پرسپولیس و استقلال، تیم های ناکام هفته دوم لیگ برتر

بازی پرسپولیس مقابل صبا - عکس از ایسنا
Image caption این اولین شکست پرسپولیس در هفته جاری بود

هفته دوم لیگ برتر فوتبال ایران با صدرنشینی استیل آذین و ناکامی دو تیم پر طرفدار تهران به پایان رسید.

روز شنبه استقلال تهران در ورزشگاه آزادی با گل های رضا نوروزی، 2-1 مغلوب فولاد خوزستان شد. میلاد میداودی با گلی که وارد دروازه فولاد کرد، با 3 گل در صدر جدول گلزنان قرار گرفت.

استیل آذین در روزی که علی کریمی را در خط دفاع به کار گرفته بود، پاس همدان را 3-0 از پیش رو برداشت.

مس کرمان دومین شکست را متحمل شد و در خانه، 2-1 به ذوب آهن اصفهان باخت. صمد مرفاوی سرمربی مس که بدون همراهی دستیارانش روی نیمکت نشسته بود، در پایان بازی نسبت به عدم صدور کارت لیگ آن ها معترض بود.

امروز هم شش مسابقه برگزار شد که مهم ترین اتفاق، شکست پرسپولیس در قم مقابل صبا بود. پرسپولیس در این بازی محمد نوری بازیکن فصل قبل صبا را در اختیار داشت. این بازیکن در بیست و نهمین دقیقه دروازه تیم سابقش را گشود اما نتیجه بازی در پایان به برتری 2-1 صبا انجامید.

سهراب بختياری ‌زاده مدافع سابق تیم ملی فوتبال ایران در دقيقه 13 دروازه پرسپولیس را باز کرد. نوری گل مساوی را زد اما سه دقیقه بعد، محسن بياتی ‌نيا صبا را 2-1 پیش انداخت.

پرسپوليس در پنجمین دقیقه از وقت های تلف شده پایان بازی با تصمیم محسن ترکی داور بازی، صاحب ضربه پنالتی شد. تياگو فراگو پشت توپ قرار گرفت اما ضربه این بازیکن برزیلی را مهدی واعظی مهار کرد.

واعظی سنگربان سابق پرسپولیس است. غیر از دروازه بان موفق صبا، علیرضا نیکبخت واحدی دیگر بازیکن سابق پرسپولیس است که در این دیدار برای صبا به میدان آمد.

پرسپولیس با سرمربیگری علی دایی، فصل قبل هم مقابل محمود ياوری که هدایت شاهين بوشهر را بر عهده داشت شكست خورده بود. یاوری مسن ترین سرمربی در لیگ برتر امسال است.

قهرمان در حسرت پیروزی

ديدار تيم های سپاهان اصفهان و ملوان بندرانزلی با تساوی بدون گل به پايان رسيد تا مدافع عنوان قهرمانی در لیگ برتر همچنان بدون برد باشد.

این بازی با حضور 5 هزار تماشاگر در ورزشگاه فولادشهر برگزار شد.

ملوان هم مثل سپاهان در دومین دیدارش در لیگ برتر امسال مثل فصل قبل به تساوی رسید تا هر دو تیم، 2 امتیازی شوند.

سپاهانی ها قبل از آغاز بازی از لئون استپانيان بازيکن وفادار این تیم در سالیان اخیر تجلیل کردند.

استپانیان که در مقاطعی به عنوان بهترین بازیکن خارجی شاغل در فوتبال ایران نیز معرفی شده بود، در دومین دوره لیگ برتر با این تیم به عنوان قهرمانی دست یافت.

این بازیکن ارمنستانی پس از حضور در سپاهان هرگز از این تیم جدا نشد. او سال 1387 با تيم سپاهان نوين از فوتبال خداحافظی کرد و سپس در تيم های پايه این باشگاه به مربيگری پرداخت.

دومین شكست پيكان

پيكان قزوين در ورزشگاه خانگی اش با نتیجه 1-0 مقابل شاهين بوشهر شكست خورد.

اين ديدار در ورزشگاه شهيد رجايی قزوين و در حضور 500 تماشاگر برگزار شد. گل شاهین را ستار زارع بازیکن سابق تیم ملی در دقيقه 93 از روی ضربه ايستگاهی به ثمر رساند.

پيكان که در مسابقه اول مغلوب ذوب آهن اصفهان شده بود با این شکست، در پایان هفته دوم نیز بدون امتیاز ماند.

شاهين بوشهر در اولین دیدار به صنعت نفت آبادان باخته بود و با برتری در قزوین، هر 3 امتیاز بازی را نصیب خود کرد.

تيم فوتبال نفت تهران با نتيجه 3 بر يک شهرداری تبريز را شكست داد.

شهرداری باز هم 3 گل خورد

دیدار تیم های نفت تهران و شهرداری تبریز در ورزشگاه اكباتان تهران و در حضور حدود هزار تماشاگر برگزار شد.

اكبر صغيری در دقيقه 12 دروازه تیم تبریزی را باز کرد. 10 دقیقه بعد مهدی محمدزاده از روی نقطه پنالتی دومین گل را به ثمر رساند. گل به خودی ابراهيم ابرقویی مدافع تيم شهرداری تبريز در نیمه دوم، منجر به رقم خوردن گل سوم نفت شد.

تک گل شهرداری تبریز توسط حبيب گردانی به ثمر رسید. این دومين شكست پياپی شهرداری تبریز بود. تیم اکبر میثاقیان در بازی قبلی هم 3-2 به استقلال تهران باخته بود. این در حالی است که شهرداری بدون شكست از ليگ دسته اول به ليگ برتر صعود كرده است.

نفت تهران که در ديدار اول مقابل ملوان مساوی كرده بود، با این پیروزی 4 امتیازی شد.

صنعت نفت آبادان هم 6 امتیازی شد

صنعت نفت آبادان که از دسته اول به لیگ برتر راه پیدا کرده دومین پیروزی اش را رقم زد تا همراه با استیل آذین تهران و ذوب آهن اصفهان شش امتیازی شود.

آبادانی ها موفق شدند سایپای کرج را 1-0 از پیش رو بردارند.

این بازی به خاطر گرمای شدید جنوب ایران در این فصل از سال، مثل بازی هفته قبل فولاد با استیل آذین که در اهواز برگزار شد، دیرتر از بقیه بازی ها به انجام رسید.

بازی تیم های صنعت نفت آبادان و سايپا كرج در ورزشگاه تختی آبادان تا ساعت 22:40 دقیقه به طول انجامید.

صنعت نفت با سرمربیگری آلفرد كاسيميرو موفق شد با گل روح الله عرب در دقيقه 13، تیم محمد مایلی کهن را مغلوب کند.