

این بازی با حضور 60 هزار تماشاگر در ورزشگاه گرين پوئينت شهر كيپ تاون و به قضاوت روشن ايرماتف از ازبكستان به انجام رسید.

پیش از این تمرکز رسانه های ورزشی روی ضعف دروازبان انگلستان بود اما با این نتیجه، مشکلات قهرمان جام جهانی 1966 در بقیه نقاط زمین هم آشکار شده است.

ستاره های لیگ برتر فوتبال انگلستان در شصت و چهارمین سال روز تولد فابیو کاپلو، مقهور سختکوشی و خستگی ناپذیری بازیکنان جویای نام الجزایر شدند.

از شوت های مهار ناپذیر لمپارد، در این بازی فقط یکی دو ضربه خفیف به سمت چارچوب دیده شد. تنها دستاورد کاپیتان جرارد برای تیمش، دو اخطاره شدن و محرومیت از حضور بازی حساس بعدی بود. کاراگر هم دو اخطاره شد تا بحران کمبود مدافع در ترکیب سه شیرها به اوج خود برسد.

وین رونی نشانی از مهاجم غیر قابل کنترل لیگ برتر نداشت. حاصل نمایش او و همبازیانش در زمین، غیر از عصبانیت دیوید بکام روی نیمکت، نارضایتی میلیون ها هوادار تیم ملی فوتبال انگلستان را نیز در پی داشت.

انگلستان از 13 موقعیت مقابل دروازه حریف، یک گل هم نتوانست بسازد

حالا اسلوونی با تساوی مقابل انگلستان، می تواند به عنوان تیم اول گروه راهی دور بعد شود. انگلستان برای صعود باید دیدار بعدی اش را ببرد. اما اگر مساوی کند و بازی امریکا با الجزایر برنده داشته باشد، انگلستان حذف خواهد شد.

در صورت رقم خوردن سومین تساوی برای انگلستان، اگر بازی امریکا و الجزایر هم با نتیجه مساوی به پایان برسد، گل زده بیشتر بین امریکا و انگلستان، تیم دوم صعود کننده را مشخص خواهد کرد.

تیم دوم این گروه با صدرنشین گروه D که شاید آلمان باشد روبرو خواهد شد.

تیم های انگلستان و الجزایر که در بازی قبلی از اشتباه فاحش دروازبان شان لطمه خورده بودند، در این بازی با سنگربانانی جدید به زمین آمدند. دیوید جیمز به جای رابرت گرین و رییس ام بولهی به جای فوزی چائوچی.

البته جیمز خودش هم سابقه اشتباه تاریخی درون دروازه تیم ملی انگلستان را دارد. او در رقابت های مقدماتی جام جهانی 2006، در بازی انگلستان مقابل اتریش با واکنشی ناشیانه اجازه داد توپی که به راحتی می شد در اختیار گرفت وارد دروازه انگلیس شود. در آن بازی، جیمز در دو دقیقه 2 گل خورد تا انگلستان بازی 2-0 برده را 2-2 کند.

اما بریتانیایی ها حداقل از این ناحیه مشکلی در بازی امروز نداشتند. در نیمه اول، برتری الجزایری ها در خلق موقعیت نسبت به حریف مشهود بود.

درصد مالکیت توپ هم 53 به 47 به سود نماینده آفریقا ثبت شد. شاگردان راباح سدان این برتری را تا پایان بازی حفظ کردند.

ورود شون رایت فیلیپس، جرمین دفو و پیتر کراوچ، منجر به خلق موقعیت های بیشتری برای سه شیرها شد اما در مجموع، کاری که رونی و امیل هسکی انجام ندادند این سه نیز نتوانستند انجام دهند!

انگلستان از 10 کرنر، 16 ضربه آزاد، 6 شوت در چارچوب و 13 موقعیت مقابل دروازه حتی یک گل هم نتوانست بسازد. در پایان بازی، سایت فیفا اشلی کول را به عنوان چهره برتر زمین معرفی کرد، گرچه نادر بلهاج، یحیی عنتر، رفیق هلیچی و کریم زیانی هم شبی پر فروغ را در ترکیب سبزپوشان الجزایر سپری کردند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.