بایرن مونیخ با برد شروع کرد

فصل جدید رقابت های بوندس لیگا با پیروزی بایرن مونیخ آغاز شد.

قهرمان فصل گذشته بوندس لیگا شب گذشته (جمعه) در نخستین دیدار فصل جدید در ورزشگاه خانگی خود، آليانس آره نا، برابر تیم وولفسبورگ قرار گرفت و در ثانیه های پایانی به برتری 2 بر 1 رسید.

گل اول این دیدار را توماس مولر در دقیقه 9 برای بایرن زد و ادین ژکو، مهاجم بوسنيايی وولفسبورگ در دقیقه 55 بازی را به تساوی کشاند.

بازی تا لحظات آخر مساوی بود، اما گل دقیقه 90 باستین شواین اشتایگر اولین سه امتیاز فصل را از آن بایرن مونیخ کرد.

بایرن مونیخ فصل قبل قهرمان بوندس لیگا و جام حذفی آلمان شد و در فینال لیگ قهرمانان اروپا نیز حضور داشت. این تیم فصل جدید هم مدعی اصلی قهرمانی لیگ آلمان است.

وولفسبورگ تنها یک بار در سال 2009 قهرمان بوندس لیگا شده است.

دیگر دیدارهای هفته اول بوندس لیگا روزهای شنبه و یکشنبه 30 و 31 مرداد (21 و 22 اوت) انجام می شود.

هانگ لیورپول را نمی خرد

كنی هانگ، تاجر هنگ كنگی می گوید از خريد باشگاه ليورپول منصرف شده است. آقای هانگ ديروز (جمعه) با انتشار بیانیه ای اعلام كرد كه ديگر مذاكرات برای خريد این باشگاه انگليسی را ادامه نمی دهد.

او دليلی برای اين تصميم ارايه نداد و به تشكر از هواداران ليورپول كه از او حمايت كردند و آرزوی موفقيت برای باشگاه بسنده كرد.

ديوید باند، سردبير بخش ورزشی بی بی سی معتقد است صبر آقای هانگ از تاخير هيات مديره باشگاه به سر آمد.

این تاجر هنگ كنگی قصد داشت باشگاه را از مالكان آمريكايی آن بخرد و گفته می شود قيمت پيشنهادی وی 325 ميليون پوند بوده است.

به جز پیشنهاد آقای هانگ ، خبر از علاقه كنسرسيوم ديگری هم منتشر شده كه مايل به خريداری ليورپول است. نماینده اين كنسرسيوم، يحيی كردی تاجر اهل سوريه است.

باشگاه ليورپول 351 ميليون پوند بدهی دارد و از ماه آوريل برای فروش عرضه شده است.

اندی موری باخت

در دور يك چهارم نهايی مسابقات تنيس سينسيناتى آمریکا، اندی موری، تنيس باز بريتانيايی مقابل ماردی فيش، حریف آمريكايی خود شكست خورد.

موری، تنيس باز شماره چهار جهان در این مسابقه برای برد تلاش زيادی كرد، اما در نهایت ست سوم را واگذار كرد و حذف شد.

ماردی فيش در ديدار نيمه نهايی به مصاف دوست صميمی اش اندی راديک می رود. راديک برای رسيدن به نيمه نهايی توانست نواک جاكويچ، تنیس باز شماره دو جهان را از پيش رو بردارد.

راجرر فدرر، مرد شماره سه تنیس جهان هم با شكست نيكولا داويدنكوی روس به جمع چهار نفر برتر اين مسابقات راه يافت.

آشتيانی و مهريزی در استیل آذین

حسين هدايتی، مالک و رييس هيات مديره باشگاه استيل آذين، امیررضا واعظ آشتيانی و امیر مهريزی، دو مدیر عامل فصل گذشته لیگ برتر فوتبال ایران را به عنوان اعضای جديد هيات مديره اين باشگاه معرفی کرد.

امیررضا واعظ آشتيانی، مديرعامل سابق باشگاه استقلال تهران خرداد ماه و پیش از آغاز فصل جدید لیگ برتر به دلیل اختلاف با سازمان تربیت بدنی استعفا داد. امیر مهریزی نیز پیش تر مديرعامل استيل آذين بود، اما اواخر فصل قبل جایش را به مصطفی آجرلو، مدیر عامل فعلی باشگاه داد.

با اخراج جنجالی علی کریمی از سوی مصطفی آجرلو، در روزهای اخیر شایعاتی درباره تغییرات مدیریتی در استیل آذین شنیده می شد و انتصابات جدید احتمال تغییر مدیر عامل این باشگاه را بیشتر کرده است.

نشست هیات مدیره مدیره باشگاه استیل آذین روز یکشنبه 31 مرداد (22 اوت) با حضور اعضای جدید برگزار می شود.