رد ادعای اسرائیل درباره تکواندوکار ایرانی

Image caption ژاک روخه می گوید که پزشکی مستقل محمد سلیمانی را معاینه کرده است

ژاک روخه، رئیس کمیته بین المللی المپیک، این اتهام که محمد سلیمانی تکواندوکار ایرانی به علت ملاحظات سیاسی در بازی های المپیک نوجوانان در سنگاپور مقابل حریف اسرائیلی خود حاضر نشده را رد کرده است.

خبرگزاری های داخلی ایران اعلام کرده بودند که محمد سلیمانی که در وزن ۴۸ کیلوگرم رقابت می کرد، بدلیل مصدومیت از حضور در مبارزه نهایی بازماند و به مدال نقره بسنده کرد.

خبرگزاری رویترز به نقل از دانیل اورن، از سرپرستان اردوی ورزشکاران اسرائیل گزارش می دهد که او مطمئن بود که تکواندوکار ایرانی به دلایل سیاسی از حضور در مبارزه خودداری خواهد کرد.

جمهوری اسلامی ایران اسرائیل را به عنوان یک کشور به رسمیت نمی شناسد و ورزشکاران ایرانی در رقابت های بین المللی از رویارویی با ورزشکاران اسرائیلی پرهیز می کنند.

رئیس کمیته بین المللی المپیک سه شنبه گفت که محمد سلیمانی به سبب جراحت در مچ پا نتوانست در دیدار نهایی حاضر شود.

به گفته او، این تکواندوکار به بیمارستانی در سنگاپور منتقل شده و توسط پزشکی مستقل مورد معاینه قرار گرفته بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روز یکشنبه پیش از آغاز مبارزه فینال، محمد سلیمانی به سبب مصدومیت ابتدا به بخش پزشکی ورزشگاه رفت و سپس به بیمارستان منتقل شد.

ایسنا به نقل از او می نویسد: "من تلاش خودم را کردم و حریفانم را شکست دادم. من نشان دادم که شایسته کسب مدال طلا هستم اما از طرفی نیز نشان دادم که گوش به فرمان بزرگترها و مربیانم هستم. من از شرایطی که به وجود آمد، به هیچ وجه ناراحت نیستم و امیدوارم که در رقابت‌های آتی این مساله را جبران کنم."

در رقابت های سنگاپور، یک ملی پوش ۵۵ کیلوگرم تکواندوی ایران به مدال طلای اولین دوره رقابت های المپیک نوجوانان دست یافت.

کاوه رضایی پس از شکست حریفانی از هائیتی و سنگاپور با غلبه بر حریفی از قزاقستان به مدال طلا دست پیدا کرد.

مطالب مرتبط