لباس تازه تیم فوتبال المپیک نوجوانان رد شد

عکس از ایسنا
Image caption فیفا گفته بود که اگر برای پوشش موی سر اگر از کلاهی استفاده شود که ناقض قوانين بازی نباشد بلامانع است

یک مقام سازمان تربیت بدنی ایران لباس تازه تیم ملی فوتبال زنان ایران را رد کرده و گفته است که سازمان او حاضر نیست به هر قیمتی تیم فوتبال ایران را به بازی های سنگاپور اعزام کند.

این لباس پس از آن طراحی شده بود که فدراسیون بین المللی فوتبال، تیم ایران را در ماه آوریل به خاطر نوع پوشش سر از مسابقات بین المللی منع کرده بود.

تصمیم فیفا پس از آن اعلام شد که کمیته المپیک ایران بر بازی با روسری توسط بازیکنان اصرار ورزید.

اما فدراسیون فوتبال ایران در ماه مه گفت که با فیفا به توافق رسیده است. براساس آن توافق قرار بود تیم زیر 15 ساله های ایران در ماه اوت با کلاه در بازی های المپیک جوانان شرکت کند.

روز چهارشنبه تیم زنان ایران در جریان یک مسابقه نمایشی لباس تازه ای را امتحان کرد.

اما به گزارش خبرگزاری مهر مرضیه اکبرآبادی، معاون امور بانوان سازمان تربیت بدنی، لباس تازه را که در بازی میان تیم اعزامی به سنگاپور و تیم منتخب تهران نمایش داده شد تایید نکرد.

خانم اکبرآبادی گفت: "مدل اولیه لباسی که از سوی طراح لباس ها طراحی شده بود مورد تایید ما بوده و هست. اما تولید کننده نتوانسته آنچه ما می خواستیم را ارائه کند. به همین دلیل این لباس مورد تایید ما نیست."

او افزود: "ما نمی خواهیم به هر قیمتی تیم فوتبال بانوان را به بازی های سنگاپور اعزام کنیم چون باید همه قواعد رعایت شود."

اما معلوم نشد که خانم اکبرآبادی دقیقا به چه چیز لباس تازه ایراد گرفته است.

فدراسیون جهانی فوتبال در ماه مه اعلام کرده بود برای پوشش موی سر اگر از کلاهی استفاده شود که ناقض قوانين بازی نباشد، دختران فوتباليست ایرانی می توانند از آن استفاده کنند و حضور این کشور در المپيک سنگاپور بلامانع خواهد بود.

آن زمان گزارش شد که فیلم ها و عکس های ارسالی کميته ملی المپيک ايران از طراحی جديد لباس های تيم ملی دختران زیر 15 سال، مورد قبول فیفا واقع شده است.

کلاه های مورد تایید فیفا جایگزین مقنعه هایی شده بود که پیش از این برای پوشش موی سر دختران فوتبالیست ایرانی استفاده می شد.

مطالب مرتبط