ذوب آهن اصفهان بر سپاهان غلبه کرد

هفته پنجم لیگ برتر فوتبال ایران روز سه شنبه با تساوی بدون گل تيم‌های فولاد خوزستان و صبا قم در اهواز آغاز شد. چهارشنبه شب نیز پنج مسابقه برگزار شد که در حساس ترین بازی، ذوب آهن اصفهان با یک گل بر سپاهان غلبه کرد.

نبرد تیم های قهرمان و نایب قهرمان فصل قبل لیگ برتر در فولادشهر، 8 هزار تماشاچی داشت. گل ذوب آهن را محمدرضا خلعتبری ملی پوش این تیم در بیست و هفتمین دقیقه به ثمر رساند.

افشین قطبی سرمربی تيم ملی فوتبال ايران برای تماشای این بازی در ورزشگاه فولادشهر حضور پيدا كرد. ذوب آهن با این پیروزی 13 امتیازی شد و به این ترتیب، هر نتیجه ای در بازی های امروز پنجشنبه رقم بخورد شاگردان منصور ابراهیم زاده در صدر جدول هفته پنجم باقی می مانند.

پیروزی پر گل استقلال

استقلال 3 بر صفر مقابل پيكان به پيروزی رسید. با این نتیجه استقلال با 8 امتیاز به رده ششم جدول صعود کرد. پیکان نیز همچنان در قعر جدول، یک امتیازی باقی ماند.

این بازی در ورزشگاه آزادی و با حضور 15 هزار تماشاگر برگزار شد. در دقيقه 60 پژمان منتظری روی حرکت زیبای مجتبی جباری، گل اول را به ثمر رساند.

4 دقيقه بعد، ضربه ايستگاهی از پشت محوطه جريمه را ميلاد ميداودی به زیبایی وارد دروازه ابراهیم میرزاپور کرد.

فرهاد مجيدی در دقيقه 78 با حرکت زیبای پابه توپ و حرکات انفرادی در محوطه جریمه، موفق شد گل سوم آبی پوشان را وارد دروازه پيكان كند.

حامد حدادی بسكتباليست ايرانی حاضر در NBA و تیم ممفیس، در جايگاه ويژه ورزشگاه آزادی حضور داشت و این بازی را از نزديک تماشا كرد.

نتایج سایر بازی ها

ديدار تيم‌های استيل‌آذين تهران و مس كرمان در ورزشگاه دستگردی اکباتان برگزار شد. تیم پر ستاره استیل آذین که در پی اخراج علی کریمی روزهای پر حاشیه ای را سپری می کند، در دقیقه 51 دروازه اش باز شد. كيوان امرایی زننده گل مس کرمان بود.

استيل‌آذين در دقيقه 89 با گل زنی سياوش اكبرپور از شکست در بازی خانگی گریخت. افشین پیروانی مربی استیل آذین در پایان بازی درباره ماجرای علی کریمی گفت: "اميدوارم اين موضوع هرچه زودتر برطرف شود. چون اين یک اتفاق خانوادگی است و بايد در خانواده حل شود."

ملوان بندر انزلی در خانه مقابل سايپای کرج 3-2 مغلوب شد. هر دو گل ملوان را مهرداد اولادی به ثمر رساند. گل‌های سايپا را نيز ابراهيم صادقی، مرتضی ابراهيمی و جابر انصاری به ثمر رساندند.

ديدار تيم‌های پاس همدان و نفت تهران هم با تساوی 1-1 به پايان رسيد. خوزه نارسيسو در نیمه اول برای نفت و اكمل هولماتف در نیمه دوم برای پاس گلزنی کردند.

در بوشهر هم دیدار شاهين این شهر مقابل تراكتورسازی تبريز با تساوی بدون گل به پايان رسيد.

بازی های هفته پنجم لیگ برتر فوتبال ایران امروز با دو مسابقه به پایان می رسد. پرسپولیس در ورزشگاه آزادی به مصاف راه آهن خواهد رفت و شهرداری تبریز هم میزبان صنعت نفت آبادان است.

مطالب مرتبط