حاشیه های انتخابات یک نفره بسکتبال ایران

Image caption محمود مشحون در 8 سال گذشته رئیس فدراسیون بسکتبال بوده است

روز دوشنبه، 21 تیر مجمع انتخاباتی فدراسيون بسکتبال ایران برگزار شد و محمود مشحون رئيس 8 سال گذشته فدراسيون بسکتبال، 4 سال ديگر در سمت خود ابقا شد.

این انتخابات هم مثل انتخاب علی کفاشیان به سمت ریاست فدراسیون فوتبال ایران، فقط یک نامزد تایید شده داشت و مشحون تنها گزینه ای بود که پیش روی رای دهندگان و اعضای مجمع قرار گرفت.

حسن ميرزا آقابيک، بازیکن اسبق تیم ملی بسکتبال ایران به دلیل عدم موافقت رئيس سازمان تربيت بدنی نتوانست در انتخابات شرکت کند. او امروز در گفتگو با خبرگزاری مهر، انتخابات فدراسیون ها را "مسخره بازی" نامید و از سازمان تربیت بدنی خواست تصمیمات انتصابی‎اش را علنی کند.

دبیر اسبق دبیر ستاد اجرایی بازی های همبستگی کشورهای اسلامی گفته است در پیگیری این ماجرا، اگر با سازمان تربیت بدنی به نتیجه نرسد، از طریق سازمان بازرسی کل کشور پیگیر خواهد شد.

حميد سجادی، معاون سازمان تربیت بدنی در این باره به خبرگزاری ایسنا گفت: "از زمان آقای علی‌آبادی هر كدام از كارمندان سازمان تربيت بدنی كه بخواهند در انتخابات فدراسيون‌ها شركت كنند بايد تائيديه سازمان را داشته باشند و اين موضوع جديدی نيست."

فردا انتخابات فدراسیون دوچرخه سواری نیز برگزار خواهد شد و تاکنون فقط 2 نامزد از 10 کاندیدا، تائيديه خود را از سازمان تربيت‌بدنی دريافت كرده‌اند.

کاپیتان سابق کاراته ایران درگذشت

علی شاطرزاده کاپيتان اسبق تيم ملی کاراته ایران به دلیل ضایعه مغزی در سن 37 سالگی درگذشت.

شاطرزاده هفته گذشته به دليل سکته مغزی در حين تمرين، در اصفهان بستری شد. شدت ضايعه به حدی بود که بينايی خود را از دست داد.

شاطرزاده با 4 عنوان قهرمانی آسيا پرافتخارترين کاراته کای ايران در مسابقات آسيایی است. او در مسابقات جهانی 1998 برزيل به مدال نقره رسید. او پس از خداحافظی از دنيای قهرمانی، سرمربی تيم ملی کاراته قطر شد. در 4 سال اخير نیز تیم سپاهان را به مقام قهرمانی ليگ کاراته ایران رساند.

بازی تیم ملی ایران با ستاره سرخ بلگراد

تيم ملی فوتبال ايران برای برپایی اردو در اتريش به سر می ‌برد. این تیم مهیای حضور در مرحله نهایی رقابت های جام ملت های آسیا در سال 2011 می شود.

اعضای تيم ملی امروز، سه شنبه با اتوبوس از اتریش به اسلوونی می روند تا فردا چهارشنبه در ديداری دوستانه با تيم ستاره سرخ بلگراد روبرو شوند.

تیم ملی ایران پس از پایان بازی فردا به اتريش بازمی ‌گردد تا روز شنبه در دومین بازی تدارکاتی، به مصاف واشاش مجارستان برود.

مطابق برنامه اعلام شده، این تیم قبل از بازگشت به ایران روز چهارشنبه در ایتالیا به مصاف تيم لاتزيو خواهد رفت.

پیام تبریک متكی به وزير خارجه اسپانيا

وزير امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به مادرید سفر کرده است، در ابتدای ديدار با همتای اسپانیایی اش، قهرمانی تيم ملی فوتبال اين كشور در جام جهانی 2010 را تبريک گفت.

منوچهر متکی به ميگل آنخل موراتينوس گفت که مسابقه فينال ميان اسپانيا و هلند را تماشا كرده است. موراتينوس هم از پیام تبریک از وزير امور خارجه ايران تشكر كرد.

پیش از این وزیر امورخارجه ایران ابراز امیدواری کرده بود که تیم ملی فوتبال برزیل به مقام قهرمانی جام نوزدهم دست پیدا کند.

پیراهن بارسلونا بر تن فابرگاس

Image caption انتقال فابرگاس از آرسنال به بارسا، از شعارهای انتخاباتی سران بارسا در انتخابات اخیر باشگاه بود

سسک فابرگاس طی اتفاقی جالب، پیش از آن که رسماً از آرسنال جدا شود پیراهن بازسلونا را به تن کرد.

در جشن قهرمانی تیم ملی فوتبال اسپانیا که در حضور جمعی از سران اسپانیا و هزاران نفر از علاقمندان این تیم برگزار شد، په په رینا با میکروفون مشغول معرفی هم تیمی هایش بود.

رینا هنگام عزیمت تیم فوتبال اسپانیا به آفریقای جنوبی نیز در هواپیمای حامل بازیکنان، نقش اول را در ایجاد سر و صدا و نشاط بخشیدن به هم تیمی هایش برعهده داشت.

وقتی نوبت به معرفی سسک فابرگاس رسید، کارلوس پویول و جرارد پیکه با نقشه ای که از قبل هماهنگ با رینا کرده بودند، ناگهان روی صحنه پیراهن بارسلونا را به فابرگاس پوشاندند. رینا هم ضمن ادامه صحبت هایش از پشت بلندگو، با دست چپش گردن فابرگاس را گرفته بود تا امکان فرار از چنگ پویول و پیکه را نداشته باشد.

انتقال فابرگاس از آرسنال به بارسا، از شعارهای انتخاباتی سران بارسا در انتخابات اخیر باشگاه بود.

حذف هندبال نوجوانان ایران

تيم ملی هندبال نوجوانان ايران با شکست مقابل قطر از صعود به مرحله نیمه نهایی مسابقه‌های قهرمانی آسيا بازماند. ایران در این بازی با نتيجه‌ 44 بر 28 مغلوب حريف خود شد.

این رقابت ها در امارات برگزار می شود. به این ترتیب هندبالیست های نوجوان ایرانی با ناکامی در راهیابی به جمه چهار تیم برتر، فرصت حضور در رقابت های جام جهانی آرژانتین را هم از دست دادند.