برتری پرسپولیس در آبادان و صدرنشینی ذوب آهن

علی دایی
Image caption تیم تحت هدایت دایی هر سه امتیاز بازی را به دست آورد

در آخرین بازی از هفته چهارم لیگ برتر فوتبال ایران، دیروز یکشنبه پرسپولیس تهران در ورزشگاه بدون تماشاگر تختی آبادان، 1-0 مقابل صنعت نفت به برتری رسید. به این ترتیب، ذوب آهن اصفهان در صدر جدول جای صنعت نفت را گرفت.

صنعت نفت با حکم کمیته انضباطی از همراهی تماشاگرانش محروم بود. اما به خاطر کوتاه بودن دیوارهای ورزشگاه، در جریان مسابقه، صدها نفر از هواداران این تیم با تجمع در پشت بام های اطراف به تشویق تیم خود پرداختند.

به گزارش خبرگزاری فارس، عده ای از هواداران صنعت نفت پيش از آغاز مسابقه بيرون از ورزشگاه تجمع كرده و به خاطر محرومیت از حضور در ورزشگاه، عليه مجتبی شريفی رئيس كميته انضباطی فدراسيون فوتبال ایران شعار دادند.

در جریان این مسابقه، علی دایی برای کسب هر 3 امتیاز بازی از این نفرات استفاده کرد: عليرضا حقيقی، سپهر حيدری، عليرضا نورمحمدی، حميدرضا علی عسگر، عليرضا محمد، مازيار زارع، مهدی شيری (حسين بادامكی)، محمد نوری، هادی نوروزی، غلامرضا رضایی (سعيد حلافی)، اميرحسين فشنگچی (مجتبی زارعی).

در این مسابقه غلامرضا رضايی در دقيقه 37 با حسن هوری سنگربان ميزبان تک به تک شد و گل برتری پرسپولیس را به ثمر رساند.

تلاش آبادانی ها برای جبران گل خورده، با دو بار لرزش تیر دروازه حریف همراه بود. در واپسین دقایق بازی هم رسول نویدکیا یار تعویضی این تیم، موقعیت عالی گلزنی را از دست داد.

اخراج هدايت شهرياری از صنعت نفت در دقيقه 92 و دقایقی قبل از آن هم اخراج آلفردو کاسیمیرو سرمربی آبادانی ها از حاشیه های این مسابقه بود.

این مربی ایتالیایی در پایان بازی به خبرنگاران گفت: "نمی ‌دانم چرا اخراج شدم. فقط داشتم با بازيكنانم صحبت می ‌كردم. هيچ مكالمه‌ای با داور نداشتم. فكر می كنم پرهوادار بودن پرسپوليس در تصمیمات داور تاثير گذاشته بود."

به این ترتیب، صنعت نفت پس از کسب سه پیروزی پیاپی، اولین شکست را در لیگ برتر متحمل شد. حالا با این نتیجه هر دو تیم پرسپولیس و صنعت نفت آبادان 9 امتیازی هستند.

در پایان هفته چهارم لیگ برتر و در جدول رده بندی، ذوب آهن اصفهان با 10 امتیاز صدرنشین است. صنعت نفت آبادان، پرسپولیس تهران و پاس همدان 9 امتیاز دارند اما با تفاضل گل، به ترتیب دوم تا چهارم هستند.

پیکان قزوین، شهرداری تبریز و راه آهن شهر ری هم در قعر جدول قرار دارند.

در جدول گلزنان، لوسیانو ادینیو از مس کرمان با 6 گل صدرنشین است. محسن بیاتی نیا از صبا قم و محمد غلامی از استیل آذین هم 5 گله هستند.

گفتنی است، هفته پنجم لیگ برتر فوتبال ایران از روز سه شنبه 26 مرداد با برگزاری دیدار فولاد خوزستان و صبا قم در ورزشگاه تختی اهواز آغاز خواهد شد.

حساس ترین بازی هفته پنجم، داربی اصفهان بین قهرمان و نایب قهرمان فصل قبل لیگ برتر یعنی سپاهان و ذوب آهن است که چهارشنبه 27 مرداد در فولادشهر برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط