نماینده مجلس ایران: بعضی از مدیران ورزشی فساد مالی دارند

جلال یحیی زاده
Image caption جلال یحیی زاده می گوید: "تخلف مالی برخی مدیران ورزشی مسجل شده است

رئیس کمیته تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی ایران از سازمان تربیت بدنی می گوید: "تخلف مالی برخی مدیران ورزشی مسجل شده است. با انتشار گزارش این کمیته بسیاری از سوء استفاده کنندگان از امکانات ورزشی رسوا خواهند شد."

جلال یحیی زاده به خبرگزاری مهر گفته است که از سوی سازمان تربیت بدنی با کارشناسان کمیته تحقیق و تفحص، همکاری خوبی انجام نشده و این کمیته گاهی با کارشکنی سازمان تربیت بدنی مواجه شده است.

رئیس کمیته تربیت بدنی مجلس تاکید کرد: "با انتشار گزارش نهایی کمیته تحقیق، دست بسیاری از مسئولانی که در ورزش کشور تخلفات هنگفت کرده اند رو خواهد شد."

زد و بندهای مالی، مسائل اخلاقی، ناهنجاری ها و سوء مدیریت برخی مدیران ورزشی از جمله تخلفاتی است که آقای یحیی زاده به آن اشاره کرده است.

انتخابات یک نفره در ورزش ایران

امیرحسین آیت اللهی به عنوان رئیس چهار سال آینده فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلوی ایران انتخاب شد.

آیت اللهی تنها کاندیدای حاضر در مجمع بود و رای دهندگان نمی توانستند گزینه دیگری را انتخاب کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، این مجمع در شرایطی برگزار شد که برخی نامزدها از سوی سازمان تربیت بدنی اجازه حضور در مجمع را پیدا نکردند. همچنین تعدادی از نامزدها هم با صدور بیانیه و اعلام اعتراض به آن چه "حمایت سازمان تربیت بدنی از امیرحسین آیت الهی" عنوان کرده اند از حضور در انتخابات انصراف دادند.

پیش از این، محمود مشحون نیز در انتخابات یک نفره فدراسیون بسکتبال برای یک دوره 4 ساله دیگر به سمت ریاست فدراسیون بسکتبال انتخاب شد. علی کفاشیان نیز تنها نامزد حاضر در انتخابات فدراسیون فوتبال بود.

نامزدهای معترض یا رد صلاحیت شده بارها در گفتگو با رسانه ها، انتخابات های سازمان تربیت بدنی ایران را "انتصابات" نامیده اند.

احتمال جدایی نکونام از اوساسونا

Image caption نکونام عقیده دارد تيم‌های بزرگ اروپا رغبتی برای جذب بازیکنان بالای 30 سال ندارند

جواد نکونام عضو تیم ملی فوتبال ایران می گوید: "هرچند دوست دارم در اوساسونا بمانم اما احتمال ماندنم در این تیم كم است".

نکونام که 29 ساله است عقیده دارد تيم‌های بزرگ اروپا رغبتی برای جذب بازیکنان بالای 30 سال ندارند و به همین خاطر او اصرار دارد همین امسال وضعیت آینده خود را مشخص کند.

جواد نکونام در گفتگو با خبرگزاری ایسنا تاکید کرده است که در حال حاضر به اتفاق مسعود شجاعی در تمرینات بدنسازی تیمش حضور دارد.

در همین حال رسانه های ترکیه از تمایل تیم های گالاتاسرای و فنرباغچه برای جذب هافبک تیم ملی ایران خبر داده اند. پیش از این باشگاه المپیاکوس هم برای عقد قرارداد با نکونام اعلام آمادگی کرده بود.

کفاشيان: دایی به فیفا شکایت کند

رئیس فدراسیون فوتبال ایران به خبرگزاری ایسنا گفته است: "اگر دايی به فيفا شكايت كند تصميم خود اوست و ما حرفی نداريم."

علی دایی سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران از فدراسیون فوتبال برای مدت باقی مانده از قراردادش درخواست غرامت کرده است. دایی همچنین تاکید کرده اگر کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران رای مورد نظر او را صادر نکند، پرونده شکایتش را به فیفا ارجاع خواهد داد.

این موضوع تاکنون چندین بار در صداوسیمای ایران، واکنش های طرفین نسبت به یکدیگر را در پی داشته است.

رئيس فدراسيون فوتبال به خبرگزاری فارس هم گفته است: " هر رایی که كميته استيناف صادر كند آن را قبول خواهيم كرد. شكايت به فيفا كاری را از پيش نمی برد."

دو برنز در کشتی فرنگی جوانان جهان

در اولین روز از رقابت های کشتی فرنگی جوانان جهان به میزبانی بوداپست، تیم ملی ایران صاحب دو مدال برنز شد.

در 74 کيلو کمال محمدعلیزاده بین 37 شرکت کننده روی سکوی سوم ایستاد. او ابتدا نماینده مصر را مغلوب کرد. سپس رافيک مانوکيان(ارمنستان) را از پیش رو برداشت. در گام بعدی مقابل فوکودا (ژاپن) به برتری رسید. در دور چهارم ايگور بسليگا(مولداوی) را شکست داد.

نماینده ایران برای راهیابی به فینال در سه تایم مغلوب حریف ازبکستانی شد. اما برای کسب مدال برنز بر یان الکساندرگرن(سوئد) پیروز شد.

در 96 کيلو شهاب قوره جيلی ابتدا مارتين نيلسن (نروژ) را شکست داد. سپس ولادیمير واسيلی يف از اوکراین و نماینده بلغارستان را مغلوب کرد اما در نیمه نهایی به رومانی باخت. قوره جیلی با برتری مقابل فرنگی کار مجارستانی روی سکوی سوم ایستاد.

در پايان روز نخست، روسيه با 29 امتياز صدرنشين است. آذربايجان با 20 امتياز دوم است. ارمنستان، ايران، ترکيه، قزاقستان، ازبکستان و آلمان هم در رده های بعدی قرار دارند.

نارضایتی سرمربی بسكتبال ایران

سرمربی تيم ملی بسكتبال ایران می گوید: "متاسفانه كسی به تيم ملی كمک نمی كند."

وسلين ماتيچ که امسال باید تیم ملی ایران را در رقابت های جام جهانی بسکتبال هدایت کند، از این که چند بازيكن به خاطر مشکلات سربازی نمی توانند تيم ملی را همراهی كنند ابراز نارضایتی کرد.

ماتيچ به خبرگزاری فارس گفت که برای حل اين مشكلات باید سازمان هایی فراتر از فدراسيون دست به کار شوند؛ متاسفانه كسی نمی خواهد كمک كند و شايد هم می خواهند كمک كنند اما در اين زمينه تاكنون چيزی نديده‌ايم.