علی کریمی از تیم ملی فوتبال ایران کنار گذاشته شد

علی کریمی
Image caption کریمی قبل از پایان اردوی تیم ملی در اتریش به تهران بازگشته بود

افشين قطبی سرمربی تيم ملی فوتبال ایران اسامی بازيکنان دعوت شده به اردوی تيم ملی را اعلام کرد. در این فهرست که به بازیکنان شاغل در لیگ برتر فوتبال ایران اختصاص دارد، نام علی کریمی، کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران به چشم نمی خورد.

کریمی که قبل از پایان اردوی تیم ملی در اتریش به تهران بازگشته بود، انتقاداتی را نسبت به انجام تمرینات بدنسازی در این اردو مطرح کرده بود. در تازه ترین فهرست تیم ملی فوتبال ایران نفرات زیر حضور دارند:

مهدی رحمتی، هادی عقيلی، احسان حاج صفی، سيد جلال حسينی، خسرو حيدری، عليرضا حقيقی، حميدرضا علی عسکر، محمد نوری، هادی نوروزی، غلامرضا رضايی، فرزاد آشوبی، ميلاد ميداوودی، ايمان مبعلی، حنيف عمران زاده، کريم انصاری فر، حسن اشجاری، ميلاد زنيد پور، قاسم حدادی فر، سيد محمد حسينی، محمدرضا خلعتبری، ابراهيم ميرزاپور، محمد نصرتی، پژمان نوری و مهرداد اولادی.

تيم ملی فوتبال ایران که آماده حضور در جام ملت های آسیا می شود، بيستم مرداد در ایروان یک ديدار تدارکاتی با تيم ملی ارمنستان برگزار خواهد کرد.

افشاگری عابدینی عليه‌ فيروز كريمی

امیر عابدینی، رئیس اسبق فدراسیون فوتبال ایران می گوید: "مبلغ درشت و هنگفتی صبح بازی با شيرين فراز در بانک ملی به حساب فيروز كريمی ريخته شد كه هنوز نمی دانم اين مبلغ قابل توجه از چه منبعی واريز شده است."

Image caption امیر عابدینی مدیرعامل سابق پرسپولیس در فصل قبل لیگ دسته اول این مسئولیت را در تیم داماش گیلان بر عهده داشت

امیر عابدینی مدیرعامل سابق پرسپولیس که در فصل قبل لیگ دسته اول این مسئولیت را در تیم داماش گیلان بر عهده داشت؛ در ادامه گفتگوی خود با ایسنا از کسر پاداش در نظر گرفته شده برای بازیکنان توسط فیروز کریمی در رختکن خبر داده است.

فیروز کریمی سرمربی سابق تیم های پاس و استقلال تهران، فصل قبل را در لیگ دسته اول ایران سپری کرد. رسانه های ورزشی در ایران علت این امر را تصمیم و جریمه در نظر گرفته شده از سوی ستاد منشوری اخلاقی فدراسیون فوتبال عنوان کردند.

عابدینی تاکید کرده است: "حضور کریمی در راس كادر فنی داماش جزو بزرگترين اشتباهات عمرم بود كه به خاطر آن خودم را نخواهم بخشيد."

حضور بازیکنان سفارش شده و خارج از برنامه در تمرینات داماش، تصمیم گیری در یک آرایشگاه برای این تیم، عدم بازپرداخت بدهی و درخواست دو منزل مسکونی در یک شهر از دیگر اتهاماتی است که رئیس سابق فدراسیون فوتبال ایران به فیروز کریمی وارد کرده است. کریمی هنوز پاسخی به این اتهامات نداده.

رافائل مارکز از بارسلونا جدا شد

مدافع مکزیکی باشگاه بارسلونا پس از نزدیک به 8 سال بازی در نیوکمپ از جمع آبی و اناری ها جدا شد.

رافائل مارکز 31 ساله به رغم این که دو سال دیگر با بارسا قرار داد داشت، خرید جدید تیم نیویورک ردبولز از لیگ حرفه ای فوتبال آمریکا محسوب می شود.

163 بازی، 9 گل زده، 4 قهرمانی در لاليگا و فتح دو جام در ليگ قهرمانان اروپا افتخارات این مدافع قدرتمند در بارسلوناست.

پيش از اين تيه ری آنری هم با جدایی از بارسلونا هم راهی باشگاه نيويورک ردبولز شده بود.

برترین های دوچرخه‌سواری در جهان

فدراسيون جهانی دوچرخه‌سواری در آخرین رده بندی اش اسپانيا را در صدر جدول قرار داده است. ايتاليا در رده دوم و بلژيک هم سوم است.

در رده بندی باشگاه ها آستانای قزاقستان اول است. ساكسوبانک دانمارک جايگاه دوم را در اختيار دارد و كاتوشا از روسيه نيز در جایگاه سوم ایستاده.

در رده بندی انفرادی آلبرتو كونتادور اسپانيایی صدر نشین است. هم وطن او خواكين رودريگز در رده دوم و كادل اوانس استراليایی هم سوم است.

سرمربی روسی برای شطرنج ایران

کنستانتین لاندا استاد بزرگ اهل روسیه که در آلمان زندگی می کند در اردویی سه ماهه به عنوان سرمربی، به آموزش شطرنج بازان تیم ملی ایران خواهد پرداخت.

لاندا پیش از این نیز به عنوان سرمربی تیم ملی ایران فعالیت داشته و سال 2009 در مسابقات داخل سالن آسیا به میزبانی ویتنام توانست ایران را در بخش بازی های برق آسای تیمی به مقام سوم برساند.

این مربی روس از دهم شهریور ماه در کنار تیم ملی خواهد بود و تا بازی های آسیایی گوانگ ژو هدایت تیم ایران را برعهده خواهد داشت.

مطالب مرتبط