تيم ملی كشتی آزاد آمريكا وارد ايران شد

تيم كشتی آزاد آمريكا برای شركت در جام بین المللی عبدالله موحد و امامعلی حبيبی، امروز صبح وارد ايران شد.

حضور تیم های ورزشی از آمریکا در ایران به ندرت اتفاق می افتد و طی سال های گذشته همه این حضورها در رشته ورزشی کشتی بوده است.

كولمن اسكات، ترنت پالسون، پاتريک كامينس، ريموند جردن، توماس رولندس و ترول دلاگنف كشتی ‌گيران اين تيم هستند که در قائمشهر مبارزه خواهند کرد.

ويليام زاديک قهرمان سال 2006 جهان در کادر فنی حضور دارد.، لاری كلی و لوئیس راسلی هم به عنوان مربی این تیم را همراهی می کنند.

ون استاکس، روبرت رایس و ژوزف مور نیز همراهان کاروان کشتی آمریکا در جام موحد و حبیبی هستند.

این رقابت ها روزهای نهم و دهم مرداد در سالن امامعلی حبيبی شهرستان قائمشهر برگزار خواهد شد.

آغاز لیگ برتر ایران در غیاب سرمربی تیم ملی

خبرگزاری ایسنا امروز مطلبی را با عنوان " افشین قطبی کجاست؟" منتشر کرده و نوشته است که فدراسیون فوتبال ایران فوتبال ایران اطلاعی از افشين قطبی ندارد و كسی نمی داند چرا او در روز آغاز لیگ برتر در ایران حضور نداشته است.

در این مطلب با اشاره به پایان اردوی تیم ملی فوتبال ایران در اتریش آمده است: "در پی سفر ناگهانی قطبی از اتريش به هلند، از فدراسيون فوتبال خبر رسيد كه علی کفاشیان هم به اين سفر واكنش تندی نشان داده و در جلسه آينده كميته تيم‌های ملی، قطبی را بازخواست خواهد کرد."

این خبرگزاری با تاکید بر عدم دسترسی فدراسیون فوتبال ایران به افشین قطبی نوشته است: "تلفن همراه سرمربی تيم ملی خاموش است. حتی مدير برنامه‌های قطبی هم در دسترس نيست."

سرپرست كميته تيم‌های ملی فدراسیون فوتبال در این باره گفته است که بهتر بود آقای قطبی از طريق ايميل برنامه‌هايش را ارائه می ‌داد تا ما هم بتوانيم به مردم اطلاع‌رسانی كنيم.

انتقاد کمیته ملی المپیک از طرح منشور اخلاقی

دبیر کمیته ملی المپیک ایران با انتقاد از طرح منشور اخلاقی فدراسیون فوتبال این کشور می گوید: "یک بُعد از ورزش، اخلاقیات است و نباید برای آن منشور اخلاقی تدوین کرد."

در طرح منشور اخلاقی، برخی مربیان و بازیکنان فوتبال ایران بدون محاکمه، از فعالیت در لیگ برتر منع می شوند.

به گزارش سایت خبرآنلاین، بهرام افشارزاده دبیر کمیته ملی المپیک ایران گفته است: "با گذشت 30 سال از پیروزی انقلاب، فدراسیون فوتبال منشور اخلاقی می‌نویسد در حالی که ورزش خودش منشور اخلاقی است."

واکنش فدراسیون کشتی به ناکامی در بوداپست

عارف ربطی دبیر فدراسیون کشتی ایران در واکنش به ناکامی تیم ملی کشتی آزاد جوانان در رقابت های جهانی به خبرگزاری ایرنا گفت: "اردوهای آماده سازی جوانان همواره با گزارش مثبت سرپرست تيم همراه بوده، حال چرا اين نتايج به دست آمده سوالی است که همين سرپرستان باید پاسخ بدهند"

تیم ملی کشتی آزاد جوانان ایران با کسب دو مدال برنز، در رده پنجم رقابت های جوانان جهان به میزبانی مجارستان قرار گرفت که ضعیف ترین نتیجه ایران در تاریخ این رقابت ها محسوب می شود.

در همین رابطه علی شکری پور مربی قبلی این تیم هم به خبرگزاری فارس گفته است: " احساس می ‌كنم اگر حرفی نزنم و واقعيت را نگويم مديون مردم می ‌شوم. به همين دليل خيلی از مسائل را مطرح خواهم كرد."

شكری ‌پور ادامه داد: " یکی از مربیان، روز قبل از اعزام می ‌گفت كه تيم هزار تا حاشيه دارد و البته قابل گفتن نيست. سرمربی تیم ملی هم اين مربی مازندرانی را متهم به جاسوسی كرده و معتقد بود او خبرهای اردو را بيرون منتقل می کند. "