به روز شده:  12:38 گرينويچ - شنبه 19 ژوئن 2010 - 29 خرداد 1389

غنا مساوی کرد و صدرنشین شد

برای پخش این فایل، نرم افزار 'جاوا اسکریپت' باید فعال شود و تازه ترین نسخه 'فلش' نیز نصب شده باشد

نمودار تحلیلی و جزئیات آماری مسابقه

در چهارمین بازی از گروه D جام جهانی فوتبال، تیم های ملی استرالیا و غنا به تساوی ۱-۱ رسیدند.

استرالیا از دقیقه ۲۵ با اخراج هری کیول، ۱۰ نفره شد و این اولین مسابقه در جام نوزدهم بود که تیم ۱۰ نفره نتیجه مسابقه را واگذار نکرد.

کلیک راهنمای تیم استرالیا

غنا به رغم توقف مقابل استرالیا، با ۴ امتیاز در صدر جدول گروه قرار دارد.

هری کیول که استرالیایی ها معتقد بودند در بازی قبلی به شدت از غیبت او متضرر شده اند، در این بازی به شدت از حضور ۲۵ دقیقه ای اش متضرر شدند!

جدال استرالیا و غنا با حضور ۳۵ هزار تماشاگر در ورزشگاه رویال بافوکنگ شهر روستنبرگ به قضاوت روبرتو روزتی از ایتالیا برگزار شد.

استرالیا بازی قبلی اش مقابل آلمان را با شکست سنگین ۴-۰ واگذار کرده بود و آقای تیمش، سرمربی این تیم، مقابل غنا و برای اعاده حیثیت، با ترکیبی تهاجمی تیم را به زمین فرستاد.

غنا اما با برتری مقابل صربستان، ۳ امتیاز اندوخته بود و با پیروزی مقابل استرالیا، می توانست بخت های صعودش را افزایش دهد.

در یازدهمین دقیقه، ارسال مارک برشیانو با دفع ناقص ریچارد کینگستون همراه شد و برت هولمن هم بی معطلی گل اول بازی را به ثمر رساند. زننده گل استرالیا، عضو تیم آلکمار هلند است.

بعد از این گل، آندری آیو موقعیت خطرناکی روی دروازه استرالیا ایجاد کرد اما ضربه او با برخورد به لوکاس نیل راهی کرنر شد.

استرالیا که در بازی قبلی با اخراج پر حرف و حدیث کاپیتان کاهیل ۱۰ نفره شد و شیرازه دفاعی اش مقابل آلمان از هم گسیخت، در این بازی هم خیلی زود ۱۰ نفره شد. این بار هری کیول از زمین اخراج شد.

توپی که آیو برای جاناتان منسا بریده بود، با ضربه سنگین او روی خط دروازه به دست هری کیول خورد تا داور ضمن اعلام پنالتی، کیول را هم به رختکن بفرستد.

کیول کنار زمین به شدت معترض بود و کارشناسان داوری نیز اظهار نظرهای متفاوتی نسبت به اخراج او ابراز کرده اند.

آساموا جیان مهاجم شماره ۳ غنا، همانند بازی قبلی پشت توپ ایستاد و با گشودن دروازه مارک شوارتزر که مسیر توپ را اشتباه حدس زده بود، تساوی ۱-۱ را برای دو تیم رقم زد.

کلیک راهنمای تیم غنا

شوارتزر البته در چهل و سومین دقیقه موقعیت عالی کوین بواتنگ را با واکنش متهورانه اش خنثی کرد تا دو تیم با همان نتیجه ۱-۱ به رختکن بروند.

آقای روزتی، داور مسابقه، ترجیح داد ثانیه ای هم به ۴۵ دقیقه قانونی مسابقه اضافه نکند.

کوادوو آساموا مهاجم غنا که در نیمه اول هم زهر دار ظاهر شده بود، این بار هم توفیقی مقابل مدافعان پر انگیزه استرالیایی پیدا نکرد. البته استرالیا هم موقعیت هایی در وقت دوم داشت. از جمله ضربه سر کریگ مور در دقیقه ۵۸ که نتوانست نتیجه را تغییر دهد.

اما مهم ترین موقعیت استرالیا در دقیقه ۶۷ پدید آمد. جایی که اسکات چیپرفیلد فقط یک دقیقه پس از ورود به میدان، با ضربه سر دروازه نماینده فوتبال آفریقا را به شدت تهدید کرد. چیپرفیلد در دقیقه ۷۲ هم خطرساز شد و چه بسا در غیاب کیول، مقابل صربستان از ابتدا به زمین بیاید.

جدی ترین موقعیت های غنا که آخرین موقعیت هایش هم بود از دقیقه ۹۰ به بعد ایجاد شد. سالی مونتاری که فقط دقایقی قبل به زمین آمده بود، توپ دیگری را روی دروازه شوارتزر ریخت و جاناتان منسا نتوانست ۳ امتیاز بازی را به تیمش هدیه کند.

در ثانیه های پایانی هم شوت ناگهانی کوئینزی آبه ئی که به قصد زیر طاق دروازه نواخته شده بود، با کف دست شوارتزر به کرنر رفت. لحظاتی بعد، روزتی پایان بازی و تقسیم امتیازات را اعلام کرد تا تعیین سرنوشت این گروه نیز به طور کامل به بازی های دور سوم کشانده شود.

کلیک

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.