به روز شده:  16:56 گرينويچ - سه شنبه 22 ژوئن 2010 - 01 تیر 1389

فوتبال

تجربه ره هاگل در مقابل هیاهوی مارادونا

برای پخش این فایل، نرم افزار 'جاوا اسکریپت' باید فعال شود و تازه ترین نسخه 'فلش' نیز نصب شده باشد

نمودار تحلیلی مسابقه و جزئیات آمار

گروه B

کلیک راهنمای تیم آرژانتین

کلیک راهنمای تیم یونان

در بازی های دوم روز سه شنبه، 22 ژوئن تیمهای گروه B به میدان می روند. آرژانتین با یونان در شهر پلکوانه بازی می کند و نیجریه و کره جنوبی در شهر دوربان به دیدار هم می روند.

آرژانتین که نخستین تیم شش امتیازی جام نوزدهم بوده است، تقریبا صعودش مسجل شده مگر اینکه معجزه ای رخ دهد و با اختلاف زیاد به یونان ببازد و در بازی دیگر گروه کره جنوبی، نیجریه را با اختلاف گل بالا شکست دهد.

سه تیم دیگر هنوز شانس صعود دارند. یونان در صورت پیروزی بدون، در صورتیکه کره جنوبی مساوی کند، صعود خواهد کرد و پیروزی کره جنوبی کار را به گل شماری می کشاند. ولی اگر با آرژانتین مساوی کند، برد نیجریه برایش حیاتی خواهد بود.

کره جنوبی هم وضعیتی تقریبا مشابه یونان دارد، با این تفاوت که اگر مساوی کند باید به امید پیروزی آرژانتین در مقابل یونان بنشیند.

به همین علت اوتو ره هاگل، مربی آلمانی یونان چندان هم نمی تواند تیمش را دفاعی بچیند و از طرفی دیگر اگر فقط برای برد بیایند، شاید تیم تهاجمی آرژانتین در ضد حمله ها کار دست شان بدهد.

دیه گو مارادونا، مربی جنجالی آرژانیتن که حالا با دو پیروزی در دو بازی فشار کمتری بر او وارد می شود، احتمالا از ترکیب اصلی اش در این بازی استفاده نخواهد کرد. به ویژه به هینتزه و ماسچرانو که هر دو دو اخطاره هستند، استراحت خواهد داد.

خوان سباستین ورون که در بازی قبلی به علت مصدومیت غایب بود برای بازی با یونان آماده است.

آرژانتین و یونان یکبار دیگر در جام جهانی 1994 هم گروه بودند که یونان در آن بازی چهار بر صفر مغلوب حریف خود شد؛ رویدادی که تکرارش برای یونان اصلا خوشایند نیست.


BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.