به روز شده:  15:09 گرينويچ - سه شنبه 22 ژوئن 2010 - 01 تیر 1389

فوتبال

اوروگوئه و مکزیک صدرنشیان گروه A

برای پخش این فایل، نرم افزار 'جاوا اسکریپت' باید فعال شود و تازه ترین نسخه 'فلش' نیز نصب شده باشد

نمودار تحلیلی مسابقه و جزئیات آمار

گروه A

کلیک راهنمای تیم مکزیک

کلیک راهنمای تیم اوروگوئه

در ساعت 14:00 به وقت گرینویچ تیم های گروه A آخرین بازی خود را در این گروه انجام دادند.

در بازی همزمان، دو تیم شگفتی ساز این جام مقابل هم قرار گرفتند. اوروگوئه از آمریکای جنوبی و مکزیک یکی از سه نماینده آمریکای شمالی، مرکزی و حوزه دریای کارائیب.

در این بازی اوروگوئه 1-0 به برتری رسید تا با 7 امتیاز به عنوان تیم اول گروه راهی مرحله یک هشتم نهایی شود. مکزیک هم با تفاضل گل بهتر نسبت به آفریقای جنوبی در رده دوم قرار گرفت.

این بازی با حضور 34 هزار تماشاگر در ورزشگاه رویال بافوکنگ شهر راستنبورگ و به قضاوت ویکتور کاسای از مجارستان برگزار شد.

خاویر آگیره سرمربی مکزیک که در این بازی افراین خوارز را به خاطر دو اخطاره بودن در اختیار نداشت، کواتموک بلانکوی 37 ساله را از ابتدا به میدان فرستاد. پابلو باره را بازیکن موفق این تیم در بازی با فرانسه که از اریک آبیدال پنالتی گرفت نیز در نیمه نخست نیمکت نشین بود.

در طرف مقابل اسکار واشنگتن تابارس که نمی خواست صدرنشینی را از دست بدهد و در مرحله بدی به آرژانتین برخورد کند، غیر از سباستین اگورن و دیگو گودین که مصدوم هستند تمام موجودیت تیمش را به میدان فرستاده بود.

در دقیقه 18، ضربه سر موریسیو ویکتورینو روی ارسال کرنر، به شکلی خطرناک از بالای دروزه بیرون رفت. چهار دقیقه بعد، آندرس گواردادو از مکزیک، تیر دروازه اروگوئه را لرزاند. این بازیکن فقط همین نیمه را بازی کرد و جای خود را به پابلو باره را داد.

دو دقیقه قبل از پایان نیمه اول، لوئیز سوارز از برترین های این جام که در بازی قبلی مقابل آفریقای جنوبی هم عالی ظاهر شده بود، با همکاری دیگو فورلان موفق شد دروازه اسکار پرز سنگربان کوتاه قامت اما تنومند مکزیک را باز کند.

سوارز در هفتمین دقیقه هم می توانست تیمش را به گل برساند. زننده گل اوروگوئه، در تیم آژاکس بازی می کند. او در بازی قبلی هم گل سوم تیمش را به میزبان بازی ها زده بود.

در نیمه دوم، ادینسون کاوانی برای اروگوئه و گیلرمو فرانکو برای مکزیک موقعیت های ایده آلی را از دست دادند. سه شوت در مقاطع مختلف نیمه دوم از دوس سانتوس، بلانکو و رافا مارکس به انضمام برتری 60 به 40 در درصد مالکیت توپ نیز مکزیکی ها را در تغییر نتیجه یاری نکرد.

به این ترتیب، اروگوئه 7 امتیازی صدرنشین شد. مکزیک با 4 امتیاز و تفاضل گل1+ دوم شد. آفریقای جنوبی با 4 امتیاز و تفاضل گل 2- رده سوم را به خود اختصاص داد و فرانسه با یک امتیاز در رده آخر این گروه ایستاد.

مکزیک در چهار دوره پیشین در جمع شانزده تیم برتر حضور داشته و اوروگوئه آخرین باری که به مرحله یک هشتم نهایی راه یافته بود، سال 1990 بوده است.BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.