تیم والیبال نشسته ایران برای هفتمین بار قهرمان جهان شد

تيم ملی واليبال نشسته ايران با پیروزی مقابل بوسنی و هرزگوين، برای هفتمین بار به مقام قهرمانی جهان رسید.

این رقابت ها در آمریکا برگزار شد. تیم واليبال نشسته ايران پيش از رسيدن به فينال، ‌تيم‌های قزاقستان، صربستان، اوكراين، چين و مصر را با نتایج مشابه 3-0 شكست داده بود.

مسابقات واليبال نشسته قهرمانی جهان هر چهار سال يک بار برگزار می شود.

سعیدلو: عده ای فقط نکات منفی را بیان می کنند

علی سعیدلو، رئیس سازمان تربیت بدنی ایران در حاشيه دومين دوره فستيوال هنرهای رزمی به انتقاد شدید از رسانه های ورزشی در ایران پرداخت و گفت که عده‌ای در مطبوعات فقط می خواهند نكات منفی را بيان كنند.

علی سعیدلو بدون اشاره به انتقادات اخیر مطبوعات از نحوه برپایی اردوی تیم ملی فوتبال ایران در اتریش تاکید کرد که تمام اردوهای ملی با دقت و نظم و طبق روال انجام می شود.

او در ادامه گفت: "هر كس در روزنامه يا جایی ديگر حرفی دارد، ما حاضريم قبل از هر گونه اظهار نظر در سازمان تربيت بدنی جلسه بگذاريم و ببينيم نگرانی آن‌ها از چیست. چون بعضی از آن‌ها، چيزهایی را از خودشان می بافند."

حذف تکواندوی زنان ایران

تيم ملی تكواندوی زنان ايران با وجود پيروزی 4-0 مقابل تونس، از دور رقابت های جام جهانی به میزبانی چین حذف شد.

در این مسابقه سارا خوش جمال، سمانه شش پری، سوسن حاجی پور سه پیروزی پیاپی کسب کردند. نماينده وزن چهارم تيم تونس هم حاضر به انجام مسابقه نشد. ايران در دو رقابت قبلی اش با تایوان مساوی شده و مقابل چین شکست خورده بود.

اما تيم مردان ايران در سومين ديدار خود مقابل قزاقستان 4 بر 0 به برتر رسید تا به دور دوم صعود کند. حریف بعدی ایران هنوز مشخص نشده است.

نارضایتی سپاهانی ها از اظهارات علیپور

Image caption محمد عليپور، دبير ستاد منشور اخلاقی فدراسیون فوتبال

در پی اظهرات اخیر محمد عليپور، دبير ستاد منشور اخلاقی فدراسیون فوتبال، باشگاه سپاهان اصفهان در نامه‌ای به سازمان ليگ، بخشی از مصاحبه مزبور را "تهمت‌ عليه باشگاه سپاهان" عنوان کرده و تهديد به شكايت كرده است.

آقای عليپور در قسمتی از مصاحبه اش، به قهرمانی سپاهان در دومين دوره ليگ اشاره کرده و از فتح جام با "شيرينی و سکه لای گز و پرداخت مبالغ ميليونی" انتقاد کرده است.

در نامه هیات مدیره باشگاه سپاهان آمده است اگر آقای عليپور نتواند ادعای خود را ثابت کند از نام برده شکايت خواهیم کرد تا اشخاصی که ادعاهای کذب و واهی را مطرح می ‌كنند، بدانند که لازم است برای اين ادعاها مدرک داشته باشند و آن را ثابت کنند.

محسن پورسينا، رئيس هيات مديره سپاهان نیز گفته است اين صحبت‌ها را بی پاسخ نخواهيم گذاشت. يقين بدانيد ما اين موضوع را پيگيری می کنیم و شکايت هم خواهيم کرد.

٣5 هزار دلار جایزه برای کشتی ایران

تیم منتخب كشتی فرنگی ايران با کسب موفقیت در جام جایزه بزرگ باکو، 31 هزار دلار از جوایز نقدی رقابت ها را نیز نصیب خود کرد.

این در حالی است که تيم كشتی آزاد ايران فقط 4 هزار دلار از جوایز نقدی رقابت ها را به خود اختصاص داد.

در رقابت های کشتی فرنگی، طالب نعمت‌پور و بابک قربانی قهرمان وزن های 84 و 96 كيلوگرم، هر كدام 10 هزار دلار جايزه گرفتند. 4 هزار دلار هم به مربيان ايران به خاطر قهرمانی اين دو فرنگی کار تعلق گرفت.

محمد قربانی و داود عابدين زاده نيز كه دوم و سوم شدند به ترتيب 5 و 2 هزار دلار دريافت كردند.