مارک هیوز هدایت تیم فولام را بر عهده می‌گیرد

مارک هیوز
Image caption هیوز بازی حرفه ای اش را در سال 2002 با باشگاه بلکبرن در سال 2002 به پایان برد

باشگاه فولام لندن که پس از چند هفته از رفتن روی هاجسون مربی فصل گذشته از این تیم بدون مربی مانده بود، نهایتا با مارک هیوز مربی سابق منچستر سیتی به توافق رسید.

این مهاجم ولزی سابق باشگاه های منچستر یونایتد و چلسی از زمان برکناری اش از مربی گری منچستر یونایتد در نوامبر گذشته در تیم دیگری فعالیت نداشته است.

هیوز جایگزین روی هاجسون می شود که پارسال توانست فولام را برای نخستین بار در تاریخ این باشگاه به فینال جام یوفا برساند، به لیورپول پیوست.

فولام از آن پس با مربیان مختلفی از جمله مارتین یول، سرمربی آزاکس هلند وارد گفت و گو شد، اما با هیچکدام به توافق نرسید.

مارک هیوز که بیشترین عمر حرفه ای خود را در زمان بازیگری اش در باشگاه منچستر یونایتد گذراند، با زدن حدود 120 گل یکی از بهترین مهاجمان تاریخ این باشگاه بوده است.

او کار مربیگری را با تیم ملی ولز در سال 1999 آغاز کرد و این تیم را توانست تا آستانه صعود به جام ملتهای اروپا 2000 برساند، اما در بازی پلی آف مغلوب روسیه شد.

هیوز بازی حرفه ای اش را در سال 2002 با باشگاه بلکبرن در سال 2002 به پایان برد و در سال 2004 مربی گری در باشگاه های انگلستان را با همین تیم آغاز کرد.

چهار سال بعد او هدایت تیم منچسترسیتی را به دست گرفت. تیمی که مالک جدیدش می خواست با پولی که به تیم تزریق کرده بود، آن را به یکی از چهار تیم برتر اروپا تبدیل کند؛ آرزویی که با مارک هیوز عملی نشد.

هیوز بیش از 18 ماه در این تیم نماند و با اخراج شدنش از تیم، جای خود را به روبرتو مانچینی داد.

او در منچستر سیتی نتواست خواسته های مالک باشگاه را عملی کند، اما شاید کار مشکل تری در فولام داشته باشد. باشگاهی که پدیده فوتبال انگلستان در اروپا در فصل گذشته بود و هواداران نایب قهرمان جام یوفا اکنون چیزی بیش از آن را از هیوز انتظار دارند.

مطالب مرتبط