افشین قطبی: در آفریقای جنوبی بودم

قطبی
Image caption افشین قطبی می گوید برای تماشای رقابت های جام جهانی به آفریقای جنوبی سفر کرده بوده است

افشین قطبی، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران که از سوی فدراسیون فوتبال ایران برای تماشای رقابت های جام جهانی به آفریقای جنوبی سفر کرده بود، به تهران بازگشته است.

آقای قطبی روز دوشنبه، 14 تیر با ورود به ایران گفت و گویی با سایت فدراسیون فوتبال انجام داده است.

این در حالی است که در دو هفته اخیر، مطالبی در رسانه های ایران مبنی بر عدم حضور افشین قطبی در آفریقای جنوبی منتشر شده بود.

علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران که خود نیز عازم آفریقای جنوبی شده بود، پس از بازگشت به ایران به خبرگزاری ایسنا گفت که افشین قطبی را درآفريقای جنوبی نديده است.

قطبی در این باره به سایت فدراسیون فوتبال گفت: "البته گفته شده بود كه رئيس فدراسيون فوتبال در روز افتتاحيه نتوانسته من را پيدا كند. اين در حالی بود كه من روز افتتاحيه تازه به آفريقای جنوبی رسيده بودم و گروه اعزامی فدراسيون فوتبال به كنگره فيفا، ‌يک روز بعد آفريقای جنوبی را ترك كردند."

خبرگزاری فارس در مطلبی با تیتر "دسترسی به بلاتر و پلاتینی راحت تر از پیدا کردن قطبی" نوشت: "مشخص نیست افشین قطبی در کدام نقطه از آفریقای جنوبی حضور دارد و این مسئله برای رسانه‌ های مختلف جای سوال دارد."

این خبرگزاری تاکید کرد: "خبرنگار اعزامی ما طی 17 روزی كه در آفريقای جنوبی بود با وجود تلاش فراوان نتواست قطبی را پیدا کند. این در حالی است که خبرنگاران ایرانی، محمود یاوری دیگر مربی فوتبال ایران را در دیدار ساحل عاج با پرتغال دیده بودند."

به نوشته این خبرگزاری گفته می شد آقای قطبی در اردوی كره جنوبی حاضر شده اما کره ای ها از اين موضوع ابراز بی اطلاعی كردند و خود قطبی نیز گفته است که در محل تمرینات هیچ یک از تیم ها حضور نداشته است.

مهدی حاج‌ باقر مدیر برنامه های آقای قطبی در این باره به سایت خبرآنلاین گفت: "قطبی آدم مشهوری نیست که خبرنگاران بخواهند او را ببینند. او یکی از 350 هزار توریستی است که به آفریقای جنوبی رفته ‌اند."

افشین قطبی پس از بازگشت به ایران به سایت فدراسیون فوتبال گفته است طی 18 روز حضورش در آفريقای جنوبی، از نزدیک بيننده 11 بازی بوده که شش مسابقه اش بازی های کره جنوبی و کره شمالی در مرحله گروهی بوده است.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با اشاره به این که بازی ها را از روی سکوهای تماشاگران نگاه می کرده گفت: "برای من تحسین برانگیز بود که چطور هواداران واقعی فوتبال عاشقانه به ورزشگاه ها می آيند و برای ورود و خروج، ساعت ها در صف اتوبوس و ورزشگاه معطل می شوند."

همچنین روز دوشنبه افشین قطبی نام 25 بازیکن اعزامی به اردوی اتریش را اعلام کرد. این بازیکنان از میان 35 نفر انتخاب شده اند.

تيم ملی ايران در جريان اردوی تداركاتی اتريش ديدار دوستانه ای با تيمهای ستاره سرخ بلگراد ،MTK بوداپست و لاتزيو ايتاليا برگزار خواهد كرد و در جهت همكاری با باشگاه ها 2 روز زودتر از موعد قبلی به ايران باز خواهد گشت.