ورود مایلی کهن به اختلافات دایی و فدراسیون فوتبال

Image caption محمد مایلی کهن بارها از رییس فدراسیون فوتبال ایران خواسته تا از سمت خود استعفا کند

محمد مایلی کهن طی مصاحبه ای که امروز، یکشنبه، 27 تیر از شبکه خبر صدا و سیمای ایران نیز پخش شد، بار دیگر از مسئولان فدراسیون فوتبال ایران درخواست کرد از سمت های خود کناره گیری کنند.

مایلی کهن این اظهارات را پس از پایان دیدار تیم های سایپا با امیدهای پرسپولیس که به برتری 6 بر 0 سایپا انجامید مطرح کرد. او گفت: "من به خاطر منافع ملی و به خاطر فوتبال و حتی به خاطر شخص آقای کفاشیان، از ایشان می خواهم پست ریاست فدراسیون فوتبال را ترک کند."

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران با انتقاد از قضیه مطالبات علی دایی از فدراسیون فوتبال گفت: "چرا برای ناکامی تیم ملی در راه صعود به جام جهانی باید پول پرداخت شود؟ این پول که رقم آن هم میلیاردی است از کجا تامین خواهد شد؟ آیا این پول متعلق به مردم است یا مسئولین فدراسیون یکی از خانه های خود را برای پرداخت پول به علی دایی خواهند فروخت؟"

مایلی کهن همچنین از پل لو گوئن سرمربی تیم ملی فوتبال کامرون یاد کرد که به رغم صعود به جام جهانی، با توجه به ناکامی این تیم از دریافت بقیه مطالباتش صرف نظر کرده است.

ایران با ترکیب اصلی مقابل لاتزیو قرار می گیرد

تیم ملی فوتبال ایران در دومین بازی تدارکاتی اش در اردوی اروپا، مقابل واشاش مجارستان با یک گل به برتری رسید.

افشین قطبی سرمربی تيم ملي فوتبال ايران پس از این بازی به خبرگزاری ایسنا گفت: "در اين بازی به هدف‌ هایی که داشتیم رسيديم و چهارشنبه با بهترين نفرات مقابل لاتزيو قرار می گیریم."

قطبی ضمن تمجید از عملکرد ایران در نیمه دوم بازی با واشاش تاکید کرد در این بازی به گروهی از بازيكنان که مقابل ستاره سرخ بلگراد بازی نکردند فرصت حضور در زمین داده شده.

سرمربی تیم ملی ایران گفت خيلی دوست داشتم مردم ايران نيمه دوم بازی با واشاش را می ديدند، چرا كه فكر می كنم از نحوه بازی تيم، پاس‌های يک ضرب و دو ضرب و و موقعيت‌هايی كه به وجود آمد هيجان زده می ‌شدند.

شکست کشتی آزاد ایران در باکو

تیم منتخب کشتی آزاد ایران که با ترکیب 11 نفره به رقابت های بین المللی باکو اعزام شده بود، با کسب دو مدال برنز و قرار گرفتن در رده پنجم تیمی، به کار خود پایان داد.

ایران اما در رقابت های کشتی فرنگی نتایج بسیار خوبی کسب کرد. طالب نعمت بور در 84 کیلو و برادران قربانی در 96 و 120 کیلو به دیدار پایانی راه یافتند. همچنین دو فرنگی کار هم امروز برای کسب مدال برنز مسابقه خواهند داد.

طالب نعمت‌پور ابتدا زولتان فودور از مجارستان را شكست داد. را شكست داد. سپس مقابل داود عابدین زاده دیگر نماینده ایران به برتری رسید. در نیمه نهایی آلکسی میشین از روسیه را 2 بر صفر مغلوب کرد تا در دیدار نهایی مقابل شالوا گادابادزه از آذربایجان قرار بگیرد.

بابک قربانی ابتدا اصلانبک خوشتوف قهرمان المپیک پکن از روسيه را شكست داد. سپس مقابل ايوان نمت از مجارستان به برتری رسید. در نیمه نهایی هم احمت تاج ییلدیز از ترکیه را 5 بر 1 پشت سر گذاشت تا در فینال با محمد ابوالفتاح از مصر کشتی بگیرد.

محمد قربانی نیز با برتری مقابل دو فرنگی کار از گرجستان، در فینال به مصاف رضا كايالپ از تركيه خواهد رفت.

حراست سازمان تربیت بدنی و لباس فوتبال دختران

مديركل حراست سازمان تربيت بدنی می گوید تائيد لباس تيم ملی فوتبال دختران ایران زير نظر حوزه کاری او نیست.

تیم ملی فوتبال دختران ایران مهیای حضور در المپیک نوجوانان می شود اما سازمان تربیت بدنی تاکنون لباس های این تیم را تایید نکرده است.

غلامعلی تاجیک در این باره به خبرگزاری ايسنا گفت: "درباره لباس های تیم فوتبال دختران، حوزه معاونت بانوان و امور فرهنگی سازمان تربيت بدی تصمیم گیری خواهد کرد و ما در اين خصوص دخالتی نداريم."

كميته‌ انضباطی 3 بازيكن را محروم كرد

كميته‌ انضباطی فدراسيون فوتبال ایران از محروميت 3 بازيكن تيم ملی اميد خبر داد.

‌سينا عشوری و امید ابوالحسنی از ذوب‌آهن اصفهان و عليرضا حدادی ‌فر از ملوان بندرانزلی به خاطر خود داری از حضور در تيم ملی اميد ايران، از همراهی تيم هایشان در مسابقات رسمی محروم شده اند.

تیم ملی امید ایران مهیای حضور در مرحله مقدماتی رقابت های المپیک لندن می شود. فوتبال ایران از المپیک 1976 مونترال تاکنون موفق به حضور در رقابت های المپیک نشده است.

احتمال پیوستن تیموریان به بلکبرن؟

آندرانیک تیموریان بازیکن تیم ملی فوتبال ایران، در تمرینات تیم بلکبرن حضور پیدا کرده است.

سم آلاردایس سرمربی این تیم قصد دارد میزان آمادگی تیموریان را در تمرینات تیمش بسنجد و در صورت رضایت رضایت از عملکرد تیموریان، او را به فهرست بلکبرن اضافه کند.

تیموریان که سابقه حضور در تیم های بولتون، بارنزلی و فولام را دارد، دیروز در یک بازی دوستانه 90 دقیقه برای بلکبرن بازی کرد.