پیروزی پیکان قزوین برابر استیل آذین؛ تساوی استقلال با نفت تهران

هفته ششم ليگ برتر فوتبال ايران از ساعت 21:30 یکشنبه شب با برگزاری چهار بازی همزمان آغاز شد. استقلال و نفت تهران به تساوی رسیدند و استیل آذین مغلوب پیکان شد. سپاهان و مس کرمان هم مقابل حریفان خود به برتری دست یافتند.

ناکامی استیل آذین

تیم ته جدولی پيكان قزوين، اولین پيروزی اش در فصل جدید لیگ برتر را مقابل تیم پرستاره استيل آذين جشن گرفت.

استیل آذین که بعد از اخراج علی کریمی، در تهران و مقابل مس کرمان در دقایق پایانی از شکست گریخت و بازی را به تساوی کشاند، این بار در قزوین هر سه امتیاز بازی را واگذار کرد.

این بازی در ورزشگاه شهيد رجايی و در حضور 5 هزار تماشاگر برگزار شد.

گل‌های پيكان توسط عليرضا عباسفرد در دقيقه 37 و دو گل امير ميربزرگی در دقايق 48 و 52 به ثمر رسيد.

این نتیجه در حالی رقم خورد که استيل‌آذين در دقیقه 11 با گل زنی سياوش اكبرپور، 1-0 از میزبان خود پیش افتاده بود. این چهارمین هفته پياپی است که استیل آذین موفق به کسب پیروزی نمی شود.

لوبیسا تمباكوويچ سرمربی استیل آذین در کنفرانس خبری پس از بازی گفت: "علی كريمی را تحت هر شرايطی می ‌خواهم. زيرا نبود او در 2 بازی اخير برايم گران تمام شد."

محمد احمدزاده سرمربی پیکان هم گفت: "اين نويد را می دهم كه با بازگشت بازيكنان مصدومی مثل روح‌الله عطایی، مصطفی صالحی ‌نژاد، ميثم رضاپور، صابر ميرقربانی و محمدعلی اميری، به زودی پيكان واقعی را مشاهده خواهيد كرد."

توقف استقلال مقابل نفت

15 هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی نظاره گر مصاف بدون گل یکی از داربی های فوتبال تهران بودند.

Image caption استقلال و نفت تهران بدون گل مساوی کردند

محمد محمدی، اميرحسين صادقی، حنيف عمران‌زاده، مهدی اميرآبادی، جواد شيرزاد (ريكاردو)، ايمان مبعلی، ميلاد ميداودی، فرزاد آشوبی، فيليپه آلوز دسوزا (كيانوش رحمتی)، آندره لوئيز (بيژن كوشكی) و آرش برهانی، بازیکنانی بودند که پرویز مظلومی سرمربی استقلال، در این مسابقه به میدان فرستاد اما از کسب 3 امتیاز مسابقه باز ماند.

حسین فرکی سرمربی تیم نفت که از دسته پایین تر به لیگ برتر صعود کرده نیز از این نفرات برای متوقف کردن استقلال استفاده کرد.

حسين آشنا، حميدرضا فتحی، مارسيو خوزه، محمدحسين مهرآزما، مهدی محمدزاده (حسين اماميان)، سيامک كوروشی، عليرضا عزتی، مرتضی ايزدی،‌ اكبر صغيری (مهدی رفيعی)، بهمن طهماسبی (امين نيک نهاد) و فريد مجيد غضبان.

فرکی در پایان بازی گفت: "برای حفظ تيم نفت در ليگ برتر نه قولی داده‌ام و نه باشگاه قولی از من خواسته است. ما فرصت زيادی برای جذب بازيكن نداشتيم و من هم در انتخاب بازيكنان كوچک ترين نقشی نداشته ام."

برتری سپاهان در دقیقه 92

ديدار تيم‌های سپاهان اصفهان و پاس همدان 2-1 به سود مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر به پايان رسيد.

در اين ديدار که در ورزشگاه فولاد شهر برگزار شد، ابراهيم توره مهاجم سنگالی سپاهان در دقيقه 37 گل اول تیمش را به ثمر رساند.

اكمل هولماتف در دقيقه 81 گل تساوی را وارد دروازه مهدی رحمتی دروازه بان تیم ملی ایران کرد. در وقت های تلف شده بازی، محسن بنگر مدافع پیش تاخته سپاهان موفق شد گل دوم تیمش را به ثمر برساند و 3 امتیاز حساس را نصیب سپاهان کند.

علی اصغر مدیرروستا سرمربی پاس همدان با انتقاد از نحوه قضاوت این مسابقه گفت: "گل سالم ما در بازی با نفت به اشتباه آفسايد اعلام شد و در اين بازی نيز از ناحيه داوری ضربه خوريم."

برتری مس

تيم فوتبال مس كرمان با حضور چهار هزار تماشاگر در ورزشگاه شهید باهنر کرمان با نتیجه 1-0 مقابل فولاد خوزستان به برتری رسید.

مس کرمان در اين بازی در دقيقه 4 توسط محمد منصوری به گل برتری اش دست يافت.

در دقايق پايانی نيمه اول، مهدی چمن‌آرا بازيكن فولاد با مصطفی سيفي از مس درگير شد و سرانجام با وساطت بازيكنان و داور مسابقه، درگيری به پايان رسيد. دقايقی بعد، سيفی روی چمن‌آرا خطا كرد و با كارت زرد جریمه شد.

رضا نوروزی بازيكن موثر فولاد که ستاره تیمش در روز بازی با استقلال تهران بود، در این دیدار در دقيقه 87 با دریافت كارت زرد دوم از زمين بازی اخراج شد.

مجید جلالی سرمربی فولاد در پایان بازی گفت: "نمی ‌دانم شانس چقدر در مسابقه فوتبال می ‌تواند تأثير داشته باشد، اما با تمام وجود می ‌گويم كه در اين ديدار شانس به هيچ عنوان با ما يار نبود."

مطالب مرتبط