پایان همکاری مارادونا با تیم ملی آرژانتین

Image caption مارادونا، 49 ساله، پیشتر ابراز علاقه کرده بود که تا جام حهانی آینده هدایت تیم ملی آرژانتین را بر عهده داشته باشد

به رغم تمایل رئیس جمهوری آرژانتین، دوران سرمربیگری دیگو آرماندو مارادونا در تیم ملی فوتبال آرژانتین رسما به پایان رسید.

در بیانیه ای که عصر روز سه شنبه روی وب سایت اتحادیه فوتبال آرژانتین منتشر شد، آمده است که خولیو گراندونا رئیس این اتحادیه، با اعضای کمیته اجرایی در مورد مذاکراتش با مارادونا صحبت کرد و آن ها نیز رای به عدم تمدید قرارداد مارادونا دادند.

مارادونا، 49 ساله، پیشتر ابراز علاقه کرده بود که تا جام حهانی آینده هدایت تیم ملی آرژانتین را بر عهده داشته باشد.

ظاهرا گراندونا و مارادونا نتواسته اند بر سر تغییر بعضی از اعضای کادر فنی به توافق برسند.

پس از اینکه قرارداد مارادونا تمدید نشد، اتحادیه فوتبال آرژانتین، سرخیو باتیستا مربی تیم زیر بیست سال این کشور و هم‌بازی مارادونا در جام جهانی 1986 را به عنوان سرمربی موقت تیم بزرگسالان برگزید.

باتیستا در سال 2008 تیم آرژانتین را در المپیک 2008 به مدال طلا رساند.

تیم ملی فوتبال آرژانتین که با کسب 9 امتیاز از سه مسابقه اش راهی مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی 2010 شده بود، مقابل تیم ملی مکزیک نیز به برتری رسید اما در مرحله یک چهارم نهایی، با شکست سنگین 4-0 مقابل آلمان از دور رقابت ها حذف شد.

این در حالی است که اعضای این تیم و جمعی از هواداران فوتبال در آرژانتین، همچون کریستینا کرچنر، رئیس جمهوری این کشور خواهان ادامه حضور مارادونا روی نیمکت آلبی سلسته بودند.

رسانه های محلی از باتیستا، میگل آنخل روسو، مربی ریسینگ و الخاندرو سابیا، مریی استودیانتس به عنوان جانشینان احتمالی مارادونا نام برده اند.

اما گراندونا گفته است که هنوز هچی تصمیمی برای جایگزین مارادونا گرفته نشده است.

در عین حال، کارلوس بیلاردو مدیرفنی تیم ملی فوتبال آرژانتین فهرست تازه ای از بازیکنان تیم ملی برای حضور در بازی دوستانه مقابل ایرلند را اعلام کرده است.

مطالب مرتبط