رادیک می خواهد انتقام بگیرد

اندی رادیک
Image caption اندی رادیک روز چهارشنبه با پیروزی بر یوردای فرانسوی به دور سوم ویمبلدون راه یافت

اینطور به نظر می آید که امسال هم اندی رادیک آمریکائی از مدعیان جدی قهرمانی مردان ویمبلدون است. او با این که در مسابقه امروز خود ست اول را به یوردای فرانسوی باخت، قدرتی که در سه ست بعدی از خود نشان داد، همچنین عملکردش در مسابقه اول که هموطن هندی الاصلش راجی رام را شکست داد، نشان می دهد که با کسی شوخی ندارد.

البته رادیک پارسال هم جدی بود و تا فینال هم خود را رساند اما آنجا بود که در یک بازی پرهیجان و تماشائی در حساس ترین لحظات یک اشتباه کرد که در اثر از دست دادن کنترل اعصابش بود و در نتیجه حریف دیرینه اش راجر فدرر برای ششمین بار قهرمان ویمبلدون شد. این سومین باری بود که که رادیک در فینال ویمبلدون از فدرر شکست می خورد.

اصلا بزرگ ترین مشکل رادیک، راجر فدرر است که تا در هفت سال اخیر نگذاشته آب خوش از گلوی این بازیکن خوش اخلاق آمریکائی پائین برود.

رادیک در سال 2003 برنده جام آزاد آمریکا و نفر اول جهان شد. در آن زمان به نظر می آمد که با خارج شدن پیت سمپراس و آندره آغاسی از رقابت های جدی صدر تنیس جهانی، راه برای او باز شده تا چند سالی بدون دردسر در صحنه تنیس بین المللی یکه تازی کند.

اما ناگهان سروکله بازیکنی سوئیسی به نام راجر فدرر پیدا شد که تنیس را از آن خود کرد و به استثنای رولان گاروس که در قبضه رافائل نادال بود، جام های مختلف را درو کرد. رادیک به غیر از ویمبلدون یک بار هم در فینال جام آزاد آمریکا، یو اس اوپن، از فدرر شکست خورد و به حاشیه رفت.

با وجود شکست های پیاپی، رادیک تاکنون خود را در سطح بالای تنیس جهان و در بین هشت نفر اول رده بندی جهانی نگاه داشته و اکنون حدود یک سالی است که به بالاترین سطح تنیس خود بازگشته است.

امسال قرعه کشی طوری بوده که او و فدرر در یک نیمه جدول قرار دارند و اگر تمام مسابقات خود را ببرند در نیمه نهائی باهم روبرو خواهند شد. رادیک که تا بحال در فینال شانسی نداشته شاید امسال در نیمه نهایی بخت یارش شود و انتقام خود را از شکنجه گر سوئیسی اش بگیرد.

راستی امروز تیم فوتبال انگلیس هم بالاخره یک مسابقه را برد و از جام جهانی حذف نشد. حالا کاری ندارم که تیمی که تا دو هفته پیش به گفته خود انگلیسی ها از بخت های مسلم قهرمانی بود چطوری تیم درجه دوی اسلوونی را شکست داد اما مسأله مهم در فوتبال نتیجه است که به نفع انگلیس تمام شد.

دیروز خدمتتان گفتم که اگر انگلیس حذف بشود یک جور گرفتاری داریم، اگر نشود یک جور. گرفتاری حذف نشدن این است که انگلیس ها که تا امروز صبح که فکر می کردند کارشان تمام است و چاقوها را برای فابیو کاپلو تیز می کردند، حالا با این برد آبکی باورشان شده که می توانند جام جهانی را ببرند و کرکری خواندن را شروع کرده اند. خدا به داد همه ما برسد.

در پایان این را هم بگویم که ارغوان رضائی که دیروز در اولین مسابقه اش ماگدالینا ریباریکووا از اسلواکی را شکست داد امروز هم در مسابقات دوبل به همراه سوتلانا کوزنتسوا بازیکن سرشناس روس پیروز شد و به دور بعد رفت.

ارغوان که پس از پیروزی در اوپن مادرید در رده بندی جهانی تا ردیف بیستم بالا آمده امسال در شرایط خوبی قرار دارد. مراد اوغلو مربی جدید قبرسی اش کمک زیادی به او کرده و خودش هم با کم کردن وزنش سرعتش را بالا برده و اگر بتواند به سروهایش هم سر و صورتی بدهد احتمال اینکه در شرایط فعلی تنیس زنان جهان جزو ده نفر اول شود زیاد است.

مطالب مرتبط