رئیس کمیته برگزاری المپیک:‌ شرکت بی پی، 'شریک معتمد' برای المپیک

لرد کو
Image caption لرد کو می گوید که بی پی از مراحل ابتدایی با کمیته المپیک همکاری کرده اند

لرد کو، رئیس کمیته برگزاری بازی های المپیک ۲۰۱۲ لندن، گفته است که موضوع نشت نفت در خلیج مکزیک بر حمایت مالی شرکت بی پی از بازی های المپیک تاثیر منفی نخواهد گذاشت.

لرد کو و پیتر میتر، معاون رئیس منطقه ای شرکت بی پی، در مراسمی شرکت کردند که با هدف تبلیغ آخرهفته فرهنگی بازی های المپیک ۲۰۱۲ لندن برگزار شده بود که قرار است در ماه ژوئیه برگزار شود.

شرکت بی پی یکی از اصلی ترین حمایت کنندگان مالی بازی های المپیک ۲۰۱۲ است. لرد کو گفت: " آنها (بی پی) در مرحله تصمیم گیری با ما بوده اند و اکنون که زمان عمل است نیز شریک ما خواهند بود." او افزود: "آنها نماد یک شرکت جهانی هستند که با ما همکاری می کنند تا دیدگاهمان را توضیح دهیم و آن را پیش ببریم." آقای میتر از عملیات بی پی در جریان بحران نشت نفت دفاع کرد. او گفت: " ما به عنوان یک شرکت به صورت ۱۰۰% بر روی خلیج مکزیک متمرکز شده ایم و آنچه را که درست است انجام می دهیم. آنچه که در اعماق دریا و در سواحل این خلیج درست باشد." در ۲۰ آوریل، در جریان انفجاری که در چاه نفت "دیپ هورایزن" واقع در خلیج مکزیک اتفاق افتاد، ۱۱ نفر کشته شدند. این چاه نفت که شرکتی موسوم به ترانس اوشن مالک آن بود، به اجاره شرکت بی پی در آمده بود. آخرین برآوردها نشان می دهد که روزانه ۳۵ هزار تا ۶۰ هزار بشکه نفت از این چاه آسیب دیده نشت می کند. برخی این رویداد را بدترین فاجعه محیط زیستی در تاریخ آمریکا می دانند. برای تبلیغ سومین مراسم سالانه آخرهفته فرهنگی، کسانی که امیدوارند مدال این دوره از بازی های المپیک را از آن خود کنند، در چندین رقابت فرهنگی شرکت می کنند.