شلیک گلوله، قهرمان ورزش های رزمی را متوقف کرد

شلیک گلوله توسط ماموران پلیس ایران به پای حسین – د که به گفته پلیس تهران عضو تیم ملی ورزش های رزمی ایران بوده است منجر به دستگیری او شده است.

رئيس پليس آگاهی تهران اعلام کرد این سارق حرفه ای که دارای عناوین بین المللی ورزشی هم هست، قصد داشته با قمه به مامورانی که قصد بازداشتش را داشته اند حمله کند و بگریزد.

عباسعلی محمديان در یک نشست خبری در توضیح این ماجرا گفت: "حسین-د، سردسته باند مخوف شش نفره 'ديوار چين' است که به روش خِفت گيری و زورگيری اقدام به سرقت می کرده اند. حسين از پشت سر اقدام به فشار دادن گلوی افراد می ‌كرده تا پس از ایجاد حالت خفگی، هم دستانش اموال او را سرقت کنند."

به گفته رئیس پلیس آگاهی تهران، سه نفر از اعضای این گروه قبلاً به حبس ابد محكوم شده بودند اما در هنگام مرخصی از زندان، اقدام به زورگيری می کردند.

اعضای این گروه در مقر انتظامی پليس آگاهی و در اعترافات اوليه به 50 مورد زورگيری و خفت گيری اعتراف کرده اند. همچنین تاكنون 84 شاكی اين پرونده نیز به اداره پليس آگاهی مراجعه كرده‌اند.

آیین نامه روزه داری برای باشگاه ها

فدراسیون فوتبال ایران درباره ماه رمضان، آیین نامه ای را به باشگاه ها ارسال کرده و رعایت مفاد آن را الزامی دانسته است. در این آیین نامه آمده است: "عذرهایی چون تحت قرارداد بودن، سختی كار، برگزاری تمرين و مسابقات و غیره مجوز روزه نگرفتن نيست."

فدراسیون فوتبال همچنین باشگاه ها را از برپایی تمرینات تا یک ساعت قبل از افطار بر حذر داشته است. همچنین بنا بر اظهارات عزیز محمدی رییس سازمان لیگ، "در هنگام تمرينات، هر گونه روزه خواری از سوی بازيکنان و کادر فنی تيم ها ممنوع است."

‌گفتنی است، علی کفاشيان رییس فدراسیون فوتبال ایران نیز با ارسال نامه ای به هيات‌های فوتبال استان‌ها تاکید کرده است که در ماه رمضان، به طور جدی از روزه خواری اجتناب و ممانعت شود.

برتری برزیل و شکست ایتالیا

Image caption برزیل با سرمربیگری مانو منزس موفق شد آمریکا را از پیش رو بردارد

در بازی های دوستانه فوتبال، بامداد امروز برزیل با سرمربیگری مانو منزس موفق شد آمریکا را از پیش رو بردارد. سلسائو با گل های نیمار و الکساندر پاتو، 2-0 آمریکا را مغلوب کرد.

دیشب در نبرد دو تیم ناکام در جام نوزدهم، ایتالیا با سرمربیگری چزاره پراندلی با یک گل مغلوب ساحل عاج شد. کولو توره تک گل ساحل عاج را به ثمر رساند.

امشب نیز اسپانیا مقابل مكزيک قرار خواهد گرفت. هلند با اوکراین بازی می کند. رقابت تیم های امریکا با برزیل، ایرلند با آرژانتین، و انگلستان با مجارستان از دیگر بازی های امشب است.

تیم ملی فوتبال ایران نیز در ایروان به مصاف تیم ملی ارمنستان خواهد رفت.

سقوط فوتبال ایران در رنکینگ فیفا

فدراسیون جهانی فوتبال آخرین رده‌بندی تيم‌های ملی این رشته ورزشی را اعلام کرد. در این رده بندی همچون ماه های قبل، سیر نزولی تيم ملی فوتبال ايران ادامه کرد و این تیم با يک پله سقوط نسبت به رده بندی قبلی، در مكان شصت و پنجم قرار گرفت.

اسپانيا و هلند که به ترتیب قهرمان و نايب قهرمان جام جهانی شدند، در رده های اول و دوم قرار گرفته اند. استراليا، ژاپن و كره جنوبی هم بهترين‌ تيم‌های آسيا هستند.

فیفا رده‌بندی10 تيم برتر جهان در آغاز هشتمین ماه از سال 2010 میلادی به این شرح اعلام کرده: 1ـ اسپانيا، 2ـ هلند، 3ـ برزيل، 4ـ آلمان، 5ـ‌ آرژانتين، 6ـ اروگوئه، 7ـ انگلستان، 8ـ پرتغال، 9ـ مصر، 10 ـ شيلی

دایی و مایلی کهن جریمه شدند

کميته انضباطی فدراسيون فوتبال ایران، علی دايی و محمد مايلی کهن را به دلیل انجام مصاحبه شامل "تحقير و توهين" علیه یکدیگر، به پرداخت 50ميليون ریال جریمه نقدی محکوم کرد.

این کمیته همچنین اعلام کرد به مدیران باشگاه های سايپا و پرسپولیس تذکر داده است که در صورت تکرار مصاحبه های مشابه، این دو سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران را از نشستن روی نيمکت و همراهی تيم هایشان محروم خواهد کرد.

مطالب مرتبط