تی‌شرت‌های تورس محبوب‌ترین پیراهن‌های ورزشی لیگ برتر انگلستان هستند

در میان پیراهن های ورزشی رسمی باشگاه های انگلستان که برای فروختن به هواداران باشگاه ها تولید می شود، پیراهن هایی که نام و یا شماره فرناندو تورس، بازیکن اسپانیایی باشگاه لیورپول را بر روی خود دارد، بیشترین طرفدار را دارد.

این دومین سال پیاپی است که پیراهن های تولید شده از روی پیراهن فرناندو تورس، در صدر جدول محبوب ترین پیراهن های ورزشی باشگاه های فوتبال انگلستان قرار گرفته است.

در این فهرست که توسط سایت روزشی اسپورتینگ آی دی تهیه شده است نام استیون جرارد، هم‌تیمی تورس در جای دوم قرار دارد و نام وین رونی، مهاجم منچستر یونایتد با یک پله صعود نسبت به سال گذشته در جای سوم قرار دارد.

این فهرست بر اساس تعداد تی شرت های رسمی باشگاه ها در یک فصل لیگ برتر که در داخل بریتانیا و در سطح جهانی فروخته شده، تنظیم شده است.

نام سسک فبرگاس و آندره آرشاوین از تیم آرسنال، فرانک لمپارد و دیدیه دروگبا از چلسی، مایکل اوون از منچستر یونایتد، جیمی کاراگر از لیورپول و کارلوس ته‌وز از منچستر سیتی در رده های چهارم تا دهم قرار دارد.

سال گذشته نانی و دیمیتار برباتوف از منچستر یونایتد و تئو ولکات آرسنال در این فهرست ده نفره حضور داشتند که امسال جای خود را به ته وز، دروگبا و کاراگر دادند.

کریستیانو رونالدو، مهاجم سابق منچستر یونایتد هم در فهرست فصل گذشته (09-2008) در رده دوم قرار داشت که در فهرست امسال با توجه به انتقالش به رئال مادرید جایی در این فهرست ندارد.

فروش تی شرت های بازیکنان مشهور یکی از در آمدهای اصلی باشگاه ها محسوب می شود و حتی این شایعه وجود دارد که بعضی از باشگاه، خواهان به خدمت گرفتن بازیکنانی هستند که علاوه بر بازی شان بر روی فروش تی شرت های آنها در سطح جهانی هم حساب باز می کنند.

دیوید بکام، کریستیانو رونالدو، کاکا و فرناندو تورس از مشهورترین بازیکنان فوتبال در سال های اخیر هستند که تی شرت های با نام شماره آنها فروش خوبی داشته است.

مطالب مرتبط