جلسه فوق‌العاده برای ریشه‌یابی حوادث بازی تراکتورسازی و پرسپولیس

Image caption پرسپوليس با یک گل از سد تراکتورسازی تبریز گذشت

مرتضی تمدن استاندار تهران می گوید: "متاسفانه اخيرا بروز خشونت و رفتارهای زننده در برخی مسابقات ورزشی تبديل به يک رويه شده و استمرار چنين وضعيتی غير قابل قبول است."

استاندار تهران این اظهارات را در پی جنجال های ایجاد شده در بازی پرسپولیس تهران و تراکتورسازی تبریز مطرح کرده است. در پایان این دیدار، عده ای از تماشاگران ضمن شکستن و آتش زدن صندلی ها، شعارهایی سر می دادند که صداوسیمای ایران را ناگزیر به قطع صدای ورزشگاه آزادی کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، آقای تمدن دستور داده است که فورا جلسه فوق‌العاده كميته ورزش شورای تامين استان تشكيل شود. هدف از تشکیل این جلسه، "ريشه‌يابی حوادث روز سه شنبه و پيگيرد قانونی عوامل دست اندركار" عنوان شده است.

معاون سياسی امنيتی استانداری تهران، مسئولان حراست سازمان تربيت بدنی، مدير كل تربيت بدنی استان تهران و مسئولان ورزشگاه آزادی از جمله افراد حاضر در جلسه فوق العاده شورای تامین استان تهران خواهند بود.

استاندار تهران گفت: "شايسته نيست در هر بازی شهروندان تهرانی دچار دلهره و اضطراب شده و عده‌ای سودجو و آشوب طلب مخل آسايش مردم شوند."

تيموريان در بلكبرن

آندرانيک تيموريان هافبک ملی پوش ايرانی برای عقد قراردادی دو ساله با باشگاه بلكبرن در لیگ برتر فوتبال انگلستان به توافق رسیده است.

او پیش از این با حضور در تمرینات بلکبرن رضايت سم آلاردايس سرمربی سابقش در بولتون را برای پيوستن به اين باشگاه جلب كرده بود.

بلكبرن امروز در دیداری دوستانه 2-1 مغلوب آ ای ک آتن شد. مدیر برنامه های تیموریان گفته است که به رغم خودداری آندرانیک در همراهی بلکبرن در اردوی استرالیا، قرارداد نهايی او روز دوشنبه آينده به امضا خواهد رسيد.

شکست بی سابقه ایران در واترپلو

در نخستين روز از چهاردهمين دوره رقابت‌های جام جهانی واترپلو که به میزبانی رومانی برگزار می شود، ایران در اولين دیدار مقابل رومانی با نتيجه عجیب 26-1 شكست خورد.

چنین شکستی برای تیم ملی بزرگسالان در تاریخ واترپلوی ایران بی سابقه است. تک گل ایران در بازی در کوارتر پایانی به ثمر رسید.

این شکست پر گل در شرایطی رقم خورده است که طی روزهای اخیر، رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلوی ایران مصاحبه های فراوانی در خصوص آن چه "مافیای این رشته ورزشی در ایران" نامیده، همچنین پاسخگویی به نامزدهای معترض در مجمع انتخاباتی این رشته ورزشی انجام داده است.

در ادامه اين رقابت‌ها، ایران در دومين ديدارش مقابل اسپانيا قرار خواهد گرفت.

شکست تیم ملی بسکتبال ایران

تيم ملی بسكتبال ايران که برای شرکت در جام استانكويچ به چین سفر کرده است، در نخستين ديدار مقابل اسلوونی قرار گرفت و نتيجه را واگذار كرد.

ملي‌پوشان بسكتبال ايران که مهیای حضور در جام جهانی 2010 می شوند، در نخستين روز از رقابت های بین المللی چین، 107 بر 74 مغلوب اسلوونی شدند.

در این تورنمنت چهار جانبه تیم های استراليا و چين هم حضور دارند. ایران فردا در دومین دیدار به مصاف چین خواهد رفت.

بازيكنان كليدی هر چهار تیم یعنی جمله يائو مينگ از چين، حامد حدادی از ايران، اندرو بوگوت از استراليا و گوران دراگیچ از اسلوونی در این تورنمنت غایب هستند.

انتقادات مایلی کهن از مدیریت ورزش در ایران

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران بار دیگر با انجام مصاحبه ای به انتقاد از وضعیت اداره ورزش ایران پرداخته است.

محمد مایلی کهن به خبرگزاری ایسنا گفته است: "جای تعجب و خنده است كه آدمی مانند حسن ميرزا آقابيگ با تجربه‌ فراوانش در ورزش وقتی می خواهد نامزد حضور در انتخابات بسكتبال شود، به او می گويند چون كارمند سازمان هستی بايد تاييديه سازمان تربيت بدنی را داشته باشی."

اشاره مایلی کهن به انتخابات اخیر فدراسیون بسکتبال ایران است که با حضور تنها یک کاندیدا برگزار شد و از شرکت نامزد رقیب در انتخابات به دلیل آن چه "نداشتن تاییدیه" عنوان شده بود، جلوگیری به عمل آمد.

سرمربی تیم فوتبال سایپا در ادامه گفت: "چرا رسول خادم كه هم قهرمان دنياست و هم فردی باتجربه و مديری آگاه، بايد در شورای شهر حضور داشته باشد؟"

محمد مایلی کهن همچنین از ناتمام ماندن پروژه‌های ورزشی مثل ورزشگاه های يادگار امام تبریز، نقش جهان اصفهان و ورزشگاه اهواز تیز انتقاد کرد.