قطبی: باید بازیكنی را دعوت كنم كه دارای بهترین شرایط باشد

Image caption افشین قطبی، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران

افشین قطبی، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در یک نشست خبری در خصوص دعوت نشدن علی کریمی به تیم ملی گفت که هیچ وقت نگفته که كریمی مصدوم بوده و به این خاطر او را به اردوی تیم ملی دعوت نكرده است.

قطبی گفت: "من باید بازیكنی را به تیم ملی دعوت كنم كه دارای بهترین شرایط باشد. ما هنوز زمان زیادی داریم و كریمی هم از جمله بازیكنان باتجربه و خوبی است كه به فوتبال او همواره علاقه‌مند بوده‌ام. خود من بودم كه خواستم او قبل از بازی با تایلند برگردد. باید بگویم كه همیشه درهای تیم ملی باز است و بازیكن باید در بهترین شرایط باشد تا به اردوی تیم ملی دعوت شود."

قطبی در این نشست خبری همچنین گفت که به علت مصدومیت سه بازیکن دعوت شده به تیم ملی و آماده نبودن آنها برای بازی دوستانه مقابل ارمنستان، با باشگاه اوساسونا صحبت کرده و توانسته از حضور جواد نکونام در تیمش استفاده کند.

قطبی گفت که قرار بود در این بازی فقط از بازیکنان شاغل در ایران استفاده کند.

تغییر مسابقات هفته چهارم لیگ برتر

در پی درخواست مدیران سه باشگاه استقلال تهران، پرسپولیس و فولاد در خصوص فشردگی بازی ها در هفته چهارم لیگ برتر با توجه به بازی دوستانه تیم ملی ایران با ارمنستان، رئیس فدراسیون فوتبال موافقت کرده است که بازی های هفته چهارم با یک روز تاخیر برگزار شود.

علی کفاشیان در پاسخ به نامه مشترک مدیران این سه تیم در نامهای نوشته است: " درصورت ارائه تقاضای کتبی هریک از باشگاه‌هایی که 22 مرداد مسابقه دارند، مسابقات آنها با یک روز تاخیر یعنی 23 مرداد و همچنین مسابقات روز سه شنبه 26 مرداد به روز چهارشنبه 27 مرداد موکول می شود."

مدیران این سه باشگاه در نامه ای مشترک به آقای کفاشیان نوشته بودند که با توجه به اینکه از هرکدام از این تیمها حداقل چهار بازیکن به تیم ملی ایران دعوت شده اند، در صورتیکه بازی های این تیم ها به تعویق نیفتد، این بازیکنان را برای حضور در بازی با ارمنستان را در اختیار تیم ملی نخواهند گذاشت.

پل رابینسون از تیم ملی انگلستان خداحافظی کرد

Image caption رابینسون 41 بار برای تیم ملی انگلستان بازی کرده است

پل رابینسون، دروازه بان تیم ملی انگلستان در آستانه بازی دوستانه این تیم با تیم ملی مجارستان که روز چهارشنبه برگزار می شود، از حضور در این بازی صرف نظر و اعلام کرد که از تیم ملی انگلستان برای همیشه خداحافظی می کند.

این دوازه بان 30 ساله باشگاه بلکبرن پس از حدود دو سال دوری از تیم ملی، بار دیگر برای بازیها انتخابی جام جهانی 2010 توسط فابیو کاپلو، سرمربی تیم ملی انگلستان به این تیم دعوت شد.

او نخستین بار در سال 2003 با پیراهن تیم ملی به میدان رفت و در مجموع 41 بار درون دروازه انگلستان ایستاد.

رابیسنون در جریان جام جهانی 2006 در هر 5 بازی تیم ملی انگلستان بازی کرد، اما اشتباه او در دیدار انگلستان و کرواسی در جریان بازی های انتخابی جام ملتهای اروپا 2008 منجر به شکست تیمش شد و برای حدود دو سال به تیم ملی دعوت نشد.

قهرمان کاراته کاهای جوان ایران در آسیا

تیم های ملی کاراته جوانان و امید ایران برای نخستین بار در آسیا به قهرمانی دست یافتند.

در جریان دهمین دوره رقابت های قهرمانی آسیا تیم ملی کاراته زنان و مردان ایران با کسب 25 مدال در مجموع به مقام قهرمانی رسید.

پس از ایران، ژاپن که همواره قدرت اول این مسابقات محسوب می شد، نایب قهرمان شد و قزاقستان به مقام سوم دست یافت.

فینالیست دیگری از ایران در جام زیلکوفسکی

در ادامه رقابتهای کشتی آزاد جام زیلکوفسکی که از صبح روز یکشنبه در شهر اسپالا لهستان آغاز شد، فقط احسان لشگری توانست به فینال راه یابد.

علیرضا قاسمی در وزن 74 کیلوگرم در دیدار نیمه نهایی از حریف مجار خود شکست خورد. او برای کسب مدال برنز بعد از ظهر یکشنبه کشتی خواهد گرفت.

مسعود اسماعیل پور، در وزن 60 کیلوگرم هم از حریف اوکراینی خود شکست خورد و از ادامه مسابقات باز ماند.

پیش از این از تیم پنج نفره ایران در این مسابقات مصطفی حسین خانی در وزن 66 کیلوگرم به مدال برنز دست یافت و رضا یزدانی در وزن 96 کیلوگرم پنجم شد.

مطالب مرتبط