نیوزیلند، تنها تیم بدون شکست جام نوزدهم

Image caption نیوزیلند با سه تساوی در مرحله گروهی حذف شد

با شکست تیم ملی فوتبال هلند در دیدار نهایی جام جهانی فوتبال مقابل اسپانیا، رکورد 25 بازی بدون شکست این تیم که طی بیست و دو ماه گذشته به جا گذاشته شده بود، شکست.

به این ترتیب، تیم ملی فوتبال نیوزیلند با کسب سه تساوی مقابل اسلواکی، ایتالیا و پاراگوئه تنها تیم بدون شکست جام نوزدهم بود.

نماینده قاره اقیانوسیه با سرمربیگری ریکی هربرت، در پی پیروزی در بازی حذفی مقابل بحرین به عنوان نماینده پنجم فوتبال آسیا، جواز حضور در جام جهانی را کسب کرد.

در آفریقای جنوبی تمام بزرگان فوتبال جهان با شکست روبرو شدند. اسپانیا قهرمان این رقابت ها در نخستین بازی به سوئیس باخت. ایتالیا مغلوب به اسلواکی، آلمان به صربستان و اسپانیا، آرژانتین و انگلستان به آلمان، برزیل به هلند و فرانسه به آفریقای جنوبی و مکزیک باختند.

علی دایی: هاشمیان را نمی خواهیم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تهران احتمال پیوستن وحید هاشمیان به تیمش را رد کرد. پیش از این برخی رسانه های ورزشی خبر از مذاکره پرسپولیس با این مهاجم شاغل در بوندس لیگا داده بودند.

علی دایی به خبرگزاری ایسنا گفت: "احترام خاصی برای هاشمیان قائلم اما با توجه به برنامه‌های تاكتيكی مان نمی ‌توانيم از وجود او در پرسپوليس استفاده كنيم."

دایی درباره نفرات جدید تیمش گفت بازيكن بوركينافاسویی كه در اردوی دورتموند او را پسنديده‌ايم به تهران می ‌آيد و با او قرارداد خواهیم بست.

نكونام در المپیاکوس؟

Image caption جواد نکونام در حال حاضر با باشگاه اوساسونا قرارداد دارد

جواد نكونام بازیکن تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه اوساسونا به دعوت باشگاه المپياكوس یونان و برای انجام مذاکره به این کشور سفر کرده است.

المپياكوس حاضر است مبلغ قابل توجهی را برای صدور رضايتنامه نکونام به باشگاه اوساسونا بپردازد.

پیش از این، رسانه های ورزشی از جدایی قریب الوقوع مسعود شجاعی دیگر بازیکن ایرانی باشگاه اوساسونا خبر داده بودند.

فتح الله زاده: مسئولین تیم ملی سوء استفاده نکنند

سرپرست باشگاه استقلال تهران با انتقاد از برنامه های تیم ملی فوتبال ایران، خواستار تدوین "برنامه های فوتبالی" برای جلوگیری از بطمه خوردن باشگاه ها شد.

علی فتح الله زاده به خبرگزاری ایسنا گف: "همانطور كه احساس وظيفه می ‌كنيم و در بدترين شرايط بازيكنان خود را در اختيار تيم ملی قرار می دهيم انتظار داريم تيم ملی هم شرايط ما را درک كند."

آقای فتح الله زاده که برای سومین بار به عنوان مدیر باشگاه استقلال معرفی شده، در فصل جدید لیگ برتر جایگزین امیررضا واعظی آشتیانی مدیرعامل پیشین این تیم شده است.

فتح الله زاده در گفتگوی خود تاکید کرده است؛ برنامه ‌ريزی اردوهای تيم ملی خوب نيست. تيم ملی برای ما در اولويت قرار دارد ولی نبايد باعث شود كه مسئولانش از ما سوء استفاده كنند.

خودداری از مبارزه با کشتی گیر اسرائیلی

در رقابت های کشتی جایزه بزرگ اسپانیا که در مادرید برگزار شد، عباس طحان نماینده ایران در 96 کیلو با برتری مقابل ادوارد ینوکیان از ارمنستان روی سکوی قهرمانی ایستاد.

سعید داداش پور در 74 کیلو با شکست مقابل گابور هاتوش از مجارستان دوم شد و مهران رضا زاده در وزن اول پس از ناکامی مقابل گنادی تولبه آ از کشور موناکو، به مدال برنز رسید.

علی اصغر بذری نایب قهرمان سال 2006 جهان، در دور دوم رقابت های 84 کیلو حاضر به انجام مسابقه با حریف اسرائیلی نشد تا از دور مسابقات حذف شود.

مطالب مرتبط